Viceprimátor Július Meszároš tvrdí, že zo strany radných pánov to nebolo dobré riešenie.
TORNAĽA. Na zasadnutie mestského zastupiteľstva v Tornali, kde sa mal predávať prebytočný majetok mesta, neprišiel žiadny poslanec. Tornali teraz hrozí nútená správa. Viceprimátor Július Mészároš zvolal mestské zastupiteľstvo na stredu 20. októbra, čo poslanci vedeli už v predstihu.
Mali sa otvárať obálky s ponukami
Najdôležitejším bodom programu zasadnutia bolo otváranie obálok s ponukami záujemcov o nehnuteľnosti či pozemky mesta. Samospráva sa rozhodla predať svoj prebytočný majetok, aby sa dostala z ozdravného režimu.
Verejnou súťažou či priamym predajom mohli kupujúci získať budovu na Odborárskej ulici, bývalé zdravotné stredisko, polovicu rodinného domu či pozemok. Na každú výzvu dostal mestský úrad tri ponuky. Poslanci a občania sa mali dozvedieť viac o záujemcoch a cenových ponukách práve na zastupiteľstve.
"Zúčastnil som ho iba ja, pán prednosta a približne 15 občanov. Nikto z poslancov neprišiel. Vedel som však, že miestny klub SMK predaj nepodporí," povedal zástupca primátora, ktorý sa domnieva, že ostatní mestskí poslanci nemali o otváranie obálok záujem. "Zrejme nechceli, aby niekto získal náš majetok," uviedol Mészároš.
Mestu hrozí nútená správa
Podľa slov viceprimátora mestu môže hroziť aj nútená správa, keď sa im nepodarí splatiť niektoré faktúry včas a znížiť deficit. Samospráva dlhuje aj dodávateľom energií v materskej škole, kde hrozí vypnutie kúrenia.
"Neprísť na zasadnutie nie je dobré riešenie. Zvolám ho znova, no najprv sa pokúsim s poslancami stretnúť," doplnil viceprimátor. Nezávislý poslanec Ľudovít Katona svoju neprítomnosť na zasadnutí odôvodnil poľovačkou a návštevou. Potvrdil, že jednu ponuku na kúpu budovy oproti mestskému úradu dal aj on s poslancom Attilom Legátom. Tornaľa sa v ozdravnom režime nachádza v priebehu dvoch rokov už po tretí raz. Jej primátor je v súčasnosti vo väzbe.