Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Ďalšie prehry zverenkýň kouča Štefana Bukviara

Zverenky Štefana Bukviara nevedia nájsť účinný recept na Kometu Košice. Potvrdilo sa to aj počas uplynulého víkendu. Hnúšťanky prehrali s hráčkami Komety všetkých šesť zápasov v tejto sezóne a sú naďalej posledné v tabuľke.

HNÚŠŤA/KOŠICE. V siedmom kole prvej ligy-Východ vo volejbale žien sa predstavili hráčky VK Iskra Hnúšťa v sobotu 12. decembra na palubovke ŠŠK Kometa Košice. Hnúšťanky sa nedočkali prvého víťazstva nad tímom z metropoly východného Slovenska v prebiehajúcom súťažnom ročníku.

Prvý set prvého zápasu dopadol lepšie pre posledné družstvo v súťaži, ktoré malo v jeho závere aj potrebné šťastie. Od druhého setu sa však duel hral v réžii Komety, ktorá dovolila uhrať hnúšťanskému tímu maximálne pätnásť bodov v jednotlivých setoch. Priebežne druhé družstvo v tabuľke zvíťazilo v prvom súboji 3:1.

„V prvom sete sme hrali dobre. V ďalšom priebehu nám trochu odišlo podanie. Naopak, hráčky Komety zlepšili predovšetkým podanie, s ktorým sme sa nevedeli vyrovnať. Vždy si vytvorili na začiatku jednotlivých setov náskok, ktorý neskôr zveľadili," vyjadril sa kormidelník VK Iskra Hnúšťa Štefan Bukviar.

Fakty

ŠŠK Kometa Košice - VK Iskra Hnúšťa 3:1 (-23, 15, 15, 14), 3:1 (-20, 17, 20, 14)

Zostava Iskry Hnúšťa: Bukviarová, Národová, Palíková, Migaľová, Slivková, Solivajsová - liberka Zatrochová, Szőkeová, Ďurindová.

Július Geľo

V prvom sete druhého stretnutia zvíťazili opäť hosťujúce hráčky. Volejbalistky Komety v druhom dejstve vyrovnali stav na 1:1. Aj keď sa Hnúšťanky v treťom dejstve snažili, v rozhodujúcej fáze bodovali Košičanky. Keďže štvrtý set sa stal poľahky korisťou domáceho tímu, triumfovala Kometa aj v druhom stretnutí 3:1.

„Druhý zápas bol vyrovnanejší. V závere tretieho dejstva sme urobili školácke chyby. Mali sme ho pritom dobre rozohratý. Nemám veľmi čo hráčkam vyčítať, aj keď vo štvrtom sete hrali trochu laxne," uviedol hnúšťanský kouč Bukviar. Hnúšťanky vonku ešte nezvíťazili.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto