Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Kickboxeri vybojovali v Prešove šesť prvenstiev

Štvrtého kola Slovenského pohára v kickboxe sa zúčastnili aj lučeneckí kickboxeri. Seniori i kadeti úspešne reprezentovali svoj klub.

LUČENEC/PREŠOV. Uplynulý víkend sa v Prešove uskutočnilo 4. kolo Slovenského pohára v kickboxe v disciplínach semi a light-contact kadetov, seniori zápolili v disciplínach kick-light, full-contact a K-1 Rules. Na tomto kole sa zúčastnilo 143 pretekárov zo 16 klubov Slovenska.

Lučeneckí kickboxeri si pripísali 41 bodov

Toto kolo sa zapísalo ako doposiaľ ako najúspešnejšie, pretože si kickboxeri Kibudo Lučenec pripísali do tabuľky 41 bodov. Úspešné ťaženie začali seniori, keď v disciplíne K-1 Rules v kategórii do 91 kg Peter „Dudo" Baláž získal 1.miesto. Vladimíra Šmelková v kategórii do 60 kg v disciplínach kick-lihgt a full-contact získala zhodne 1. miesto a v disciplíne K-1 získala 2. miesto. Týmito výsledkami si už predčasne zabezpečili celkové víťazstvá vo svojich kategóriách v Slovenskom pohári, ako aj postup na Majstrovstvá Slovenska. V disciplíne kick-light do bojov zasiahol aj Tibor Dolinka, ktorý po prehre s neskorším víťazom do ďalších bojov nepostúpil.

Výborné umiestnenia kadetov i seniorov

Úspešné pôsobenie klubu zavŕšili kadeti. V disciplíne semi-contact sa na prvých priečkach umiestnili Ondrej Franek (do 32 kg) a Lukáš Telek (do 47 kg). Strieborný stupienok obsadil Pavol Matúška (nad 69 kg). Bronzovú pozíciu obsadili Roman Kerestúr (do 57 kg) a Jaroslav Baláž (do 69 kg). V disciplíne light-contact získal Ondrej Franek prvú priečku, Jaroslav Baláž druhú priečku, Lukáš Telek tretiu priečku, Roman Kerestúr a Pavol Matúška obsadili bodované štvrté miesto. Postup do semifinále ušiel Richardovi Nagyovi (do 52 kg), keď tesne prehral 2:1 na body. Touto cestou chceme poďakovať všetkým pretekárom za vzornú.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

V Novohradskej knižnici prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Najviditeľnejšími zmenami bude prepojenie dvoch oddelení, vstup pre imobilných návštevníkov či výťah do vynovených komunitných priestorov

Nový, spoločný vchod do oddelenia náučnej literatúry a detského oddelenia Novoradskej knižnice.

STK Kalinovo začal boje v prvej lige žien

Staronový klub odštartoval sezónu víťazstvom.

STK Kalinovo.

Rezort obrany zverejnil video s podrobným priebehom testovania.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.