Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

Balciarová zakončila úspešný rok ziskom majstrovského titulu

Karatistka z Rimavskej Soboty ukončila mimoriadne úspešný rok, v ktorom dosiahla perfektné výsledky na najvýznamnejších medzinárodných podujatiach, ziskom titulu majsterky Slovenska. Potvrdila, že je jednoznačnou kráľovnou medzi kadetkami.

Karatistka Dorota Balciarová potvrdila, že je jednoznačnou kráľovnou medzi kadetkami.Karatistka Dorota Balciarová potvrdila, že je jednoznačnou kráľovnou medzi kadetkami. (Zdroj: JÚLIUS GEĽO)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Na majstrovstvách Slovenska získala Dorota Balciarová zlatú medailu v súbornom cvičení - kata v kategórii kadetiek. Slovenský šampionát v karate sa v kategóriách kadetov a juniorov uskutočnil 12. decembra v Poprade.

Pätnásťročná Soboťanka, pri ktorej mene sa od tohto roka nachádza klubová príslušnosť KK Nové Zámky, rozšírila svoju zbierku majstrovských titulov.

Obhájila zlatú medailu

„Nepodceňovala som majstrovstvá Slovenska. Chcela som potvrdiť titul v kategórii kadetiek z minulého roka. Cestovala som do Popradu v pohodovej nálade. Prvé miesto som obsadila po tom, ako som prešla cez päť kôl. Všetky súboje som vyhrala na nulu," vyjadrila sa Balciarová, ktorá bola veľkou favoritkou na zlatú medailu. Jej výsledky ju k tomu predurčovali.

SkryťVypnúť reklamu

V januári sa stala v Paríži majsterkou Európy v kata kadetiek. V novembri získala na svetovom šampionáte v Rabate medzi kadetkami bronzovú medailu. Popritom zbierala turnajové prvenstvá doma i v zahraničí. Odchovankyňa Urakenu Rimavská Sobota priznala, že niektoré súperky jej pred majstrovstvami Slovenska gratulovali k bronzovej medaile z majstrovstiev sveta.

„Neviem si predstaviť, že by som si nevybojovala teraz titul majsterky Slovenska. Mám už isté meno, držím sa v slovenskom rebríčku v kategórii kadetiek najvyššie, nemala som obavy," vyslovila sa študentka rimavskosobotského gymnázia.

Premiéra v kategórii žien

Týždeň pred slovenským šampionátom štartovala Dorota Balciarová na Vianočnom turnaji v Trnave, kde zasiahla do bojov v kategórii žien. Mladá slovenská reprezentantka obsadila tretie miesto.

„Prvýkrát v živote som súťažila v kategórii žien. Potešilo ma, že som skončila tretia. Išla som na turnaj s ambíciami podať čo najlepší výkon," uviedla Balciarová.