Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Kam za kultúrou

Prinášame prehľad kultúrnych a spoločenských podujatí a zaujímavé atrakcie na Orave.

(Zdroj: ARCHÍV)

DOLNÝ KUBÍN

Kino Choč

Ut, St 5., 6. septembra o 18.30 h

Dostaň ho tam - Aldus Snow je bývalá hviezda rockovej scény, ktorá žije neviazaným životom a ktorý už dávno " vypadol z vlaku". Jeho sláva sa dá resuscitovať ale len v prípade, že sa ho podarí dostať z alkoholického opojenia a nekonečných radovánok v Londýne až za oceán - do Los Angeles, na vystúpenie v slávnom Greek Theatre, v ktorom naposledy účinkoval pre desiatimi rokmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pia, So, Ne 8., 9., 10. októbra o 16.00 h

Posledný vládca vetra - Film je adaptáciou populárneho animovaného seriálu, ktorý poznajú deti v 120 krajinách sveta. Svet je zničený vojnou a žijú v ňom štyri národy, z ktorých každý vyznáva jeden zo štyroch živlov - oheň, vodu, vzduch a zem. Ohnivý národ sa snaží ovládnuť ostatných. Na pomoc prichádza prorocký hrdina -Avatar, ktorý dokáže ovládať všetky štyri živly, má moc skoncovať s agresivitou Ohnivého národa a nastoliť mier.

SkryťVypnúť reklamu

Pia, So, Ne 8., 9., 10. októbra o 18.30 h

Karate kid 2 - 11-ročný Dre Parker sa kvôli práci svojej mamy musí presťahovať do čínskeho Pekingu. V novom prostredí má problémy s adaptácoiu a aj s jedným chalanom v škole. Dre netuší, že všetko pozorne sleduje pán Han / Jackie Chan/, údržbár, ktorý pracuje v ich dome, bývalý inštruktor karate.Pán Han sa Drea zastane a stane sa jeho učiteľom. Pripravte sa na výborný remake slávneho hitu KARATE KID.

Filmovy klub 23

Po 11. októbra o 18.30 h

Biela stuha - FK 23 - Haneke ako vyštudovaný psychológ a syn duchovného dobre vie, čo dokážu s ľuďmi urobiť potláčané pudy a neľútostne ukazuje, že človek môže byť civilizáciou kultivovaný, ale v niektorých obdobiach je spoločenských pravidiel a príkazov toľko, že kultúra na človeku pácha skôr násilie a deformuje ho tak, až násilie chce začať vracať.

SkryťVypnúť reklamu

VÝSTAVY

Oravská galéria

Ut - Ne 10.00 - 17.00 h

Veľká výstavná sieň

Jozef Baus ,,Svet podľa Bausa" - Výstava aktuálnej maliarskej tvorby, ktorá predstavuje rovinu maľovania - kreslenia farbou, ktoré autor sám definuje ako čiarové obrazy - priestory sietí, v ktorých sa objavujú objekty. Rozvíja podnety neoexpresívneho maliarstva, resp. geometickej abstrakcie. Výstava potrvá do 7. novembra.

Malá výstavná sieň

Patrik Illo ,,Dizajn času" - V jeho profilovej kolekcii nechýbajú rozmanité nápojové súpravy stavajúce na hodnotách jednoduchého elegantného tvaru kalíškoviny na báze ručnej výroby, ktorá patrí k tradícii rovnianskeho skla. Výstava potrvá do 7. novembra.

Výstavná sieň suterén 06

Patrik Illo ,,Veľký klamár" - Výstava experimentálneho dizajnu. Jeho originálnym prínosom je hra s detailom, nové tvary a znovu objavovanie zabudnutých funkcií každodenných predmetov, ako sú pohár, čaša, karafa, váza, misa, ktoré ozvláštňuje humorom, často s príchuťou erotiky. Výstava potrvá do 7. novembra.

