Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou

Prinášame prehľad kultúrnych a spoločenských podujatí a zaujímavé atrakcie na Orave.

(Zdroj: ARCHÍV)

DOLNÝ KUBÍN

Kino Choč

Ut, St 5., 6. septembra o 18.30 h

Dostaň ho tam - Aldus Snow je bývalá hviezda rockovej scény, ktorá žije neviazaným životom a ktorý už dávno " vypadol z vlaku". Jeho sláva sa dá resuscitovať ale len v prípade, že sa ho podarí dostať z alkoholického opojenia a nekonečných radovánok v Londýne až za oceán - do Los Angeles, na vystúpenie v slávnom Greek Theatre, v ktorom naposledy účinkoval pre desiatimi rokmi.

Pia, So, Ne 8., 9., 10. októbra o 16.00 h

Posledný vládca vetra - Film je adaptáciou populárneho animovaného seriálu, ktorý poznajú deti v 120 krajinách sveta. Svet je zničený vojnou a žijú v ňom štyri národy, z ktorých každý vyznáva jeden zo štyroch živlov - oheň, vodu, vzduch a zem. Ohnivý národ sa snaží ovládnuť ostatných. Na pomoc prichádza prorocký hrdina -Avatar, ktorý dokáže ovládať všetky štyri živly, má moc skoncovať s agresivitou Ohnivého národa a nastoliť mier.

Skryť Vypnúť reklamu

Pia, So, Ne 8., 9., 10. októbra o 18.30 h

Karate kid 2 - 11-ročný Dre Parker sa kvôli práci svojej mamy musí presťahovať do čínskeho Pekingu. V novom prostredí má problémy s adaptácoiu a aj s jedným chalanom v škole. Dre netuší, že všetko pozorne sleduje pán Han / Jackie Chan/, údržbár, ktorý pracuje v ich dome, bývalý inštruktor karate.Pán Han sa Drea zastane a stane sa jeho učiteľom. Pripravte sa na výborný remake slávneho hitu KARATE KID.

Filmovy klub 23

Po 11. októbra o 18.30 h

Biela stuha - FK 23 - Haneke ako vyštudovaný psychológ a syn duchovného dobre vie, čo dokážu s ľuďmi urobiť potláčané pudy a neľútostne ukazuje, že človek môže byť civilizáciou kultivovaný, ale v niektorých obdobiach je spoločenských pravidiel a príkazov toľko, že kultúra na človeku pácha skôr násilie a deformuje ho tak, až násilie chce začať vracať.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY

Oravská galéria

Ut - Ne 10.00 - 17.00 h

Veľká výstavná sieň

Jozef Baus ,,Svet podľa Bausa" - Výstava aktuálnej maliarskej tvorby, ktorá predstavuje rovinu maľovania - kreslenia farbou, ktoré autor sám definuje ako čiarové obrazy - priestory sietí, v ktorých sa objavujú objekty. Rozvíja podnety neoexpresívneho maliarstva, resp. geometickej abstrakcie. Výstava potrvá do 7. novembra.

Malá výstavná sieň

Patrik Illo ,,Dizajn času" - V jeho profilovej kolekcii nechýbajú rozmanité nápojové súpravy stavajúce na hodnotách jednoduchého elegantného tvaru kalíškoviny na báze ručnej výroby, ktorá patrí k tradícii rovnianskeho skla. Výstava potrvá do 7. novembra.

Výstavná sieň suterén 06

Patrik Illo ,,Veľký klamár" - Výstava experimentálneho dizajnu. Jeho originálnym prínosom je hra s detailom, nové tvary a znovu objavovanie zabudnutých funkcií každodenných predmetov, ako sú pohár, čaša, karafa, váza, misa, ktoré ozvláštňuje humorom, často s príchuťou erotiky. Výstava potrvá do 7. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu

Ut - So 8.00 - 16.00 h

Ne 10.00 - 17.00 h

Čaplovičova knižnica - je špeciálna historická knižnica. Návštevníci majú vynikajúcu príležitosť zoznámiť sa so vzdelancom a súkromným zberateľom kníh Vavrincom Čaplovičom z Jasenovej a s jeho rukopisnou darovacou listinou z roku 1839, ktorou daroval svoju zbierku Oravskej stolici. Súčasťou expozície sú tiež niektoré muzeálne predmety a staré tlače bibliotéky.

