HNÚŠŤA. V Hnúšti dostanú mestskí poslanci i primátor koncoročné odmeny, ktoré im boli pridelené na základe dosiahnutých výsledkov a splnenia mimoriadnych pracovných úloh.
Rozumne hospodárili i napriek kríze
Mestské zastupiteľstvo schválilo pre každého poslanca mimoriadnu odmenu 500 eur (15.063 Sk) podľa účasti na rokovaniach. Ich vyplatenie sa týka aj primátora mesta, jeho zástupcu, hlavnej kontrolórky, vedúcej organizačného oddelenia na mestskom úrade, právnika mesta a predsedníčku finančnej komisie.
Primátor Hnúšte Michal Bagačka ako jediný priznal, že jeho udelená odmena predstavuje okolo 1825 eur (55.000 Sk). "Bolo to za celoročnú prácu. Myslím, že aj napriek kríze sa nám podarilo rozumne hospodáriť."
Pliešovský tvrdí, že nie všetci si odmeny zaslúžia
Aj keď medzi odmenenými bol i zástupca primátora Martin Pliešovský, počas rozhodovania o udeľovaní financií sa zdržal hlasovania. Podľa jeho slov niektorí poslanci robili viacej a iní menej, preto by odmeny nemali dostávať všetci.
"Nebolo mi ani odpovedané na otázku, koľko finančných prostriedkov bude udelených a za aké zásluhy. Toto by malo byť dopredu jasné. Uznám, že napriek hospodárskej kríze si odmeny niektorí zaslúžia, všetci však nie," zdôraznil Pliešovský.
Odmeňujú tak, ako minulý rok
Mestská poslankyňa a zároveň predsedníčka finančnej komisie Hilda Ginisová navrhla odmeny v takej výške ako minulý rok. Udelené boli podľa rôznych oblastí a úloh.
"Rozhodovala som sa podľa všetkých uznesení, zápisníc a interpelácií, ktoré som mala k dispozícii z mestských zastupiteľstiev," dodala.