Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Potešiteľné výkony pretekárov Lučenca v cezpoľnom behu

Na Majstrovstvách slovenskej republiky v cezpoľnom behu v Dudinciach nechýbali ani pretekári z MAC REDOXu. Päť bežcov sa umiestnilo do ôsmeho miesta. Mladí pretekári sú ochotní na sebe tvrdo pracovať a naďalej podávať skvelé výkony.

Úspešná Michaela Migátová na trati.Úspešná Michaela Migátová na trati. (Zdroj: D. PAUKO)

LUČENEC/DUDINCE. Po skončení halovej atletickej sezóny, kde pretekári MAC REDOX Lučenec získali v rámci majstrovstiev SR štyri tituly, štyri striebra a dve tretie miesta, sa naplno rozbehli aj bežecké súťaže v teréne a na ceste, ktoré vyvrcholili v sobotu Majstrovstvami slovenskej republiky v cezpoľnom behu v Dudinciach.

Migátová si vybojovala bronz

Na štarte nechýbala po dobrých výkonoch na majstrovstvách SsAZ v Brezne ani doteraz najväčšia skupinka bežcov na stredné a dlhé trate. Ako prvá sa predstavila na trati mladšia žiačka Michaela Migátová, ktorá si výborným bežeckým výkonom na zaujímavej kopcovitej 1 000 m trati vybojovala bronzovú medailu, keď za víťazkou zaostala len o 6 sekúnd.

Adam Šišák strieborný

Veľmi dobre bežal aj prípravkár Adam Šišák (tréner Krnáč), ktorý v kategórii mladších žiakov obsadil výborné druhé miesto. Adam bol v štartovnom poli najmladší, odtiahol súperom celú trať a v závere mu chýbali sily na o dva roky staršieho víťaza. Medzi staršími žiakmi štartovali aj víťazi z Brezna, dvojičky Matúš a Michal Talánovci. Na 2 000 m trati sa viac darilo Mišovi, ktorému trať sedela ako uliata. Nielenže porazil Matúša, ale v konkurencii s o rok staršími súpermi obsadil siedme bodované miesto. Matúš bol po problémoch s dýchaním deviaty. Obaja môžu štartovať v tejto vekovej kategórii aj v budúcom roku.

Najpočetnejšou kategóriou boli dorastenci, ktorých bolo na trati osemnásť. Renáto Ľupták (tréner Baculík) tajne poškuľoval po bronze, ale súperi po štarte mu ušli o viac ako 20 metrov. Reno sa v druhom kole 4 500 m trate dostal zlepšeným výkonom do vedúcej šesťčlennej skupiny, ale jej dobehnutie ho stálo veľa síl. Chýbal mu záverečný finiš, dobehol „až“ šiesty a získal ďalšie body do hodnotenia klubov.

Dorastenka Šimová obsadila siedme miesto

Druhou najpočetnejšou kategóriou boli dorastenky, ktorých bolo sedemnásť. Denisa Šimová dostala za úlohu nezaspať na štarte a pokúsiť sa čo najdlhšie vydržať v hlavnej skupine. Zo začiatku sa jej to aj darilo, ale v druhom kole skupina zrýchlila a Denisa ostala v skupinke bojujúcej o 4. až 9. miesto. Nakoniec po solídnom výkone obsadila siedme bodované miesto. Do hodnotenia klubov sa započítavajú umiestnenia do ôsmeho miesta.

Majú predpoklady neustále sa zlepšovať

Ostatné vekové kategórie bežcov MAC REDOX Lučenec na štarte síce chýbali, ale päť bežcov umiestnených do ôsmeho miesta sme už vo výsledkovej listine dávno nemali. Sú to všetko mladí pretekári, ktorí sú ochotní na sebe tvrdo pracovať a naďalej sa zlepšovať. Majú na to všetky predpoklady. Ak sa nám v klube podarí skvalitniť prácu aj vo vrhoch, môžu atléti MAC REDOX dosiahnuť na M-SR družstiev ešte kvalitnejšie umiestnenie. Preto pozývame na pravidelné atletické tréningy, ktoré sú od 6. apríla na tartane ZŠ L. Novomeského od 15,00 do 17,00 hod., nielen nových záujemcov o behy a skoky, ale najmä silných a rýchlych chlapcov a dievčatá, ktorí by to mohli skúsiť vo vrhačských sektoroch. Tešíme sa na Vás, príďte a určite neoľutujete.