Florinov dom

Po - Pia 10.00 - 15.00 h

Ne 10.00 - 15.00 h

Rašeliniská Oravy - Výstava potrvá do 24. októbra.

Penzión Kúria

Ut - Pia 14.00 - 18.00 h

ANTIQUE starožitnosti - galéria - Smreczányiovský kaštieľ v klasicisticko empírovom slohu. Na objednávku.

Kaštieľ Malý Bysterec - Empírový kaštieľ z 1. tretiny 19.storočia. Je to jednoposchodová budova so stredným portikom, na ktorom je balkón s kamenným zábradlím. Nedávno bol kaštieľ zrekonštruovaný a teraz slúži pre potreby cestovného ruchu.

MsKS výstavná miestnosť

8.00 - 16.00 h

Bohúňova paleta - Medzinárodná výstava prác detí, ktorá potrvá do 22. októbra.

MsKS

8.00 - 18.00 h

Harmónia života - Fotogaléria, ktorúpripravilo združenie HARMÓNIA - centrum pre rodinu a sociálnu starostlivosť. Potrvá do 6. októbra.

PODUJATIE

Estrádna sála MsKS

V zumbe pokračujeme - Pravidelné cvičenie v nových pravidelných termínoch utorok a štvrtok 17.00 - 18.00 h. Čvičenie v štýle ZUMBA FITNESS s profesionálnou inštruktorkou. Na veku, kondícii, váhe nezáleží. Cvičenie potrvá do 30. mája 2011.

Oravské kultúrne stredisko

Divadielka pre deti - Divadelné a bábkové predstavenia pre deti materských a základných škôl potrvajú do 31. októbra.

MsKS

Pia 8. októbra o 19.00

Tanec tereadorov - Jean Anouilh patrí k často uvádzaným francúzskym dramatikom. Jeho hry sú výnimočné mimoriadne precíznou dramatickou výstavbou, zručnými dialógmi, často drsným, ale inteligentným humorom, ktorý otvoreným spôsobom odhaľuje antipatie v medziľudských vzťahoch i krutosť manželského života.

Oravské kultúrne stredisko

Tradícia folkóru dnes - Ukončenie 1. akreditovaného teoreticko-praktického kurzu v oblasti scénického folklorizmu. Potrvá do 31. októbra.

Aktivcentrum Brezovec (bývalá ZŠ)

St 20. októbra 8.30 - 16.00 h

Rodinné konferencie - Komunikácia v manželstve - Spoznať jazyk lásky partnera, prekážky v komunikácii, odstraňovanie prekážok v komunikácii medzi partnermi... Konferencie nie sú len prednášky od kvalitných prednášateľov, ale aj praktické cvičenia, hry na posilnenie rodiny, zábava, workshopy... Pomôžu vám prekonávať nezhody, riešiť konflikty, prekonať strach z rozprávania. Môže vám pomôcť odstrániť chlad vo vašom manželstve a pomôcť vám znovu obnoviť romantiku. A mnoho ďalšieho.

Aktivcentrum Brezovec (bývalá ZŠ)

Št 21. októbra 8.30 - 16.00 h

Rodinné konferencie - Komunikácia rodič a dieťa - Ako komunikovať s dieťaťom, ako riešiť problém, ach môj tínedžer, tvrdohlavé dieťa...

St 13. októbra o 14.00 h

Klub výšivky a ručných prác - Klubové stretnutie.

TVRDOŠÍN

VÝSTAVY

Ut - Ne 10.00 - 16.00 h

Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Vystavených 242 olejomalieb a kresieb predstavuje celoživotnú tvorbu Márie Medveckej.

Ut - Ne 10.00 - 16.00 h

Art Galéria Schürger - Stála expozícia Slovenská moderna a postmoderna. Na objednávku.

Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Na objednávku.

NÁMESTOVO

Kino Kultúra

St 6. októbra o 18.00 h

Mačky a psi:Pomsta Kitty Galore - V odvekom súboji mačiek a psov zašla jedna mačička príliš ďaleko. Kitty Galore, bývalá agentka mačacej špiónskej organizácie, v snahe ovládnuť celý svet zosnovala diabolský plán, ktorý má dostať do pekla nielen psích nepriateľov, ale aj niekdajšie mačacie spojenkyne. Čeliac tejto neslýchanej hrozbe sa mačky a psi budú musieť prvýkrát v histórii spojiť.