SkryťVypnúť reklamu

Ut - So 8.00 - 16.00 h

Ne 10.00 - 17.00 h

Čaplovičova knižnica - je špeciálna historická knižnica. Návštevníci majú vynikajúcu príležitosť zoznámiť sa so vzdelancom a súkromným zberateľom kníh Vavrincom Čaplovičom z Jasenovej a s jeho rukopisnou darovacou listinou z roku 1839, ktorou daroval svoju zbierku Oravskej stolici. Súčasťou expozície sú tiež niektoré muzeálne predmety a staré tlače bibliotéky.

Florinov dom

Po - Pia 10.00 - 15.00 h

Ne 10.00 - 15.00 h

Rašeliniská Oravy - Výstava potrvá do 24. októbra.

Penzión Kúria

Ut - Pia 14.00 - 18.00 h

ANTIQUE starožitnosti - galéria - Smreczányiovský kaštieľ v klasicisticko empírovom slohu. Na objednávku.

Kaštieľ Malý Bysterec - Empírový kaštieľ z 1. tretiny 19.storočia. Je to jednoposchodová budova so stredným portikom, na ktorom je balkón s kamenným zábradlím. Nedávno bol kaštieľ zrekonštruovaný a teraz slúži pre potreby cestovného ruchu.

MsKS výstavná miestnosť

8.00 - 16.00 h

Bohúňova paleta - Medzinárodná výstava prác detí, ktorá potrvá do 22. októbra.

MsKS

8.00 - 18.00 h

Harmónia života - Fotogaléria, ktorúpripravilo združenie HARMÓNIA - centrum pre rodinu a sociálnu starostlivosť. Potrvá do 6. októbra.

PODUJATIE

Estrádna sála MsKS

V zumbe pokračujeme - Pravidelné cvičenie v nových pravidelných termínoch utorok a štvrtok 17.00 - 18.00 h. Čvičenie v štýle ZUMBA FITNESS s profesionálnou inštruktorkou. Na veku, kondícii, váhe nezáleží. Cvičenie potrvá do 30. mája 2011.

Oravské kultúrne stredisko

Divadielka pre deti - Divadelné a bábkové predstavenia pre deti materských a základných škôl potrvajú do 31. októbra.

MsKS

Pia 8. októbra o 19.00

Tanec tereadorov - Jean Anouilh patrí k často uvádzaným francúzskym dramatikom. Jeho hry sú výnimočné mimoriadne precíznou dramatickou výstavbou, zručnými dialógmi, často drsným, ale inteligentným humorom, ktorý otvoreným spôsobom odhaľuje antipatie v medziľudských vzťahoch i krutosť manželského života.

Oravské kultúrne stredisko

Tradícia folkóru dnes - Ukončenie 1. akreditovaného teoreticko-praktického kurzu v oblasti scénického folklorizmu. Potrvá do 31. októbra.

Aktivcentrum Brezovec (bývalá ZŠ)

St 20. októbra 8.30 - 16.00 h

Rodinné konferencie - Komunikácia v manželstve - Spoznať jazyk lásky partnera, prekážky v komunikácii, odstraňovanie prekážok v komunikácii medzi partnermi... Konferencie nie sú len prednášky od kvalitných prednášateľov, ale aj praktické cvičenia, hry na posilnenie rodiny, zábava, workshopy... Pomôžu vám prekonávať nezhody, riešiť konflikty, prekonať strach z rozprávania. Môže vám pomôcť odstrániť chlad vo vašom manželstve a pomôcť vám znovu obnoviť romantiku. A mnoho ďalšieho.

Aktivcentrum Brezovec (bývalá ZŠ)

Št 21. októbra 8.30 - 16.00 h

Rodinné konferencie - Komunikácia rodič a dieťa - Ako komunikovať s dieťaťom, ako riešiť problém, ach môj tínedžer, tvrdohlavé dieťa...

St 13. októbra o 14.00 h

Klub výšivky a ručných prác - Klubové stretnutie.

TVRDOŠÍN

VÝSTAVY

Ut - Ne 10.00 - 16.00 h

Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Vystavených 242 olejomalieb a kresieb predstavuje celoživotnú tvorbu Márie Medveckej.

Ut - Ne 10.00 - 16.00 h

Art Galéria Schürger - Stála expozícia Slovenská moderna a postmoderna. Na objednávku.

Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Na objednávku.

NÁMESTOVO

Kino Kultúra

St 6. októbra o 18.00 h

Mačky a psi:Pomsta Kitty Galore - V odvekom súboji mačiek a psov zašla jedna mačička príliš ďaleko. Kitty Galore, bývalá agentka mačacej špiónskej organizácie, v snahe ovládnuť celý svet zosnovala diabolský plán, ktorý má dostať do pekla nielen psích nepriateľov, ale aj niekdajšie mačacie spojenkyne. Čeliac tejto neslýchanej hrozbe sa mačky a psi budú musieť prvýkrát v histórii spojiť.

Ne 10. októbra o 18.00 h

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive - June sa v lietadle zoznámi s tajomným a okúzľujúcim spolucestujúcim. Chvíľu na to sa lietadlo zrúti do kukuričného poľa a okrem týchto dvoch, haváriu neprežije nikto iný. June nemá ani sekundu na to, aby sa poriadne nadýchla a už sa vyhýba strelám v Bostone, skáče po strechách v Rakúsku a uniká pred býkmi v Seville.

Filmovy klub

Pia 15. októbra o 18.00 h

Na sever - Po nervovom zrútení sa lyžiar Jomar uchyľuje do samoty ako strážca lyžiarskeho areálu. Keď sa dozvie, že niekde na severe sa narodilo jeho dieťa, vydá sa na čudnú a poetickou cestu Nórskom na snehovej rolbe. So sebou si nevezme iné zásoby, než 5 litrov alkoholu. Počas putovania úchvatnou ľadovou krajinou sa zdá, že Jomar urobí všetko pre to, aby do svojho cieľa nakoniec neprišiel.

VÝSTAVY

Dom Kultúry

Po - Pia 8.00 - 15.30 h

Ján Šuška - Moji súkromní démoni - Výber z tvorby. Výstava potrvá do 8.októbra.

Po 11. októbra

Čaro rozprávky v dreve zakliate - Výstava fotografií z medzinárodného rezbárskeho sympózia v Žiline v júli 2010 na Mariánskom námestí. Výstava potrvá do 22.októbra.

Po 11. októbra o 8.00 h

Škola (mimo) hrou - Pre žiakov ZŠ, Vlado Kulišek - pantomíma, Radek Michalko - el. Piano.

Ut 12. októbra o 8.45 h

Kocúr v čižmách - Divadlo BUM BÁC z Bratislavy. Divadelné predstavenie pre deti MŠ A ZŠ.

PODUJATIE

Po - Pia 17.30 - 18.30 h, 19.00 - 20.00 h

So - Ne 18.00 - 20.00 h

Original spinning - Účinné skupinové cvičenie pre dámy na stacionárnych bicykloch spojené s hudbou ktoré šetrí vaše kĺby a spaľuje tukové zásoby, zlepšuje kondičku. Ak hľadáte uvoľnenie po namáhavom dni, navštívte spinning centrum na ulici Miestneho priemyslu 294. Každá lekcia dýcha nábojom, energiou, rytmickou hudbou a vašou vôľou prekonať samú seba.

Stredné školy v okrese Námestovo

Stojím pevne na zemi - Cyklus vzdelávacích aktivít pre preddelikventnú stredoškolskú mládež z okresu Námestovo. Protidrogová prevencia potrvá do 31. októbra.

Divadielka pre deti - Divadelné a bábkové predstavenia pre deti materských a základných škôl potrvajú do 31. októbra.

Dom Kultúry

Pia 8. októbra o 10.30 h

Klasici - Divadelná inscenácia vychádza zo štúrovskej poézie a zameriava sa na to, čo považujeme v slovenskej literatúre za najdôležitejšie. Interaktívnym spôsobom rozoberá umelecké a tematické záhady „štúrovskej klasiky!" a prináša ich do konfrontácie so súčasnou literatúrou a svetom, ktorý žijeme dnes. Pre stredné školy.

So 9. októbra o 15.00 a o 18.00 h

Mám okno - Najnovšia trpká komédia Radošinského naivného divadla Mám okno vzniká v dramaturgii skúsenej dramaturgičky a herečky Dariny Abrahámovej, v réžii osvedčeného Ondreja Spišáka so Stanislavom Štepkom v titulnej úlohe starého otca Viktora a jednoznačne sľubuje divákom nevšedný a hlboký umelecký zážitok.

