JESENSKÉ. Obec Jesenské v okrese Rimavská Sobota a Mikroregión Petervasársko začínajú budovať spoločný slovensko-maďarský marketingový infokanál. Projekt sa bude snažiť podporiť najmä miestnych podnikateľov a ich produkty.
Podarilo sa im získať finančný príspevok
Obci Jesenské a Mikroregiónu Petervasársko sa podarilo získať finančný príspevok v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko Slovensko 20072013. „Dôležitým zámerom tohto projektu je vybudovať informačnú základňu v obci Jesenské a meste Pétervására pre zber a distribúciu marketingových informácií z dotknutých regiónov pre úspešnú spoluprácu súkromného a verejného sektora v prihraničnom regióne na juhu okresu Rimavská Sobota a severnej časti Hevešskej župy,“ oznámil starosta Jesenského Gabriel Mihályi.
Nové marketingové metódy
S novými marketingovými metódami chce Jesenské a Pétervására podporovať podnikateľskú sféru na oboch stranách hranice. Pomocou marketingového infokanála umožnia miestnym podnikateľom prezentovať slovenské a maďarské výrobky a služby. Pomôžu im pri budovaní kontaktov, ktoré môžu v budúcnosť pozitívne prispieť k rozvoju podnikateľských aktivít. Všetky aktivity budú smerovať k tomu, aby podnikateľské subjekty regiónu medzi sebou komunikovali a viac sa zviditeľnili.
Hlavným cieľom je založiť podnikateľský klub v Jesenskom
„Budeme sa snažiť nadväzovať kontakty, rozšíriť trh pre našich podnikateľov a zvýšiť informovanosť o našom regióne,“ spresňuje Mihályi, podľa ktorého je hlavným cieľom projektu založenie podnikateľského klubu v obci Jesenské.
„Chceme komunikovať s tými a o tých, ktorí vytvárajú ekonomické hodnoty tohto regiónu a prispievajú aj ku kultúrnym a spoločenským hodnotám. To sú podnikatelia, živnostníci či súkromne hospodáriaci roľníci,“ hovorí
starosta.
Vybudovaný marketingový infokanál umožní plynule a priebežne šíriť informácie. Plánované sú aj cezhraničné trhy, ktoré umožnia priamo prezentovať a chrániť slovensko-maďarské regionálne produkty pre verejnosť i pre budúcich partnerov. Do cezhraničného projektu sa zapojilo 28 slovenských a 20 maďarských obcí.