Piatok, 17. august, 2018 | Meniny má Milica

Hnúšťanky vyhrali v Prakovciach jeden zápas

Volejbalistky Prakoviec si body s hráčkami Iskry Hnúšťa podelili. Po dvoch kolách druhej najvyššej súťaže má Iskra na svojom konte bilanciu dve víťazstvá a dve prehry. Slovan Rimavská Sobota mal počas tohto víkendu voľno.

HNÚŠŤA/PRAKOVCE. V druhom kole prvej ligy - Východ vo volejbale žien sa predstavili hráčky VK Iskra Hnúšťa na palubovke Prakonu Prakovce. Stretnutia sa hrali v sobotu 16. októbra.

Prvý zápas začali lepšie východniarky, ktoré získali prvý set. Druhé dejstvo vyústilo do dramatickej koncovky, v ktorej boli úspešnejšie Hnúšťanky. V treťom sete naklonili Prakovce misky váh na svoju stranu a zásluhou jednoznačného triumfu vo štvrtom dejstve vyhrali prvý zápas 3:1.

„My sme sa porazili. Bohužiaľ, takto sme dopadli. Hrali sme nesústredene, vyprodukovali sme veľmi veľa chýb, kazili sme jednoduché lopty. Dievčatá boli nervózne," konštatoval kouč VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Fakty zo zápasov

ŠK Prakon Prakovce - VK Iskra Hnúšťa 3:1 (23, -27, 20, 12), 0:3 (-19, -13, -19)

Zostava Iskry Hnúšťa: Blahová,Bukviarová,Slivková, Krekáňová, Sliacka, Tokárová.

(jg)

Druhé stretnutie však malo odlišný priebeh. Hnúšťa sa zlepšila. Bez väčších komplikácií sa stal prvý set korisťou Iskry. Jej hráčky následne dominovali v druhom dejstve a Prakon už v treťom dejstve nedokázal hnúšťanské družstvo zastaviť. Iskra zvíťazila v tomto dueli bez straty setu.

„S druhým zápasom som bol spokojný. Hrali sme s odhodlaním, s radosťou. Keď sme urobili chybu, hneď sme ju napravili. Súperovi sme nedovolili viackrát za sebou bodovať. Vyvarovali sme sa ľahkých chýb z prvého zápasu, ktoré nás položili," uviedol hnúšťanský tréner Majeský.