NIŽNÁ

Kino Ostražica

Ut 5. októbra o 18.30 h

Ženy v pokušení - Rozšafná gender komédia sa antigravitačne vznáša v radostnom hormonálnom ošiali žien troch generácií. Utiahnutá štyridsiatnička Helena (Vlasáková) prechádza kritickým obdobím partnerského vzťahu. Dcéra Laura (Veronika Kubarová) nezdieľa jej pohľad na chlapov a bezostyšne si berie príklad z hýrivej a necudnej babičky - bývalej herečky - Vilmy (Eliška Balzerová).

CYKLOTURISTIKA

Ne 10. októbra

Výstup na Prasatín - Ďalšia cyklistická akcia nebude veľmi náročná, cyklistov čaká 5 km dlhá trať. Zraz všetkých záujemcov je pred cykloservisom Marvas v Nižnej.

ZUBEREC

Po - Ne 8.00 - 17.00 h

Múzeum oravskej dediny - Malebný skanzen sa rozkladá okolo brehov Studeného potoka na ploche cca 20 ha. Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné stavby ľudovej architektúry tohto regiónu.

Západné Tatry - Roháče sa každoročne stávajú miestom dovolenky, oddychu a relaxu pre stúpajúci počet návštevníkov. Letná turistika to sú prekrásne pohľady z hrebeňa Roháčov, či priezračné vody Roháčskych plies. Zimný pobyt znamená lyžovanie na svahoch Spálenej, Milotína a Janoviek.

Roháčsky vodopád - 23 metrov vysoký Roháčsky vodopád na potoku v Spálenej doline pri výstupe zo Zverovky.

PODBIEL

Malé Podbielanské etnografické múzeum - V zrekonštruovanej historickej budove bývalej cirkevnej školy je zriadená výstava predmetov, ktoré sa v minulosti používali v podbielskych domácnostiach, v poľnohospodárskych prácach ale aj v liturgii. Pravidelne je otvorené len počas letnej turistickej sezóny.

Bobrová raľa - Vobci sa nachádza pamiatková rezervácia ľudovej architektúry - pôvodných oravských obydlí. Najväčší zachovaný komplex pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe obsahuje 64 dreveníc z minulého storočia.

Františkova huta - Objekt, ľudovo nazývaný hámor sa nachádza 2 km od stredu obce. Predmetom súčasnej ochrany je jedinečný pozostatok továrenskej haly, vysokej pece a niektorých zariadení.

Jazda na tanku - tankodrom Podbiel - Adrenalínová jazda na tanku predstavuje nezabudnuteľný zážitok. Stanovište je pri Podbieli smer Zuberec. Minimálny počet osôb na jednu jazdu je 6 (max 20). Jazdí sa na členitom okruhu s dĺžkou cca 3 km, ktorý trvá cca 15 minút cez náročný terén. Na objednávku.

ORAVSKÝ PODZÁMOK

Po - Pia 8.30 - 16.00 h

Oravský hrad - Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na Slovensku. Hradná vyvýšenina bola osídlená už v praveku. Zachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou.

Po - Ne 9.30 - 18.00 h

Múzeum šľachtických kočiarov a saní - Múzeum šľachtických kočiarov a saní je jedinečnou a najrozsiahlejšou zbierkou kočiarov a saní na Slovensku. Nechýbajú diskrétne mestské Coupé, poľovnícke kočiare a samozrejme ani pohodlné sane na zasnežené zimy, luxusné Landauery a Landaulety, elegantné Mylordy pre pánov a Viktórie pre dámy.

ORAVSKÁ LESNÁ

Denne 9.00 - 17.00 h

Železnica v úseku Tanečník - V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko - kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

ORAVSKÁ POLHORA

Po - So 9.00 - 16.30 h

Ne 10.30 - 18.00 h

Hviezdoslavova hájovňa - Literárna expozícia inštalovaná v budove hájovne pod Babou horou, ktoráchce na jednej strane predstaviť prostredie, v ktorom básnik čerpal inšpirácie a na druhej strane približuje dielo od jeho vzniku. Vo vedľajšom objekte je inštalovaná expozícia venovaná prozaikovi Milovi Urbanovi.

