Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Šokujúci výbuch basketbalistov Daskitu

Muži lučeneckého Daskitu po dvoch rokoch pretrhli šnúru domácich víťazstiev. Oslabených zverencov skúseného hrajúceho kouča M. Tarabusa v sobotu porazili robustní basketbalisti zvolenského Laurusu.

Hráči Daskitu Lučenec v sobotu podľahli tímu zo Zvolena.Hráči Daskitu Lučenec v sobotu podľahli tímu zo Zvolena. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

LUČENEC. V sobotu, 6. februára privítali muži lučeneckého Daskitu na domácej palubovke BK Laurus Zvolen. Tarabusova družina nastúpila na zápas bez Kemenyíka, ktorý je chorý a ani Peter Čemerička nezasahoval od začiatku duelu, pretože má zranenú ľavú ruku.

Hostia využívali svoju prevahu

Bojovní hostia začali od úvodných minút využívať svoju váhovú i výškovú prevahu. Po dvoch trojkách sa dostali do tesného vedenia. Nepriaznivú situáciu pre domácich zmierňoval skúsený Tarabus, no po prvej štvrtine mali hostia aj tak štvorbodový náskok - 13:17.

V druhej štvrtine sa obraz hry nezmenil, len k Tarabusovi sa strelecky pridal Stano Galovič. Počas tretej štvrtiny, za tesného skóre 38:39, sa domácim viackrát nepodarilo pod súperovým košom premeniť isté pozície. Naopak, hosťujúci Konkoľ pridal dve trojky - 38:45. V závere sa ďalšou blysol aj Holý.

Fakty zo zápasu

OZ Daskit Lučenec - BK Laurus Zvolen 62:72 (13:17, 17:14, 18:22, 14:19)

Body: Tarabus 24, Galovič 18, Šofár 8, Sychra 3, Budáč 2, Čemerička 5, Samo Galovič 2 - Konkoľ 13, Zdút Šťastný 10, Holý 6, Heinc 4, Matušovič 1, T. Privitzer 13, Karkošiak 10, Sedmák 13, Nuchalík 2. Trojky: 1/10. Pät osobných chýb: 31. Tarabus, 35. Stano Galovič, 36. Budáč - 35. Holý. Divákov: 550.

OZ Daskit Lučenec: Kapec, Budáč, Sychra, Samo Galovič, Šofár, Čemerička, Mag, Stano Galovič, Parádi. Hrajúci tréner: M. Darabus. Asistent trénera: D. Peťko.

BK Laurus Zvolen: Heinc, Baláž, Konkoľ, P. Privitzer, Nichalík, Zdút Šťastný, Holý, T. Privitzer, Matušovic. Hrajúci tréner: Marek Sedmák.

mb, dp

V záverečnej štvrtine vládlo na palubovke napätie a to najmä po tom, ako sa po piatej osobnej chybe predčasne porúčal pilier Daskitu, hrajúci kouč M. Tarabus. V závere duelu tak na strane domácich absentovala skúsenosť. Ponúknutej šance sa hostia chopili a presnou streľbou zápas doviedli do víťazného konca - 62:72.

Povedali po zápase

Michal Tarabus, hrajúci tréner OZ Daskit Lučenec muži: „Dnešné naše zaváhanie na domácej pôde ma veľmi mrzí. Vnímam to ako športovú facku pre nás, aby sme sa konečne prebrali, pretože sme už boli niekde v oblakoch. Neostáva nám nič iné, len zvíťaziť vo všetkých zostávajúcich zápasoch, ak chceme postúpiť. Na obranu sa nemôžem sťažovať, pretože sme bránili celkom dobre. V podstate sme vyhoreli v útoku, keďže sme nepremieňali vyložené šance spod koša. Nevyšli nám ani trestné hody."

Marek Sedmák, hrajúci tréner BK Laurus Zvolen: „Dnes sme v Lučenci zažili naozaj veľké prekvapenie, najmä po našom poslednom zápase, v ktorom sme prehrali s predposledným Martinom. Chlapcom veľmi pekne ďakujem za vynikajúci kolektívny výkon. V obrane sme hrali oveľa lepšie ako zvyčajne, poučili sme sa z chýb, ktoré sme urobili s Lučencom doma, kedy sme prehrali o 30 bodov. Šťastie stálo tentokrát na našej strane. Do Lučenca sme cestovali s malou dušičkou a skôr s úmyslom zahrať si a ukázať divákom pekný basketbal, ako zvíťaziť."

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.