Ne 10. októbra o 18.00 h

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive - June sa v lietadle zoznámi s tajomným a okúzľujúcim spolucestujúcim. Chvíľu na to sa lietadlo zrúti do kukuričného poľa a okrem týchto dvoch, haváriu neprežije nikto iný. June nemá ani sekundu na to, aby sa poriadne nadýchla a už sa vyhýba strelám v Bostone, skáče po strechách v Rakúsku a uniká pred býkmi v Seville.

Filmovy klub

Pia 15. októbra o 18.00 h

Na sever - Po nervovom zrútení sa lyžiar Jomar uchyľuje do samoty ako strážca lyžiarskeho areálu. Keď sa dozvie, že niekde na severe sa narodilo jeho dieťa, vydá sa na čudnú a poetickou cestu Nórskom na snehovej rolbe. So sebou si nevezme iné zásoby, než 5 litrov alkoholu. Počas putovania úchvatnou ľadovou krajinou sa zdá, že Jomar urobí všetko pre to, aby do svojho cieľa nakoniec neprišiel.

VÝSTAVY

Dom Kultúry

Po - Pia 8.00 - 15.30 h

Ján Šuška - Moji súkromní démoni - Výber z tvorby. Výstava potrvá do 8.októbra.

Po 11. októbra

Čaro rozprávky v dreve zakliate - Výstava fotografií z medzinárodného rezbárskeho sympózia v Žiline v júli 2010 na Mariánskom námestí. Výstava potrvá do 22.októbra.

Po 11. októbra o 8.00 h

Škola (mimo) hrou - Pre žiakov ZŠ, Vlado Kulišek - pantomíma, Radek Michalko - el. Piano.

Ut 12. októbra o 8.45 h

Kocúr v čižmách - Divadlo BUM BÁC z Bratislavy. Divadelné predstavenie pre deti MŠ A ZŠ.

PODUJATIE

Po - Pia 17.30 - 18.30 h, 19.00 - 20.00 h

So - Ne 18.00 - 20.00 h

Original spinning - Účinné skupinové cvičenie pre dámy na stacionárnych bicykloch spojené s hudbou ktoré šetrí vaše kĺby a spaľuje tukové zásoby, zlepšuje kondičku. Ak hľadáte uvoľnenie po namáhavom dni, navštívte spinning centrum na ulici Miestneho priemyslu 294. Každá lekcia dýcha nábojom, energiou, rytmickou hudbou a vašou vôľou prekonať samú seba.

Stredné školy v okrese Námestovo

Stojím pevne na zemi - Cyklus vzdelávacích aktivít pre preddelikventnú stredoškolskú mládež z okresu Námestovo. Protidrogová prevencia potrvá do 31. októbra.

Divadielka pre deti - Divadelné a bábkové predstavenia pre deti materských a základných škôl potrvajú do 31. októbra.

Dom Kultúry

Pia 8. októbra o 10.30 h

Klasici - Divadelná inscenácia vychádza zo štúrovskej poézie a zameriava sa na to, čo považujeme v slovenskej literatúre za najdôležitejšie. Interaktívnym spôsobom rozoberá umelecké a tematické záhady „štúrovskej klasiky!" a prináša ich do konfrontácie so súčasnou literatúrou a svetom, ktorý žijeme dnes. Pre stredné školy.

So 9. októbra o 15.00 a o 18.00 h

Mám okno - Najnovšia trpká komédia Radošinského naivného divadla Mám okno vzniká v dramaturgii skúsenej dramaturgičky a herečky Dariny Abrahámovej, v réžii osvedčeného Ondreja Spišáka so Stanislavom Štepkom v titulnej úlohe starého otca Viktora a jednoznačne sľubuje divákom nevšedný a hlboký umelecký zážitok.

NIŽNÁ

Kino Ostražica

Ut 5. októbra o 18.30 h

Ženy v pokušení - Rozšafná gender komédia sa antigravitačne vznáša v radostnom hormonálnom ošiali žien troch generácií. Utiahnutá štyridsiatnička Helena (Vlasáková) prechádza kritickým obdobím partnerského vzťahu. Dcéra Laura (Veronika Kubarová) nezdieľa jej pohľad na chlapov a bezostyšne si berie príklad z hýrivej a necudnej babičky - bývalej herečky - Vilmy (Eliška Balzerová).

