Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Atlétky Lučenca delili v Česku od víťaziek len tri body

Starie žiactvo reprezentovalo Lučenec na 25. ročníku Eurofestu mládeže v atletike v Lounoch. Pretekári si zmerali sily so svojimi rovesníkmi z Čiech, Maďarska, Rumunska a Nemecka.

Výprava Lučenca na záverečnom ceremoniáli.Výprava Lučenca na záverečnom ceremoniáli. (Zdroj: D. PAUKO)

LUČENEC/LOUNY. Staršie žiactvo mesta Lučenec v atletike vycestovalo v spolupráci s mestom, olympijským klubom a MAC REDOX Lučenec do družobného mesta Louny v Českej republike na jubilejný 25. ročník EUROFESTU MLÁDEŽE v atletike, kde si zmeralo sily so svojimi rovesníkmi z Loun (Česká republika), Salgótarjánu (Maďarsko), Sighetu (Rumunsko) a Zschopau (Nemecko). Tento najstarší míting mladých atlétov piatich štátov bol dôstojnou oslavou pravidelného dvadsaťpäťročného stretávania tejto vekovej kategórie.

Starším žiačkám sa darilo

Vedúcim výpravy bol poslanec mesta Lučenec p. Bystriansky, olympijský klub zastupoval p. Žingor v spolupráci s p. Bernátom a prípravou a vedením družstiev boli poverení tréneri Krnáč a Pauko. Najdôležitejším článkom celej výpravy boli mladí atléti, ktorí naše mesto zviditeľnili po stránke športovej. Lepšie sa darilo starším žiačkam, ktoré mohli pri troche šťastia aj zvíťaziť. Od víťazstva ich delili len tri bodíky. Chlapci, ktorí neboli v komletnej zostave pre prázdninové povinnosti a dovolenky s rodičmi, obsadili štvrté miesto.

Malčekovej nový osobný rekord

Poďme však pekne po poriadku. Naše dievčatá v zostave Miklušáková, Mužíková, Urbančoková a Paprnáková hneď v úvodnom behu na 4 x 60 m poriadne popreháňali svoje súperky, keď časom 32,91s zvíťazili. Darilo sa im aj v behu na 300 m, kde zvíťazila ďalšia Lučenčanka Božidara Paprnáková v čase 44,79 s. Svoju výbornú formu ukázala aj Viktória Malčeková, ktorá vyhrala beh na 800 m v novom osobnom rekorde 2:24,45 min a podľa maďarských tabuliek dosiahla druhý najhodnotnejší výkon mítingu.

Strieborný Marián Fungáč

Striebro putovalo na hruď Paprnákovej, ktorá v behu na 60 m dobehla do cieľa druhá - 8,66 s a Ingrid Mužíkovej v skoku do výšky za výkon 140 cm. Na bronzovú priečku stupňa víťazov sa dostali Katarína Malíková - guľa (8,65 m) a Barbora Medeová - disk (17,95 m). Zo šestice chlapcov sa na stupeň víťazov dostal len Marián Fungáč, ktorý obsadil druhé miesto v behu na 300 m, keď si vytvoril nový osobný rekord časom 41,13 s. Ostatní chlapci sú aj v budúcom roku staršími žiakmi, preto sa pokúsia dostať na stupeň pre víťazov v domácom prostredí, lebo organizátorom 26. ročníka EUROFESTU bude naše mesto.

Výprava Lučenca splnila aj spoločenské očakávanie vzorným vystupovaním a dochvíľnosťou počas celého presunu. Za odmenu sme počas dvojdňového cestovania dvakrát navštívili hlavné mesto Českej republiky - Prahu, kde niektoré deti po prvý raz pocítili atmosféru Václavského námestia, Staromestského námestia, Orloja alebo Karlovho mosta. Tí mladí atléti, ktorí nám vo výprave chýbali, môžu ľutovať. Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

V Novohradskej knižnici prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Najviditeľnejšími zmenami bude prepojenie dvoch oddelení, vstup pre imobilných návštevníkov či výťah do vynovených komunitných priestorov

Nový, spoločný vchod do oddelenia náučnej literatúry a detského oddelenia Novoradskej knižnice.

STK Kalinovo začal boje v prvej lige žien

Staronový klub odštartoval sezónu víťazstvom.

STK Kalinovo.

Rezort obrany zverejnil video s podrobným priebehom testovania.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.