Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Hnúšťanské kadetky hladko porazili Žilinčanky

Družstvo kadetiek VK Iskra Hnúšťa sa už rozbehlo. Po sérii prehier v úvode aktuálnej sezóny odštartovali hnúšťanské volejbalistky víťaznú šnúru. Hráčky Iskry vyhrali šesť stretnutí v rade za sebou.

HNÚŠŤA. V siedmom kole prvej triedy (M-SR oblasť Stred) privítali v sobotu 28. novembra hráčky Iskry Hnúšťa v súťaži kadetiek volejbalistky ŠK ŽU Žilina. Hnúšťanky využili výhodu domáceho prostredia.

Hnúšťanky predviedli pestrú i rýchlu hru

Volejbalistky hnúšťanského klubu začali prvý zápas sústredene, využívali útočný servis a produkovali pestrú i rýchlu hru na sieti. Žilinčanky si v prvom zápase nevedeli poradiť s útočnou hrou domáceho tímu, predovšetkým Ďurišovú a Zatrochovú nevedeli hosťujúce hráčky zastaviť. Nahrávačka Iskry Sliacka veľmi dobre dirigovala hru na sieti a uvoľňovala spoluhráčky.

Iskra v prvom zápase postupne stupňovala svoj tlak, čo sa prejavilo i na výsledkoch jednotlivých setov. Domáce družstvo zvíťazilo v prvom stretnutí presvedčivo 3:0. Všetky hnúšťanské volejbalistky hrali koncentrovane a s chuťou. V treťom sete nastúpila na post nahrávačky namiesto Sliackej Knappová a nadviazala na jej výkon.

Fakty

VK Iskra Hnúšťa - ŠK ŽU Žilina 3:0 (19,15,13), 3:0 (19,24,17).

Zostava Iskry: Zatrochová, Sliacka, Mrnková, Ďurišová, Ďurindová, Vojteková - liberka Tokárová(Kvetková, Pinčáková, Knappová, Miková, Škodová).

(ŠM, JG)

V prvom sete druhého zápasu sa zranila jedna z opôr Iskry - Ďurišová, na jej post nastúpila vekom staršia žiačka Kvetková, ktorá sa nebojácne chytila svojej šance a podala kvalitný výkon. Druhé stretnutie bolo vyrovnanejšie, a to najmä v druhom sete. Hnúšťanky zlomili Žilinčanky až v jeho závere a vyhrali ho 26:24. Tretí set už získali volejbalistky Iskry pre seba bez väčších problémov a zvíťazili tak aj v druhom zápase 3:0.

Súper bol zdatný

Hnúšťanky hrali v pohode a sústredene, dievčatá produkovali pestrú, útočnú hru. Keďže i na druhej strane bol zdatný súper, diváci často tlieskali veľmi peknému volejbalu. V drese Iskry sa darilo aj hráčkam, ktoré nastúpili na palubovku z lavičky.

Hnúšťanské družstvo kadetiek sa nachádza po siedmom kole s 18 bodmi na šiestom mieste v tabuľke (šesť výhier a šesť prehier). K dobru má ešte odložené zápasy piateho kola.

1. AKTUALIZOVANÉ, VIEME, KTO TO JE: Otrasný nález. Polícia pátra po totožnosti mladíka 3 283