Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Kickboxeri opäť bodovali v Slovenskom pohári

V 3. kole Slovenského pohára vkickboxe nechýbali ani zástupcovia lučeneckého Kibudo klubu. V silnej konkurencii 160 pretekárov z 20 klubov sa im podarilo vydolovať vzácne kovy.

Členovia lučeneckého Kibudo klubu mali radosť z mnohých ocenení.(Zdroj: KIBUDO)

LUČENEC/DOLNÝ KUBÍN. Cez víkend sa v športovej hale gymnázia uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára v kickboxe. Súťažilo sa v disciplínach light contact - low kick (LK), full contact (FC), K1-R seniorov a mládež súťažila v disciplínach semi contact (SC) a light contact (LC). Do bojov sa za účasti 160 pretekárov z 20 klubov úspešne zapojili kickboxeri lučeneckého Kibudo klubu.

Vladimíra Šmelková dvakrát bronzová

V disciplíne K1-R v kategórii do 91 kg Peter „DUDO" Baláž o postup do finále prehral s Ukropecom (Hanuman Bratislava) a obsadil konečné 3. miesto, keď Cambal (CBŠ Trnava) vzdal. V kategórii nad 91 kg Ján Varga o postup do finále prehral s Pocasom (Hanuman Bratislava) a na zápas o 3. miesto pre zranenie už nenastúpil a v disciplíne LK do 94 kg získal 1.miesto.

V displíne K1-R ženy v kategórii do 60 kg nastúpila Vladimíra Šmelková, ktorá o postup do finále prehrala s Pálešovou (ŠKK Idrányi) a skončila na 3. mieste, keď Škodová (Leon Hnúšťa) pre zranenie zápas vzdala. V disciplíne LK obsadila zhodne 3. miesto, keď o postup do finále prehrala s Brienikovou (KC Dolný Kubín).

Aj mládež bojovala o cenné kovy

O cenné kovy bojovali aj mládežníci. V disciplíne SC v kategórii do 32 kg Ondrej Franek získal 1.miesto, keď o postup do finále porazil Kovatcha (Steel Trans Košice), Živčaka (KK Bardejov) a vo finále Zadrabaja (Magic Liptovský Mikuláš). V kategórii do 47 kg Lukáš Telek prehral o postup do finále s Ngyuyenom (KK Bardejov) a v konečnom hodnotení obsadil 3. miesto. V kategórii do 52 kg Zsolt Osaďan o postup do finále porazil Sterančaka (KK Bardejov) a vo finále Kureka (Leon Revúca) a získal 1.miesto.

V disciplíne LC v kategórii do 32 kg Ondrej Franek zdolal o postup do finále Kovatcha (Steel Trans Košice), a vo finále porazil Zadrabaja (Magic Liptovský Mikuláš) a získal 1. miesto. V kategórii do 47 kg Lukáš Telek prehral o postup do finále s Ngyuyenom (KK Bardejov) a obsadil 4. miesto, keď pre zranenie už na ďalší zápas nenastúpil. V kategórii do 52 kg Zsolt Osaďan do ďalších bojov nepostúpil, keď prehral s Bazgerom (ŠKP Košice).