Zákop - guľometné hniezdo - Vybudované v roku 1944 - 1945 na obranu predpokladanej nemeckej ríše sa nachádza na Polhorskej holi. Keďže front touto oblasťou neprechádzal, neboli využité.

ORAVSKÁ JASENICA

Pamätná izba Martina Hamuljaka a Múzeum obce - Spomienka na kultúrneho organizátora, redaktora, vydavateľa, úradníka.

BEŠEŇOVÁ

Bešeňovské travertíny - Predstavujú najväčšiu travertínovú terasovite usporiadanú kaskádu na Slovensku. Travertín má pestré sfarbenie, ktoré spôsobujú zlúčeniny železa, vyviera tu asi 20 zemito-sádrovitých kyseliek.

ORAVICE

Termálne kúpalisko Meander Park thermal - Z hĺbky 1611 m vyviera prírodná termálna voda s blahodárnym účinkom s teplotou 58°C, ktorá sa vlieva do všetkých bazénov. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno - vápenato - horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. Bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku.

PÁRNICA

Rafting Orava - Nenáročný splav prekrásnou Oravskou prírodou. Rieka Orava je splavná na celom jej toku od Tvrdošína po sútok s Váhom v Kraľovanoch. Počet osôb je min. 10 až neobmedzene. Dĺžka a čas splavu je podľa dĺžky splavovaného úseku min. 4 hodiny max. 2dni.

KLIN

Socha Krista v Kline - Najvyššia socha Krista na Slovensku. Monument na kopci Grapa v nadmorskej výške 686 metrov, rozpätie rúk má šírku 7 metrov, hmotnosť aj s podstavcom 23 ton. Pri dobrom počasí dovidíte až do poľského Zakopaného.

JASENOVÁ

Pamätný dom Martina Kukučína - Verejnosti sprístupnený roku 1960, je ukážkou ľudovej architektúry z polovice 19. storočia. Svojim vnútorným i vonkajším vzhľadom sprítomňuje prostredie, v ktorom sa narodil a rástol veľký slovenský prozaik Martin Kukučín.

VYŠNÝ KUBÍN

Kubíniovský kaštieľ (dolný) - Pochádza zo 17. storočia. Tvorí ho prízemná budova s dvomi nárožnými vežičkami s cibuľovitými barokovými strechami. Medzi barokovými vežami sú trojuholníkové tympanóny. Kaštieľ je chránená kultúrna pamiatka.

Arpádovský kaštieľ (horný) - Postavený v 18. storočí. Budova obecného úradu po rekonštrukcii - expozícia P. O. Hviezdoslava.

LEŠTINY

Drevený kostol - Artikulárny evanjelický kostol z roku 1688 s drevenou zvonicou.V roku 2008 bol zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V Leštinskom drevenom kostolíku pokrstili významného básnika - P. O. Hviezdoslava.

ISTEBNÉ

Drevený kostol - Na miestach súčasného dreveného artikulárneho kostola sv. Michala v Istebnom stála pôvodne malá kaplnka pochádzajúca z roku 1686. V jeho interiéri sa nachádzajú vzácne maľby, barokový oltár s obrazom sv. Trojice, kazateľnica vo florentínskom slohu so sochami evanjelistov.

Barokový kaštieľ - Bol postavený v druhej polovici 18. storočia. V rokoch 1950 - 1955 bol prebudovaný, upravený interiér a fasády. Kaštieľ je dvojpodlažná dvojtraktová budova so stredným vestibulom.

Kaštieľ - Kaštieľ bol postavený koncom 18. storočia ako jednopodlažná bloková budova. Pôvodne so vstupným portikom a secesnou fasádou. Tieto prvky boli prebudovaním zničené.

HORNÁ LEHOTA

Kaštieľ - Koncom 16. storočia si Abaffyovci v Hornej Lehote postavili kaštieľ, ktorý sa nachádza na začiatku obce. Je to najsevernejšie situovaná kultúrna pamiatka typu Talianskej renesancie na svete. V minulosti vyhorel a neskoršie bol zrekonštruovaný.

Pamätná izba Sama Chalupku - Nachádza sa v budove bývalej evanjelickej školy blízko evanjelickej fary, rodného domu Sama Chalupku, kde je jeho pamätná tabuľa a pomník z roku 1974.Expozícia pamätnej izby je rozdelená na dve časti. V prvej časti je prezentovaný etnografický materiál. Druhá časť obsahuje materiály o živote a diele popredného básnika štúrovskej generácie.

MOKRAĎ

Kaštieľ Abaffyovcov - Renesančný kaštieľ obdĺžnikového pôdorysu s charakteristickou manzardovou strechou a dvoma cibuľovitými vežičkami z prvej polovice 17. storočia. V miestnostiach sú klenby so štukovou rastlinnou ornamentikou. V súčasnosti je kaštieľ prispôsobený účelom trávenia voľného času a rôznych aktivít.

DLHÁ NAD ORAVOU

Tajomný kostol na Orave - Sú to zbytky jedného z najstarších kostolov v tejto oblasti, kostola sv. Kozmu a Damiana postaveného v rokoch 1334 - 1397. Dnešná podoba kostolíka je „hodená rukavica" pre kreatívnych fotografov. Hoci stavba aj areál sú rozlohou malé, možností ako naozaj zaujímavo nafotiť objekt je nepreberné množstvo.

VELIČNÁ

Barokový kastieľ - Barokový kaštieľ bol v roku 1800 upravený na klasicistický a po ďalšej významnej oprave v roku 1940 stratil pôvodnú architektonickú hodnotu. Zostal v nom cenný portál, arkádová chodba, štukové povaly na poschodí a arkádový dvor.

ŠTEFANOV NAD ORAVOU

Plátennícky dom - Klasicistická stavba s mierne vystupujúcim stredným rizalitom. Miestnosti majú štukovanú ornamentiku na klenbách prístupných z dvorany, kde je aj otvorený kozub. Fasáda je členená ornamentálnymi lizénami. V štítovom výklenku rizalitu je socha Piety - ľudová drevorezba.

BABÍN

Galéria ľudového rezbárstva - V obci je otvorená stála expozícia ľudových drevených plastík, ktorá obsahuje viac ako 50 plastík v nadživotnej veľkosti od 30 tvorcov z Oravy, Liptova, Kysúc, Považia, Košíc a Poľska. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Návštevu treba vopred ohlásiť na obecnom úrade.

ZAZRIVÁ

Kino Zázrivá

Ne 10. októbra o 18.00 h

Twiling sága: Zatmenie - Chladnokrvná Viktória sa mstí za smrť svojho druha. Bella je v ohrození života tiež a musí sa rozhodnúť pre Edwarda alebo pre priateľstvo s Jacobom. Nech sa rozhodne akokoľvek, jej voľba môže vyvolať vojnu medzi upírmi a vlkodlakmi.

KD Zázrivá

Ne 10. októbra o 14.00 h

Popoludnie s farbičkami - Najskôr budeme pozerať rozprávku a potom kresliť. Najkrajšie kresby ohodnotíme.

KRIVÁ

Kultúrny dom

Ne 10. októbra

Muzikanti oravskí - 18. ročníkregionálnej prehliadky heligonkárov a harmonikárov.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 487
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 6 842
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 167
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 039
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 595
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 587
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 486
 8. Skontrolujte si, či nemáte predražené úvery a poistenie 680

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 4. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 17 985
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 205
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 484
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 675
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 471
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 841
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 740
 8. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 350
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


13 h
Ilustračné foto.

Najvyššia chorobnosť je v okrese Rimavská Sobota.


TASR 12 h
Starostka Rimavskej Bane Elena Polóniová.

Za viac ako 50-tisíc eur z regionálneho príspevku obec vybuduje viac ako 240 metrov bezpečnej komunikácie


SITA 15 h
Výstavba rýchlostnej komunikácie R2, vedúcej od Kriváňa smerom na Mýtnu.

Experti pripravujú položenie základov ďalšieho z mostov.


20 h

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 4. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 17 985
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 205
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 484
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 675
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 471
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 841
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 740
 8. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 350
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu