Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Úspešný vstup kickboxerov do novej sezóny

Počas minulého víkendu začala pre kickboxerov nová sezóna. Do zápolenia o úvodné body sa zapojili aj členovia lučeneckého Kibudo klubu. Všetci, ktorí sa zapojili do bojov, získali medailové umiestnenie.

LUČENEC/BARDEJOV. Cez víkend sa v bardejovskej mestskej športovej hale úvodným 1. kolom Slovenského pohára v kickboxe začala nová sezóna 2010/2011. Súťažilo sa v disciplínach light-contact (LC), full-contact (FC), low-kick (LK) seniorov a mládež súťažila v disciplínach semi-contact (SC) a light-contact (LC). Do zápolenia o úvodné body sa za účasti 137 pretekárov zo 17 klubov zapojili aj kickboxeri lučeneckého Kibudo klubu.

V úvode sezóny väčšinu nominovaných zastihli zdravotné problémy a do Bardejova vycestovala oklieštená výprava, ale aj napriek tomu všetci, ktorí sa zapojili do bojov, získali medailové umiestnenie. V kategórii seniorov Peter „DUDO" Baláž v disciplíne LK do 91 kg vo finále vo vyrovnanom zápase prehral s Nosáľom (CBŠ Trnava) a získal 2. miesto. V disciplíne LK ženy v kategórii do 56 kg Vladimíra Šmelková o postup do finále prehrala s Brienikovou (KC Dolný Kubín) a obsadila 3. miesto.

Príjemne prekvapili svojimi výsledkami kadeti. V disciplíne SC v kategórii do 32 kg Ondrej Franek o postup do finále postupne porazil Kozáka (KC Bardejov), Zadrabaja (Magic Liptovský Mikuláš), vo finále Popinčáka (Steel Trans Košice) a obsadil 1. miesto. Aj Lukáš Telek získal v kategórii do 52 kg 1. miesto, keď cestou k najcennejšiemu kovu porazil Podolinského (Steel Trans Košice), Srnku (Steel Trans Košice) a Sterančáka (KC Bardejov).

V disciplíne LC v kategórii do 32 kg sa situácia opakovala a Ondrej Franek získal ďalšie 1. miesto. V kategórii do 52 kg Lukáš Telek obsadil 2. miesto, pretože vo finále tesne podľahol Pechovi (STS Poprad).

Najväčším prekvapením bol v kategórii do 57 kg Erik Šustek, ktorý pri svojom debute v kvalitne obsadenej kategórii získal 3. miesto, keď porazil Geršiho (CBŠ Trnava), Kovaľa (ŠKP Košice) a Lažíka (Steel Trans Košice).

Touto cestou chceme poďakovať sponzorom a mestu Lučenec za finančnú podporu.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?