CYKLOTURISTIKA

Ne 10. októbra

Výstup na Prasatín - Ďalšia cyklistická akcia nebude veľmi náročná, cyklistov čaká 5 km dlhá trať. Zraz všetkých záujemcov je pred cykloservisom Marvas v Nižnej.

ZUBEREC

Po - Ne 8.00 - 17.00 h

Múzeum oravskej dediny - Malebný skanzen sa rozkladá okolo brehov Studeného potoka na ploche cca 20 ha. Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné stavby ľudovej architektúry tohto regiónu.

Západné Tatry - Roháče sa každoročne stávajú miestom dovolenky, oddychu a relaxu pre stúpajúci počet návštevníkov. Letná turistika to sú prekrásne pohľady z hrebeňa Roháčov, či priezračné vody Roháčskych plies. Zimný pobyt znamená lyžovanie na svahoch Spálenej, Milotína a Janoviek.

Roháčsky vodopád - 23 metrov vysoký Roháčsky vodopád na potoku v Spálenej doline pri výstupe zo Zverovky.

PODBIEL

Malé Podbielanské etnografické múzeum - V zrekonštruovanej historickej budove bývalej cirkevnej školy je zriadená výstava predmetov, ktoré sa v minulosti používali v podbielskych domácnostiach, v poľnohospodárskych prácach ale aj v liturgii. Pravidelne je otvorené len počas letnej turistickej sezóny.

Bobrová raľa - Vobci sa nachádza pamiatková rezervácia ľudovej architektúry - pôvodných oravských obydlí. Najväčší zachovaný komplex pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe obsahuje 64 dreveníc z minulého storočia.

Františkova huta - Objekt, ľudovo nazývaný hámor sa nachádza 2 km od stredu obce. Predmetom súčasnej ochrany je jedinečný pozostatok továrenskej haly, vysokej pece a niektorých zariadení.

Jazda na tanku - tankodrom Podbiel - Adrenalínová jazda na tanku predstavuje nezabudnuteľný zážitok. Stanovište je pri Podbieli smer Zuberec. Minimálny počet osôb na jednu jazdu je 6 (max 20). Jazdí sa na členitom okruhu s dĺžkou cca 3 km, ktorý trvá cca 15 minút cez náročný terén. Na objednávku.

ORAVSKÝ PODZÁMOK

Po - Pia 8.30 - 16.00 h

Oravský hrad - Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na Slovensku. Hradná vyvýšenina bola osídlená už v praveku. Zachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou.

Po - Ne 9.30 - 18.00 h

Múzeum šľachtických kočiarov a saní - Múzeum šľachtických kočiarov a saní je jedinečnou a najrozsiahlejšou zbierkou kočiarov a saní na Slovensku. Nechýbajú diskrétne mestské Coupé, poľovnícke kočiare a samozrejme ani pohodlné sane na zasnežené zimy, luxusné Landauery a Landaulety, elegantné Mylordy pre pánov a Viktórie pre dámy.

ORAVSKÁ LESNÁ

Denne 9.00 - 17.00 h

Železnica v úseku Tanečník - V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko - kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

ORAVSKÁ POLHORA

Po - So 9.00 - 16.30 h

Ne 10.30 - 18.00 h

Hviezdoslavova hájovňa - Literárna expozícia inštalovaná v budove hájovne pod Babou horou, ktoráchce na jednej strane predstaviť prostredie, v ktorom básnik čerpal inšpirácie a na druhej strane približuje dielo od jeho vzniku. Vo vedľajšom objekte je inštalovaná expozícia venovaná prozaikovi Milovi Urbanovi.

Zákop - guľometné hniezdo - Vybudované v roku 1944 - 1945 na obranu predpokladanej nemeckej ríše sa nachádza na Polhorskej holi. Keďže front touto oblasťou neprechádzal, neboli využité.

ORAVSKÁ JASENICA

Pamätná izba Martina Hamuljaka a Múzeum obce - Spomienka na kultúrneho organizátora, redaktora, vydavateľa, úradníka.

