Pondelok, 26. február, 2018 | Meniny má Viktor

Oslabený LAFC statočne vzdoroval lídrovi

Futbalisti Púchova odohrali proti Lučencu v I. lige ťažký zápas. Po strate vedenia 1:0 si po prestávke nedokázali vypracovať gólovú šancu. Tri body im zachránil šťastnou hlavičkou šesť minút pred koncom Ondrička.

Úvodný gól stretnutia.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

PÚCHOV. Hostia pricestovali do Púchova iba trinásti. „Dvaja hráči odišli na skusy do Vietnamu, Boháčik ráno ochorel a pribudol k ďalším dvom maródom. Hrať musel aj iba šestnásťročný Kovanič a ďalšieho dorastenca sme nemohli zobrať, pretože má trest za žlté karty," priblížil hráčske problémy tréner Lučenca Vladimír Rusnák.

O úvodný gól stretnutia sa postaral Jurga

Už v 1. min Hloušek slabou strelou vyskúšal Pláničku a v 7. min Švecovu krížnu strelu k ľavej žrdi chytil akrobaticky Michalík. O dve minúty neudržal Luhového strelu spoza šestnástky a dobiehajúci Jurga ju dokopol do prázdnej brány - 1:0.

Hostia začali hrať aktívnejšie a v 16. min Guldan išiel sám na bránu, no Plánička jeho strelu vyrazil a vzápätí si Hlavatovič „nevypýtal" jedenástku po páde v šestnástke. O minútu Jurgovu krížnu strelu vyrazil Michalík na roh a v 18. min po zaváhaní obrany zakončil Chovanec únik z ľavej strely prudkou strelou, ktorá o kúsok minula vzdialenejšiu žrď. V 20. min si Ondrička dal dlhú loptu a brankár bol pri nej skôr. Na druhej strane zachraňoval v 25. min pádom pod Dujakovičove nohy Plánička.

V 30. min nechala domáca obrana voľného Hloušeka, ale jeho strelu Plánička vyrazil na roh. O dve minúty sa Gonos zasekávačkami zbavil dvoch protihráčov, presným centrom našiel Hofericu, a ten zblízka napálil loptu pod brvno. Strelec gólu mal v 35. min ďalšiu šancu, no domáci brankár jeho pokus vyrazil. V závere polčasu mali Púchovčania platonickú prevahu, no gól nedali.

O výhre domácich sa rozhodlo tesne pred koncom duelu

Hneď po rozohraní v druhom polčase mal šancu hostí Hoferica, ale brankár končekmi prstov vytlačil loptu na roh. Púchovčania sa snažili dostávať pred bránu hostí, ale tí okamžite k nim pristupovali a nedovolili im takmer nič. Centrované lopty spoľahlivo odvracali obrancovia a Michalík takmer nemal žiadnu prácu. V 62. min sa predviedol nebezpečný Hoferica strelou tesne vedľa. Domácim sa stále nedarilo a v 75. min Radič v poslednej chvíli odkopol loptu po Hlouškovom trestnom kope na roh.

O výhre Púchova sa rozhodlo šesť minút pred koncom. Center sprava smerujúci na Ondričku brankár podcenil a domáci hráč nečakane poslal hlavičkou loptu k pravej žrdi. V nadstavenom čase sa brankár Lučenca Michalík vydal do domácej šestnástky, ale Púchovčania sa po rohoch a trestnom kope ubránili a získali dôležité tri body, čím si udržali trojbodový náskok pred Zlatými Moravcami.