Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

LAFC prekvapujúco pokoril herne lepší Trenčín

V sobotňajšom 27. kole I. futbalovej ligy hostil LAFC Lučenec vážneho ašpiranta na postup - tím AS Trenčín. V napínavom dueli domáci, ktorí sú v krízovej situácii, podali vynikajúci výkon a kvalitného súpera poslali domov bez bodu.

Po bezgólovom prvom polčase sa šťastena priklonila na stranu domácich.Po bezgólovom prvom polčase sa šťastena priklonila na stranu domácich. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

LUČENEC. Bojovne naladení Trenčania začali svätyňu šamana Mária Michalíka dobýjať už v úvodných minútach stretnutia. Gólman domácich prvýkrát zasahoval v 7. min., kedy s prehľadom vystihol úmysel legionára Baeza Alda Omara. Ten sa svoj neúspech pokúšal odčiniť v 15. min., ale proti Michalíkovi ani tentokrát nepochodil.

Prvý dôvod na radosť mohli mať domáci v 20. min., kedy center z Boháčikovej kopačky zachytil kanonier Szegedi a lopta z jeho kopačky rozvlnila sieť za chrbtom Volešáka. Gól však arbiter stretnutia neuznal pre údajný ofsajd. Následne sa o slovo prihlásili hostia, keď v 24. min. poslal nebezpečný Salinas loptu Strakovi, no ten v stopercentnej šanci poriadne zaváhal. Po tomto momente domáci ešte viac pridali a v 43. min. preľstil defenzívu hostí Szegedi. Jeho jedovatá strela však skončila v náručí Volešáka. Tesne pred koncom prvého dejstva sa vyznamenal Michalík, ktorý bravúrne zakročil proti strele Hlohovského.

Fakty zo zápasu

LAFC Lučenec - AS Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 65. Labun (11 m), 90.+ Szegedi. ŽK: 77. Petrušek - 48. Straka, 76. Ševela. ČK: 90. Salinas. Rozhodovali: Somák - Poláček, Benko. Divákov: 490.

LAFC Lučenec: Michalík - Petrušek, Balaško, Červínek, Gonos - Gašpar, Boháčik, Jendrišek, Labun (86. Kamendy) - Szegedi, P. Ďurica. Tréner: Jozef Škrlík.

AS Trenčín: Volešák - Godál, Ševela, Kleščík, Valla - Hlohovský (46. Štefánik), Horváth, Baez Aldo Omar, Mazan (69. Malec) - Salinas, Straka. Tréner: Adrián Guľa.

Marcela Ballová

V druhom polčase napínavý súboj o cenné body pokračoval. V 64. min. bol v pokutovom území faulovaný Peter Ďurica, z čoho pramenil pokutový kop. Ten Labun s prehľadom premenil a otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Z ďalšieho gólu sa mohli domáci tešiť v 84. min., kedy Szegedi obišiel Volešáka a ocitol sa sám pred bránou hostí. Postranný rozhodca však opäť avizoval postavenie mimo hry. V závere stretnutia rýchly Balaško unikol obrancom Trenčína, ocitol sa v sľubnej gólovej pozícii, no Salinas ho nedovolene atakoval, za čo sa musel predčasne porúčať z ihriska. V nadstavenom čase sa zverencom lodivoda Škrlíka podarilo prekvapujúce víťazstvo potvrdiť druhým gólom, ktorého strojcom bol Róbert Szegedi. Ten si na svoje konto pripísal už piaty jarný gól v drese Lučenca.