BEŠEŇOVÁ

Bešeňovské travertíny - Predstavujú najväčšiu travertínovú terasovite usporiadanú kaskádu na Slovensku. Travertín má pestré sfarbenie, ktoré spôsobujú zlúčeniny železa, vyviera tu asi 20 zemito-sádrovitých kyseliek.

ORAVICE

Termálne kúpalisko Meander Park thermal - Z hĺbky 1611 m vyviera prírodná termálna voda s blahodárnym účinkom s teplotou 58°C, ktorá sa vlieva do všetkých bazénov. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno - vápenato - horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. Bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku.

PÁRNICA

Rafting Orava - Nenáročný splav prekrásnou Oravskou prírodou. Rieka Orava je splavná na celom jej toku od Tvrdošína po sútok s Váhom v Kraľovanoch. Počet osôb je min. 10 až neobmedzene. Dĺžka a čas splavu je podľa dĺžky splavovaného úseku min. 4 hodiny max. 2dni.

KLIN

Socha Krista v Kline - Najvyššia socha Krista na Slovensku. Monument na kopci Grapa v nadmorskej výške 686 metrov, rozpätie rúk má šírku 7 metrov, hmotnosť aj s podstavcom 23 ton. Pri dobrom počasí dovidíte až do poľského Zakopaného.

JASENOVÁ

Pamätný dom Martina Kukučína - Verejnosti sprístupnený roku 1960, je ukážkou ľudovej architektúry z polovice 19. storočia. Svojim vnútorným i vonkajším vzhľadom sprítomňuje prostredie, v ktorom sa narodil a rástol veľký slovenský prozaik Martin Kukučín.

VYŠNÝ KUBÍN

Kubíniovský kaštieľ (dolný) - Pochádza zo 17. storočia. Tvorí ho prízemná budova s dvomi nárožnými vežičkami s cibuľovitými barokovými strechami. Medzi barokovými vežami sú trojuholníkové tympanóny. Kaštieľ je chránená kultúrna pamiatka.

Arpádovský kaštieľ (horný) - Postavený v 18. storočí. Budova obecného úradu po rekonštrukcii - expozícia P. O. Hviezdoslava.

LEŠTINY

Drevený kostol - Artikulárny evanjelický kostol z roku 1688 s drevenou zvonicou.V roku 2008 bol zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V Leštinskom drevenom kostolíku pokrstili významného básnika - P. O. Hviezdoslava.

ISTEBNÉ

Drevený kostol - Na miestach súčasného dreveného artikulárneho kostola sv. Michala v Istebnom stála pôvodne malá kaplnka pochádzajúca z roku 1686. V jeho interiéri sa nachádzajú vzácne maľby, barokový oltár s obrazom sv. Trojice, kazateľnica vo florentínskom slohu so sochami evanjelistov.

Barokový kaštieľ - Bol postavený v druhej polovici 18. storočia. V rokoch 1950 - 1955 bol prebudovaný, upravený interiér a fasády. Kaštieľ je dvojpodlažná dvojtraktová budova so stredným vestibulom.

Kaštieľ - Kaštieľ bol postavený koncom 18. storočia ako jednopodlažná bloková budova. Pôvodne so vstupným portikom a secesnou fasádou. Tieto prvky boli prebudovaním zničené.

HORNÁ LEHOTA

Kaštieľ - Koncom 16. storočia si Abaffyovci v Hornej Lehote postavili kaštieľ, ktorý sa nachádza na začiatku obce. Je to najsevernejšie situovaná kultúrna pamiatka typu Talianskej renesancie na svete. V minulosti vyhorel a neskoršie bol zrekonštruovaný.

Pamätná izba Sama Chalupku - Nachádza sa v budove bývalej evanjelickej školy blízko evanjelickej fary, rodného domu Sama Chalupku, kde je jeho pamätná tabuľa a pomník z roku 1974.Expozícia pamätnej izby je rozdelená na dve časti. V prvej časti je prezentovaný etnografický materiál. Druhá časť obsahuje materiály o živote a diele popredného básnika štúrovskej generácie.

MOKRAĎ

Kaštieľ Abaffyovcov - Renesančný kaštieľ obdĺžnikového pôdorysu s charakteristickou manzardovou strechou a dvoma cibuľovitými vežičkami z prvej polovice 17. storočia. V miestnostiach sú klenby so štukovou rastlinnou ornamentikou. V súčasnosti je kaštieľ prispôsobený účelom trávenia voľného času a rôznych aktivít.

DLHÁ NAD ORAVOU

Tajomný kostol na Orave - Sú to zbytky jedného z najstarších kostolov v tejto oblasti, kostola sv. Kozmu a Damiana postaveného v rokoch 1334 - 1397. Dnešná podoba kostolíka je „hodená rukavica" pre kreatívnych fotografov. Hoci stavba aj areál sú rozlohou malé, možností ako naozaj zaujímavo nafotiť objekt je nepreberné množstvo.

VELIČNÁ

Barokový kastieľ - Barokový kaštieľ bol v roku 1800 upravený na klasicistický a po ďalšej významnej oprave v roku 1940 stratil pôvodnú architektonickú hodnotu. Zostal v nom cenný portál, arkádová chodba, štukové povaly na poschodí a arkádový dvor.

ŠTEFANOV NAD ORAVOU

Plátennícky dom - Klasicistická stavba s mierne vystupujúcim stredným rizalitom. Miestnosti majú štukovanú ornamentiku na klenbách prístupných z dvorany, kde je aj otvorený kozub. Fasáda je členená ornamentálnymi lizénami. V štítovom výklenku rizalitu je socha Piety - ľudová drevorezba.

BABÍN

Galéria ľudového rezbárstva - V obci je otvorená stála expozícia ľudových drevených plastík, ktorá obsahuje viac ako 50 plastík v nadživotnej veľkosti od 30 tvorcov z Oravy, Liptova, Kysúc, Považia, Košíc a Poľska. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Návštevu treba vopred ohlásiť na obecnom úrade.

ZAZRIVÁ

Kino Zázrivá

Ne 10. októbra o 18.00 h

Twiling sága: Zatmenie - Chladnokrvná Viktória sa mstí za smrť svojho druha. Bella je v ohrození života tiež a musí sa rozhodnúť pre Edwarda alebo pre priateľstvo s Jacobom. Nech sa rozhodne akokoľvek, jej voľba môže vyvolať vojnu medzi upírmi a vlkodlakmi.

KD Zázrivá

Ne 10. októbra o 14.00 h

Popoludnie s farbičkami - Najskôr budeme pozerať rozprávku a potom kresliť. Najkrajšie kresby ohodnotíme.

KRIVÁ

Kultúrny dom

Ne 10. októbra

Muzikanti oravskí - 18. ročníkregionálnej prehliadky heligonkárov a harmonikárov.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 3. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 5. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 6. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 7. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 8. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 10. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 1. Vodného slalomára privítal doma aj jeho hlavný partner BILLA
 2. Autorka prezradila motív novej knihy. Poteší nielen romantičky
 3. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 4. Diskusia o elektromobiloch nie je „súťaž krásy“
 5. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 6. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 7. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 8. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 9. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 10. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 5 395
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 145
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 694
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 667
 5. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 507
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 488
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 246
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 2 833
 9. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 2 342
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 2 336
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Šľachtičná, parný rušeň 475.196 s rokom výroby 1951.

Pre milovníkov vlakov je pripravená atraktívna akcia.


2 h
Martin Zounar varil v rimavskosobotskej reštaurácii Európa. Jej majitelia sú jeho veľmi dobrými priateľmi.

Martin Zounar si zaspomínal aj na jedinečnú atmosféru starej tržnice či na skvelé pivo Gemer.


7 h

Na túto ale aj mnohé iné otázky od vás odpovedáme v našej právnej poradni.


24 h
Zo zápasu medzi D. Kubínom a Lučencom

V prvom kole slovenského pohára sa predstaví 48 mužstiev, o týždeň neskôr k nim pribude ďalších dvadsaťšesť. Tímy zabojujú o príležitosť zahrať si proti fortunaligistom.


10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Rozsudok nie je právoplatný.


1. aug

Po ťažko zraneného Milana priletel záchranársky vrtuľník, zdravotníci bojovali o jeho život viac ako hodinu.


1. aug

Slovenskom sa ženú búrky.


1. aug

Ľudia sa nestihli spamätať a prišla ďalšia povodeň.


6 h

Už ste čítali?