Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Lenka Gáliková sa stala športovkyňou roka po druhýkrát

Minulý štvrtok ocenil primátor Dalibor Surkoš najúspešnejších športovcov mesta Veľký Krtíš za rok 2009. V kategórii dospelých si po druhýkrát toto ocenenie vyslúžila úspešná plavkyňa Lenka Gáliková. V kategórii detí sa najúspešnejším športovcom stal desať

ročný karatista Maroš Hečko.

VEĽKÝ KRTÍŠ. Vo štvrtok 26. novembra ocenil primátor Veľkého Krtíša Dalibor Surkoš najúspešnejších športovcov spomínaného mesta za rok 2009. Ceny boli udeľované v troch kategóriách - deti, dospelí a cena za rozvoj športu v meste Veľký Krtíš. Posledná kategória bola svojím spôsobom špecifická a napokon nemala svojho víťaza.

„Tým, ktorí v nej boli nominovaní, chcel primátor a členovia komisie pre kultúru, mládež a šport poďakovať za to, že v meste vychovali a vychovávajú športové talenty. Ceny si odniesli Ivan Kvasnica z Karate klubu, Andrea Bystrianská - mažoretky Plamienky a Jozef Sulaček - TJ Elán," informovala Erika Ľavčoková, asistenka primátora Veľkého Krtíša.

Nominovaných bolo štrnásť športovcov

Na cenu Športovca roka 2009 bolo komisiou pre kultúru, mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve vo Veľkom Krtíši nominovaných 14 športovcov. Víťazom v kategórii detí sa stal Maroš Hečko z Karate Klubu. V kategórii dospelých si ocenenie prevzala plavkyňa Lenka Gáliková.

„Udeľovaním ceny Športovca roka chce primátor každoročne poďakovať a verejne vyzdvihnúť tých, ktorí v športe niečo dokázali a stále dokazujú. Za svoje výkony a umiestnenia v športových rebríčkoch si zaslúžia obdiv i uznanie," zakončila E. Ľavčoková.

Maroš Hečko má pred sebou sľubnú budúcnosť

Desaťročný Maroš Hečko je v súčasnosti držiteľom 4. kyu stupňa technickej vyspelosti - zeleného pásu. Na športovú dráhu sa dal po medzinárodnom sústredení, kde sa ako šesťročný zúčastnil prvej súťaže v cvičení kata a svojich prvých skúšok na stupeň technickej vyspelosti.

V rámci Slovenskej federácie karate a bojových umení je tohtoročným víťazom slovenského šampionátu i Slovakia Open. V športovom zápase kumite obsadil v tomto roku na majstrovstvách Slovenska vynikajúce 3. miesto.

Talentovaný športovec je viacnásobným víťazom regionálnych a pohárových súťaží v cvičení kata a v športovom zápase kumite. Počas svojho doterajšieho pretekárskeho obdobia získal 27 zlatých, 2 strieborné a 11 bronzových medailí. Najviac si cení 3. miesto na Okinavskom pohári detí a mládeže, na ktorom mu bola udelená cena Majster v kata.

Lenka Gáliková úspešne reprezentuje farby Slovenska

Osemnásťročná Lenka Gáliková zviditeľňuje mesto Veľký Krtíš v plávaní. V súčasnosti je členkou slovenskej reprezentácie. Počas svojej športovej kariéry získala 450 medailí, 12 pohárových víťazstiev, 56 titulov majsterky kraja, 8 titulov majsterky školských krajských majstrovstiev, 51 titulov majsterky Slovenska. Je držiteľkou dvoch slovenských rekordov v plávaní.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Je to boj v hlave, tvrdí účastník 24-hodinového cyklomaratónu

Na okruhu Slovakia Ring strávil neuveriteľných 15 hodín, počas ktorých odšliapal takmer 456 kilometrov.

Deň obce Hrnčiarska Ves bol plný dobrej zábavy (+FOTO)

O skvelú náladu sa postaral Hriňovčan aj Maduar.