Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Džudisti Očenášová a Boršoš získali prvenstvá v Rumunsku

Vstup do druhej časti tohto roka sa rimavskosobotským džudistom vydaril. Piati z nich sa v medzinárodnej konkurencii v Rumunsku presadili a prepracovali sa na medailové pozície, z toho dva turnajové primáty putovali na Gemer.

Očenášová dobre zápasila, povyhrávala svoje zápasy a vyslúžila si aj ocenenie najtechnickejšej, resp. najlepšej pretekárky v kategórii žiačok.Očenášová dobre zápasila, povyhrávala svoje zápasy a vyslúžila si aj ocenenie najtechnickejšej, resp. najlepšej pretekárky v kategórii žiačok. (Zdroj: WWW.JUDORS.SK)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Päť cenných kovov si priniesli džudisti Mladosť Relax Rimavská Sobota z Veľkej ceny mesta Arad. Turnaj v Rumunsku, ktorý sa konal v sobotu 4. septembra, bol prvou súťažnou previerkou pre pretekárov z Gemera po letných prázdninách.

Bojovali borci zo siedmich štátov

V Arade zasiahlo do bojov 250 džudistov zo siedmich štátov. Rimavskosobotský oddiel mal na tatami poltucet zástupcov. Najcennejšie umiestnenie si vybojovala dvojica Zuzana Očenášová a Patrik Boršoš. Očenášová kraľovala medzi mladšími žiačkami vo váhe nad 52 kg. Boršoš triumfoval v kategórii mladších žiakov (do 42 kg). Na druhej priečke sa umiestnil Filip Páleš (do 24 kg), ktorý súťažil v kategórii mini. Mladší žiak Juraj Antal (do 38 kg) bol tretí a tretie miesto obsadila aj Stanislava Hriňová (do 32 kg) medzi mladšími žiačkami. Na stupne pre najlepších sa nedostal iba Richard Útis (do 34 kg), ktorý skončil v kategórii mladších žiakov piaty.

Očenášová si prevzala ocenenie navyše

„Môžem vyjadriť spokojnosť s výsledkami našich džudistov. Boršoš si počínal veľmi dobre, páčil sa mi. Má taký prehľad na tatami, že je radosť sa na neho pozerať. Je ťažké ho poraziť. Očenášová dobre zápasila, povyhrávala svoje zápasy a vyslúžila si aj ocenenie najtechnickejšej, resp. najlepšej pretekárky v kategórii žiačok. Celkom dobre bojovala aj Hriňová, dosiahla dobrý výsledok. Páleš a Antal odviedli svoj štandard. Útis tri zápasy vyhral, potom mal trochu smolu, poškodili ho aj rozhodcovia," povedal tréner Mladosť Relax Rimavská Sobota Jozef Nociar.