Piatok, 9. jún, 2023 | Meniny má Stanislava

Lučenecký jazdecký klub má za sebou úspešný rok

Jazdci z lučeneckého Horseteamu Koška majú za sebou úspešný rok. Absolvovali 36 jazdeckých podujatí na Slovensku, v Maďarsku, Česku i Rakúsku. Do zbierky im pribudlo množstvo vzácnych kovov.

Víťazný klub jazdeckej ligy v parkúre koní Horseteam Koška na oceňovaní v Martine.Víťazný klub jazdeckej ligy v parkúre koní Horseteam Koška na oceňovaní v Martine. (Zdroj: J. ORNTH)

LUČENEC. Stodeväťdesiat dekorácií víťazov do 6. miesta, z toho 53 prvých, 32 druhých a 31 tretích priečok. To je bilancia úspešných jazdcov Horseteamu Koška Lučenec za rok 2009.

„Už po niekoľkýkrát má za sebou najúspešnejšiu športovú sezónu skúsená Lucia Kosková, ktorá sa jazdeckému športu venuje od svojich 11 rokov. Svoj jazdecký talent začala rozvíjať pod vedením veterinárneho lekára J. Čermáka v lučenskom Ľadove. Odvtedy trávi pri koňoch každý deň v roku. Jej úspechy sú odmenou za obetavú a húževnatú prácu," informoval Vladimír Koška, majiteľ spomínaného jazdeckého klubu.
Zároveň podotkol, že svoju doposiaľ najúspešnejšiu športovú sezónu má za sebou aj juniorka Radka Ivanová. Na koňoch Piece Of My Heart a Valora dosiahla v celkovom hodnotení jazdeckej parkúrovej ligy dve prvenstvá. Svoju pozíciu - celkové 5. miesto v lige juniorov - si udržala Andrea Bendeová jazdiaca na Ariet.

Klub sa vyšvihol na prvé miesto

V konkurencii 20 súperov sa v 10-dielnom seriáli jazdcov parkúrových pretekov SSO SJF do 100 cm umiestnila na vynikajúcom 3. mieste Krtíšanka Katarína Balážová. Chuť prvých jazdeckých víťazstiev okúsila i snaživá Tina Šóšová na Andrii, ktorá má tiež sa sebou svoju doposiaľ najúspešnejšiu športovú sezónu. Titul majstra Slovenska v najťažšej jazdeckej disciplíne - Military dospelých - dosiahol tento rok po prvýkrát vo svojom živote Ivan Sihelský na koni Médeja z Rimavskej Soboty, ktorý reprezentuje Lučenec.
„Veľmi ma teší, že náš jazdecký klub sa po trojnásobnom obsadení druhých miest impozantne vrátil na celkové 1. miesto a stal sa víťazom ligy klubov SSO SJF v parkúrovom skákaní koní 2009. Je to pre nás najkrajšia odmena za namáhavú prácu a tiež záväzok do budúcnosti nepoľaviť a naďalej zviditeľňovať mesto Lučenec vynikajúcimi výkonmi," dodal V. Koška.

Kosková uspela v tvrdej konkurencii

Najvzácnejšie úspechy jazdkýň Horseteamu Koška Lučenec v tomto roku: Lucia Kosková (22 r.) - víťazka ligy dospelých v parkúre na koni Figaro, uspela v tvrdej konkurencii 85 súperov. Osobný rekord v skoku do výšky na koni Figaro - 170 cm. Dovedna bola až 78-krát dekorovaná do 6. miesta, pričom dosiahla 30 víťazstiev. Trinásťkrát obsadila druhú a 15-krát tretiu priečku. V tomto roku svoj klub i mesto reprezentovala na koňoch Figaro a Lionell.

Radoslava Ivanová (16 r.) - víťazka a celkovo aj druhá v lige juniorov v parkúre spomedzi 66 súperov. Víťazka seriálu O pohár predsedu BBSK. V tomto roku bola dovedna 54-krát dekorovaná do 6. miesta. Vybojovala si 14 víťazstiev, 9 druhých a 9 tretích miest. Súťažila na koňoch Piece Of My Heart a Valora.

Ivan Sihelský (46 r.) - majster Slovenska v jazdeckej všestrannosti - Military dospelých na koni Medeja.

Andrea Bendeová (16 r.) - celkovo piata v parkúrovej lige juniorov spomedzi 66 súperov. Strieborná medaila v MSSO SJF juniorov. Celkovo druhá v súťaži O pohár predsedu BBSK. Bola 20-krát dekorovaná do 6. miesta, štyrikrát zvíťazila, dvakrát skončila druhá a trikrát tretia. Tohtoročnú jazdeckú sezónu absolvovala na koni Ariet.

Tina Šóšová (17 r.) - celkovo deviata v parkúrovej lige juniorov spomedzi 66 súperov. Do 6. miesta bola dekorovaná 11-krát. Na svojom konte má 3 víťazstvá, 4-krát obsadila druhú priečku a raz tretiu. Jazdila na koni Andria.

Katarína Balážová (16 r.) - celkovo osemnásta v parkúrovej lige juniorov, celkovo tretia v 10-dielnom seriáli SSO SJF do 100 cm spomedzi 20 súperov. Do 6. miesta bola dekorovaná 11-krát, raz zvíťazila, dvakrát obsadila 2. a tiež 3. miesto. Reprezentovala na koni Orion.

Ivana Lorinčíková (16 r.) - úspešný štart na Military v Pardubiciach. Šesťkrát bola dekorovnaá do 6. miesta, z toho raz obsadila 2. miesto, raz štvrtú a trikrát piatu priečku. Jazdila na koni Django.

Renata Kelemenová (15 r.) - celkovo ôsma v 10-dielnom seriáli SSO SJF do 100 cm. Dovedna bola štyrikrát dekorovaná, pričom získala dve tretie umiestnenia. Jazdila na koňoch Palas a Zareta.

Danica Prepelicová (27 r.) - celkovo siedma v parkúrovej lige SSO SJF dospelých spomedzi 85 súperov. Trikrát bola dekorovaná do 6. miesta. Jazdila na koni Niagara.

Úspechy koní Horseteamu Koška

Lionell (5 r.) - najlepší kôň roka SSO SJF 2009 v parkúre päťročných koní (35 dekorácií do 6. miesta). Niagara (6 r.) - najlepší kôň roka SSO SJF 2009 v parkúre šesťročných koní (3 dekorácie do 6. miesta). Počet dekorácií do 6. miesta ďalších koní: Figaro - 43, Piece Of My Heart (12 r.) - 27, Valora - 27, Ariet - 20, Andria - 11, Orion - 11, Django - 6, Zareta - 3, Jašo - 2, Medeja 1, Palas - 1.

Bilancia úspechov lučeneckých jazdcov

Parkúr koní - celkové výsledky ligy SSO SJF 2009 dospelých (85 pretekárov): 1. Lucia Kosková s Figarom (Horseteam Koška Lučenec), 634 bodov. 2. Michaela Sedlačková s Contesou (Equišport Liptovská Osada), 430 bodov. 3. Patrik Čutka so Schakirou (Limfora Badín), 422 bodov. 4. Ján Lauček na Everestovi (J+J Martin), 363 bodov. 5. Lucia Kosková s Lionellom (Horseteam Koška Lučenec), 289 bodov.

Parkúr koní - celkové výsledky ligy SSO SJF 2009 juniorov (66 pretekárov): 1. Radoslava Ivanová s Piece Of My Heart (Horseteam Koška Lučenec), 412 bodov. 2. Michaela Šatarová s Cabalettou (Pozana Detva), 376 bodov. 3. Silvie Ševčíková s Telmou (Ranč pod Bukmi Látky), 298 bodov. 4. Andrea Bendeová s Ariet (Horseteam Koška Lučenec), 290 bodov.

Poradie klubov v parkúre koní SSO SJF 2009 (32 tímov): 1. Horseteam Koška Lučenec, 2941 bodov. 2. Ranč pod Bukmi Látky, 1225 bodov. 3. KŠJ Zvolenská Slatina, 722 bodov, 4. Polet Trebostovo, 666 bodov, 5. Ondrašová - JUR, 636 bodov, 6. Limfora Badín, 516 bodov. 7. Equišport Liptovská Osada, 502 bodov.

Marcela Ballová

„Jazdectvo je veľmi náročný šport na techniku, odvahu, stabilitu a zároveň ušľachtilosť vzťahu a harmóniu života človeka a koňa. V súčasnosti zaznamenáva veľký rozvoj a renesanciu. Môžeme byť pyšní na to, že Lučenec a celý Novohrad patrí k jazdeckej špičke na Slovensku. Touto cestou chcem vysloviť poďakovanie mestu Lučenec, primátorovi M. Markovi, predsedovi športovej komisie mesta P. Kalinskému a tiež poslancom MsZ v Lučenci. Poďakovanie patrí pánom Jozefom Princzovcom za podstieľkové piliny pre kone a tiež finančnú pomoc, M. Kelemenovi a P. Mackovi za opravy autobusov a prevoz koní, manželom Renate a Petrovi Kotmanovcom, V. Kelemenovi za pomoc pri preprave na súťaže, J. Ivanovi za reklamnú grafiku a všestrannú pomoc, J. Balážovi, J. Čermákovi za veterinárnu starostlivosť o zdravie koní, I. Švagerkovi za polygrafickú pomoc, M. Svoradovi, J. Líškovi st., a J. Líškovi ml. z Ružinej za pomoc pri organizovaní a zabezpečení IV. ročníka Ružinskej podkovy. Verím, že v budúcom roku urobia naši jazdci všetko pre to, aby svoje tohtoročné úspechy obhájili. Po dvojročnej príprave začne svoju športovú kariéru i Diana Deáková na úspešnej Ariet," zakončil V. Koška.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. V Bratislave vznikla nová stomatologická klinika
 3. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 4. Zláka vás vôňa Atlantiku či krásy vnútrozemia Portugalska?
 5. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 6. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 7. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 8. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 1. Hráči získali päťtisíc eur a stretnú sa s Ronaldom
 2. Ojazdených elektromobilov je v SR 3x viac než pred covidom
 3. V Bratislave vznikla nová stomatologická klinika
 4. Zláka vás vôňa Atlantiku či krásy vnútrozemia Portugalska?
 5. Ostré videnie vďaka špeciálnym biometrickým šošovkám
 6. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 7. Super zábava, super deň
 8. Špecialisti na úspory sa zastavili v Prešove
 1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 15 748
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 7 963
 3. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 752
 4. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 5 781
 5. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo 5 154
 6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 4 687
 7. Ako znížiť vysoký cholesterol? 4 520
 8. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 288

Blogy SME

 1. Lukáš Reich: Invázna armáda RF
 2. Marek Strapko: Pomalá smrť medzi smrtiacou vodou a vražednými raketami!
 3. Matej Galo: Vojnové zločiny Ruska a medzinárodná spravodlivosť
 4. Elena Antalová: Po voľbách "v súlade s úradným postupom" zakážu aj komisára Montalbana?
 5. Anna Miľanová: Nebojte sa ženy starnutia...
 6. Milan Brejcha: Môže úprimný katolík voliť Progresívne Slovensko? Pokojne áno.
 7. Vladimír Krátky: Fico liezol na Úrad vlády cez plot.
 8. Miroslav Kocúr: Prečo Ukrajina nie je ruské "dieťa" ani ruský domov
 1. Vlasta Sedláková: Ruský štandard 18 790
 2. Martin Sukupčák: Barbari aj na Slovensku 10 053
 3. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 9 253
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 6 851
 5. Vlasta Sedláková: Ako je to s naším štátnym dlhom? Je nižší ako za čias Fica a Pellegriniho. 5 462
 6. Ján Šeďo: Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori. 5 391
 7. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 5 276
 8. Michal Porubän: Adamovi Blahovi a Lile Blahovej po roku 2030.Aký bol Váš otec Ľuboš Blaha v skutočnosti, keď ste boli ešte deti. 4 842
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Policajti prípad vyšetrujú ako všeobecné ohrozenie.


2 h
Zaplavená cesta vo Veľkých Teriakovciach

Na viacerých miestach zasahujú hasiči.


3 h

Diskusiu vysielame naživo v utorok 13. 6. 2023 o 19.00 h.


8. jún
Most, ktorý v minulosti vykazoval sadanie, je súčasťou úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce.

Úsekom Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce prejde za deň priemerne 9-tisíc áut.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prielomová vlna by sa valila Oravou.


10 h

Z mesta uviedli, že na "túto iniciatívu skupiny občanov" nebudú reagovať.


TASR 8. jún

Prípad sme preverili priamo na riaditeľstve Strediska sociálnych služieb.


8. jún

Obec vydala výstrahu v piatok ráno.


red 8 h

Blogy SME

 1. Lukáš Reich: Invázna armáda RF
 2. Marek Strapko: Pomalá smrť medzi smrtiacou vodou a vražednými raketami!
 3. Matej Galo: Vojnové zločiny Ruska a medzinárodná spravodlivosť
 4. Elena Antalová: Po voľbách "v súlade s úradným postupom" zakážu aj komisára Montalbana?
 5. Anna Miľanová: Nebojte sa ženy starnutia...
 6. Milan Brejcha: Môže úprimný katolík voliť Progresívne Slovensko? Pokojne áno.
 7. Vladimír Krátky: Fico liezol na Úrad vlády cez plot.
 8. Miroslav Kocúr: Prečo Ukrajina nie je ruské "dieťa" ani ruský domov
 1. Vlasta Sedláková: Ruský štandard 18 790
 2. Martin Sukupčák: Barbari aj na Slovensku 10 053
 3. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 9 253
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 6 851
 5. Vlasta Sedláková: Ako je to s naším štátnym dlhom? Je nižší ako za čias Fica a Pellegriniho. 5 462
 6. Ján Šeďo: Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori. 5 391
 7. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 5 276
 8. Michal Porubän: Adamovi Blahovi a Lile Blahovej po roku 2030.Aký bol Váš otec Ľuboš Blaha v skutočnosti, keď ste boli ešte deti. 4 842
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu