Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

V derby mal navrch Lučenec

Magnetom 30. kola I. futbalovej ligy bolo pre fanúšikov novohradského a gemerského futbalu susedské derby LAFC Lučenec versus MŠK Rimavská Sobota. Po množstve spálených tutoviek z kopačiek zverencov J. Škrlíka si v závere duelu domáci dvoma gólmi predsa l

Diváci videli bojovný a dramatický zápas.Diváci videli bojovný a dramatický zápas. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

en vybojovali cenné tri body.

LUČENEC. V očakávanom susedskom derby Novohrad versus Gemer nechýbala bojovnosť a niekoľko napínavých akcií, z ktorých mohli najmä zo strany domácich prameniť viaceré góly.

Šanca na otvorenie gólového účtu stretnutia sa naskytla v 23. min. Petrovi Ďuricovi, ktorý zachytil presný Szegediho center, no gólman Fedor pohotovo zasiahol. O minútu neskôr podnikli rýchly protiútok na domácu svätyňu hostia, ale Husaníkovu prihrávku zúžitkoval Koristek len na nastrelenie bočnej siete. Nebezpečný závar pred bránou hostí priniesla 55. min., kedy po rohovom kope Labunova strela opečiatkovala žrď.

Fakty zo zápasu

LAFC Lučenec - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (0:0)

Góly: 83. Peter Ďurica, 86. Róbert Jendrišek. ŽK: 38. Gonos - 21. Morháč, 31. Koristek, 71. Vargic, 82. Živanovič, 88. Geri, 90. Husaník. Rozhodvali: Ježík - Ádám, M. Sluk. Divákov: 830.

LAFC Lučenec: Michalík - Gonos, Červínek, Golian, Kamendy - Horváth (61. Gašpar), Jendrišek, Boháčik, Labun - P. Ďurica, Szegedi (90+ Petrušek).

MŠK Rimavská Sobota: Fedor - Migaľa, Geri, Živanovič, Mráz - Koristek (86. Breškovec), Zvara, Vargic, Morháč (90. Juhász) - Pisár (90. Šťavina), Husaník. Tréner: Marián Kudlík.

Marcela Ballová

V 65. min. zavelil do útoku kapitán hostí J. Pisár, ktorý však zoči-voči šamanovi Michalíkovi mieril vysoko nad bránu. O 4 minúty neskôr pálil na opačnej strane striedajúci Gašpar priamo do Fedorovho náručia. V 73. min. mal opäť gól na kopačkách rýchly P. Ďurica, ale pozorný Fedor jeho úmysel včas vystihol. O 10 minút neskôr po štandardnej situácii uchmatol hosťom loptu s chuťou hrajúci P. Ďurica, ktorý tentoraz nezaváhal a presne mierenou hlavičkou poslal domácich do vedenia - 1:0. V 84. min. zasahoval Fedor pri Kamendyho priamom kope, ktorý sa mu podarilo vytlačiť na roh. Zanedlho sa Škrlíkovi zverenci ešte raz mohli tešiť z gólového pocitu. V 86. min. sa k lopte predrali Gašpar s P. Ďuricom, prihrávku z Gašparovej kopačky s prehľadom spracoval Jendrišek a po druhýkrát rozvlnil sieť za Fedorovým chrbtom - 2:0.