Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Džudisti z Gemera na stupňoch pre víťazov v Slovinsku

Traja džudisti Mladosť Relax Rimavská Sobota sa umiestnili na medailových pozíciách v medzinárodnej konkurencii na turnaji v Slovinsku. Najlepšie skončila Sophia Kanátová.

RIMAVSKÁ SOBOTA/SLOVENJ GRADEC. Sedem džudistov Mladosť Relax Rimavská Sobota zasiahlo 5. decembra do bojov na turnaji v Slovenj Gradec. V Slovinsku štartovalo 358 borcov z jedenástich krajín - Chorvátska, Čiernej Hory, Maďarska, Poľska, Rakúska, Talianska, Nemecka, Ukrajiny, Bieloruska, Slovenska a Slovinska. Gemerčania sa v tejto silnej konkurencii nestratili.

Kanátová si vybojovala striebro

Sophia Kanátová si vo váhe do 48 kg v kategórii mladších žiačok vybojovala striebornú medailu. Na bronzovej priečke sa umiestnili dvaja jej oddieloví kolegovia. V kategórii mini bol tretí Filip Zachar (nad 50 kg) a medzi mladšími žiakmi obsadil tretie miesto Richard Útis (do 34 kg).

Na pódiové priečky neprenikli Juraj Antal (do 34 kg) a Zuzana Očenášová (do 52 kg) medzi mladšími žiakmi resp. žiačkami. Obidvaja obsadili piate miesto. Viktor Klíma (do 46 kg) a Patrik Boršoš (do 38 kg) sa medzi najlepších v kategórii mladších žiakov nedostali.

Turnaj bol veľkým poučením

„Bol to veľmi silne obsadený turnaj. Naši džudisti dosiahli to, na čo mali. Možno dokonca išli ešte aj za svoje možnosti. Účasť na súťaži v Slovinsku bola veľkým poučením pre našich pretekárov, ale aj pre nás ako zástupcov oddielu vo vzťahu k tomu, akým smerom by sme sa mali uberať," vyjadril sa tréner Mladosť Relax Rimavská Sobota Juraj Svoreň. Ako poznamenal, nadmieru dobre si počínala Sophia Kanátová. „V závere zápasu o prvé miesto však akoby podcenila súperku, akoby sa už videla na najvyššom mieste na stupni pre víťazov. Zachar pobabral prvý zápas, potom už zapol a príkladne bojoval. Útis porazil v zápase o tretie miesto Antala. Našim džudistom chýbajú štarty na väčších turnajoch, nie sú ostrieľaní," povedal Svoreň.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Hlavné správy z MY Novohrad

Kúpil si cestný bicykel. O tri týždne neskôr na ňom absolvoval 24-hodinový maratón

Na okruhu Slovakia Ring strávil neuveriteľných 15 hodín, počas ktorých odšliapal takmer 456 kilometrov.

Deň obce Hrnčiarska Ves bol plný dobrej zábavy (+FOTO)

O skvelú náladu sa postaral Hriňovčan aj Maduar.