Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Klenovskí bedmintonisti majú za sebou októbrovú medailovú žatvu

Vstup do októbrových podujatí sa klenovským bedmintonistom vydaril. Do zbierky vzácnych kovov im pribudli trofeje z Bratislavy, Zvolena, Brna. Na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne sa Denisa Antalová prebojovala do prvej osmičky.

Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky. (Zdroj: RICHARD BÁLINT)

KLENOVEC. V druhý októbrový víkend sa duo 17-ročná Denisa Antalová a 14-ročná Nikoleta Bálintová úspešne predstavilo na Veľkej cene dospelých v bedmintone, ktorá prebiehala v Bratislave. Pre Klenovec vybojovali dve pódiové umiestnenia.

„V štvorhre žien ovenčili dievčatá striebrom, keď postupne porazili dvojice Škultétyová/Matečná (obidve z BK MI Trenčín) 2:0, Bobálová/Raučinová (BK MI Trenčín/BK Šurany) 2:0 a Machunková/Repiská (CEVA Trenčín/Slávia TU Zvolen) rovnako 2:0 na sety," informoval tréner bedmintonistov klenovského Družstevníka Richard Bálint. Zároveň podotkol, že na finálové stretnutie, ktoré sa malo hrať v nasledujúci deň, už dievčatá nenastúpili. Iné povinnosti im nedovolili zotrvať v Bratislave, a tak sa z víťazstva bez boja tešila dvojica Orlovská/Kubíková (BC Prešov).

SkryťVypnúť reklamu

Bronzová Antalová

Ani v dvojhre žien neobišiel Klenovec naprázdno. Bronz si totiž vybojovala Denisa Antalová.

„Denisa v 1. kole zdolala Jariabkovú (BK MI Trenčín) 2:1. V 2. kole si poradila s ďalšou zástupkyňou trenčianskeho klubu Škultétyovou 2:0 na sety. Uspela aj v ťažkom súboji o medailové umiestnenie, v ktorom porazila ďalšiu Trenčianku Halušičovú 2:1 na sety. Toto víťazstvo jej zaručilo konečné 3. miesto. O lepšie umiestnenie, bohužiaľ, nemohla z vyššie menovaných príčin bojovať," upresnil R. Bálint.

Druhá zástupkyňa Klenovca Nikoleta Bálintová skončila po výhre v 1. kole nad Fiľovou (Lokomotíva Košice) 2:0 na sety v šestnástke najlepších hráčok, keďže v zápase o postup do osmičky nestačila na Halušicovú.
Zmiešaná štvorhra bola jedinou disciplínou podujatia, do ktorej sa ani jedna Klenovčanka neprebojovala na medailovú pozíciu.

SkryťVypnúť reklamu

„Viac sa darilo dvojici Adamčík/Antalová (Lokomotíva Košice/Klenovec), ktorá sa prebojovala do 3. kola. Znamenalo to umiestnenie v osmičke najlepších párov turnaja. Dvojica Fiľ/Bálintová (Lokomotíva Košice/Klenovec) si jednou výhrou zabezpečila miesto v šestnástke najlepších párov turnaja.

Striedavé úspechy na Grand Prix Zvolena

V sobotu 16. októbra sa na Grand Prix Zvolena juniorov do 17 rokov, ktorá prebiehala v telocvični Technickej univerzity, predstavil štvorlístok z Klenovca - Nikoleta Bálintová, Ivan Hruška, Monika Hrušková a Ivana Lásková. Na cenné kovy si tentokrát siahla len N. Bálintová.

„V zmiešanej štvorhre sa na bronzový stupienok postavila dvojica Kanás/Bálintová (ŠK BENNI Nitra/Klenovec), ktorá po víťazstvách 2:0 na sety nad dvojicami Dratva/Šariščanová (obaja ATU Košice) nestačila na zvolensko-prešovské duo Balucha/Repiská a prehrala semifinálový zápas 18:21, 10:21. Pár Hornák/Hrušková (BK GYPY Piešťany/Klenovec) porazil v 1. kole dvojicu Sedliak/Tutková (BO ZŠ A.S. Sliač/ŠG Košice) v troch setoch 21:9, 19:21, 21:15. V osemfinále však už nestačila na bratislavskú dvojicu Jurina/Kudláčková 0:2 na sety a z ďalších bojov vypadla," ozrejmil R. Bálint a doplnil, že Ivana Lásková, ktorá mala nastúpiť spolu s Ivanom Hruškom mala tentokrát smolu. Pri rozcvičovaní sa zranila a tak sa turnaj pre ňu skončil skôr ako sa začal.

SkryťVypnúť reklamu

Zisk ďalšieho cenného kovu pre Klenovec zo štvorhry junioriek zariadila Nikoleta Bálintová. S Lenkou Knappovou z trenčianskej CEVY okúsila trpkosť prehry až vo finále. O možnosť postaviť sa na najvyšší stupienok ich obrala dvojica Repiská/Gerdová (Slávia TU Zvolen/PBA prešov), ktorá zvíťazila v dvoch setoch 21:15, 21:13.

„Monika Hrušková musela na poslednú chvíľu zmeniť partnerku. S Ondračkovou (CEVA Trenčín) sa však porúčali z kurtu hneď v 1. kole, keď nestačili na dvojicu bratislavských Spojov Kudláčová/Krakovská a tento zápas prehrali v dvoch setoch 14:21, 22:24," doplnil tréner.

Cez 1. kolo sa neprehrýzli ani Ivan Hruška s Holákom (Gymnázium Partizánske). Turnajový pavúk opustili po prehre 0:2 na sety s duom Balucha/Jesenko (obaja PBA Prešov).

„Našim hráčom dvojhry absolútne nevyšli. Ako nasadená dvojka turnaja sa cez šestnástku najlepších hráčok turnaja nedokázala presadiť Nikoleta Bálintová. V osemfinále prehrala so spoluhráčkou zo štvorhry Knappovou v dvoch setoch 18:21, 12:21. Nedarilo sa ani súrodencom Hruškovcom, ktorí neprešli sitom 1. kola," zhodnotil R. Bálint.

V slovinskej Mirne Antalová vo štvrťfinále

V dňoch 15.-17. októbra sa Denisa Antalová predstavila v reprezentačnom drese na 16. medzinárodných majstrovstvách juniorov Tom Forza Slovenia Junior International 2010, ktoré prebiehali v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.

Denise sa najviac darilo v dvojhre junioriek, kde siahla na medailu.

„Ako nenasadená hráčka hladko zdolala v 1. kole slovinskú reprezentantku Kim Novak v dvoch setoch - 21:16, 21:12. Ani chorvátska reprezentantka Martina Skorup nebola pre mladú Klenovčanku tvrdým orieškom. S prehľadom ju porazila 21:10, 21:17. Antalovej víťazné ťaženie pokračovalo aj v 3. kole, v ktorom na ňu čakala zástupkyňa poľskej bedmintonovej školy Weronika Grudzina. Tá Slovenke podľahla v troch setoch 10:21, 21:12, 21:10.

„Nasledoval pre najťažší zápas o medailu. V ňom si sily zmerala so svojou krajankou Ivanou Kubíkovou. Tá Denisu napokon zastavila a zvíťazila v troch setoch 21:13, 13:21, 21:16. Aj napriek tejto prehre je umiestnenie v osmičke najlepších hráčok turnaja pre odchovankyňu klenovského bedmintonu najlepším umiestnením na turnaji európskeho významu," skonštatoval R. Bálint.

Štvorhra junioriek bola pre slovenskú dvojicu D. Antalová/A. Machunková trochu smoliarska. Po voľnom 1. kole im cestu skrížila tretia nasadená dvojica z Maďarska Virág Farkas/Regina Zsofia Zsigmond. Slovenky podali bojovný výkon, no maďarské duo neporazili a prehrali v troch setoch 21:19, 13:21, 17:21.

Podobne tomu bolo aj v zmiešanej štvorhre. V nej sa slovenskej dvojici M. Haring/D. Antalová nepodarilo presadiť cez maďarský pár R. Dellengach/V. Farkas a podľahla mu v 1. kole v troch setoch 22:20, 19:21, 15:21.
„Umiestnenie v prvej osmičke ma veľmi teší. Rovnako som rada, že sa mi podarilo urobiť dobrý výsledok pre slovenský bedminton. Pri troške šťastia to mohla byť aj medaila. Treba si však uvedomiť, že som nastúpila proti Ivane Kubíkovej, ktorá je aktuálne najlepšou slovenskou hráčkou nielen medzi juniorkami, ale aj v kategórii dospelých," vyjadrila sa Denisa Antalová.

K dvom striebram pridala Hrušková zlato

V predposledný októbrový víkend sa súrodenci Hruškovci predstavili na najväčšom medzinárodnom žiackom turnaji českých a slovenských bedmintonistov. Zbierku cenných trofejí Družstevníka Monika Hrušková obohatila o dve strieborné a jednu zlatú medailu.

„Zo skupinovej fázy v kategórii do 13 rokov postúpila Monika bez straty setu, keď postupne zdolala Annu Legátovú (Sokol Doubravka), Veroniku Handlovú (BC 66 Ivančice) a Danielu Hlavsovú (Polabiny-Pardubice) 2:0 na sety. Bez straty setu tak postúpila do osemčlenného finálového pavúka. Tu v 1. kole zvíťazila nad Veronikou Srncovou (Sokol Židlochovice) v dvoch setoch. Nasledovalo náročné stretnutie, v ktorom sa bojovalo o medailu. V ňom si Monika zmerala sily s Lenkou Drotárovou z košickej Lokomotívy a napokon ju porazila v troch setoch 17:21, 21:16, 21:15. Vo finále však už nestačila na Michaelu Zelínkovú (SK Prosek Praha) a prehrala v dvoch setoch 12:21, 15:21, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo zisk striebra," upresnil R. Bálint.

V zmiešanej štvorhre sa Monike Hruškovej podarilo vystúpiť na striebornú priečku spolu s Adamom Horákom (Sokol Ilava), keď až vo finálovom stretnutí našli premožiteľov.
„S dvojicou Ján Somerlík/Dominika Budzelová (obaja Sokol Klimkovice) prehrali v dvoch setoch 13:21, 15:21," podotkol tréner.

Napokon prišla „zlatá" štvorhra, v ktorej Monika Hrušková dominovala spolu s Lenkou Drotárovou. Na väčší odpor súperiek natrafili až vo finále. Dvojicu Srncová/Budzelová však napokon porazili v troch setoch 21:12, 18:21, 21:18 a zaslúžene zvíťazili.

Staršiemu zo súrodencov Hruškových Ivanovi sa už tak nedarilo. Po jednej výhre v dvojhre starších žiakov sa mu nepodarilo postúpiť zo skupiny. V štvorhre chlapcov spolu s Marekom Wildom (M-Šport Trenčín) podľahli v 1. kole duu Schwott/Marek (Deltacar Benátky nad Jizerou/Sokol České Budejovice) v dvoch setoch. Pripravili sa tak o možnosť zasiahnuť do ďalších bojov. V zmiešanej štvorhre s Michaelou Lukačínovou (Lokomotíva Košice) po výhre v 1. kole už nestačili na dvojicu Budzel/Čajová (obaja Sokol Klimkovice). Po prehre dvakrát 10:21 skončili svoje účinkovanie v šestnástke najlepších párov turnaja.

V silnej konkurencii 131 pretekárov sa Monika Hrušková so ziskom troch medailí stala jeho najúspešnejšou hráčkou.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovákovi sa podaril zázračný vynález. Môže zmeniť predpovede počasia
 2. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 3. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 4. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 1. Cvičenie po prekonaní ochorenia COVID-19
 2. Aké sú mýty a pravdy o našom zraku v letných mesiacoch?
 3. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 4. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 5. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 6. OverenaSpolocnost.sk - novinka v oblasti účtovných auditov
 7. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 8. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 532
 2. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 14 784
 3. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 9 116
 4. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 7 737
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 644
 6. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 963
 7. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 4 465
 8. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 3 354

Blogy SME

 1. Unicef Slovensko: Šťastné stretnutia rodín po odlúčení v dôsledku vojny
 2. Irena Šimuneková: Leto na poliach
 3. Ján Marton: Dáme Vás dole, odkazujú agrobaróni hospodáriacej verejnosti.
 4. Anna Miľanová: Mačka priateľkou... 2022
 5. Katarína Chudá: Obraz Reného Magritte, od ktorého neodtrhnete oči
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 7. Ján Škerko: Ruská propaganda prerazila atmosféru, dostala sa do vesmíru a i tam „pabeďíla”
 8. Ľubomír Belák: Génius v tieni outsidera (film o Dežovi Hoffmannovi)
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 991
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 307
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 10 274
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 5 422
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 907
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 089
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 337
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 614
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Odhadovaná hodnota zákazky je takmer 8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.


SITA 2 h
Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (vľavo) na mieste, kde štát plánuje postaviť priemyselný park.

V stredu o tom na návrh Ministerstva hospodárstva SR rozhodla vláda.


SITA 4 h
Peniaze poputujú na opravy chodníkov.

Rimavská Sobotasi na financovanie prác vezme úver vo výške viac ako 250-tisíc eur.


TASR 6 h
Výrazná rekonštrukcia ciest v okrese Poltár stále prebieha.

Ešte v tomto roku sa prebehne oprava ďalších kľúčových úsekov.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K nezvládnutej organizácii sa vyjadrili aj usporiadatelia z agentúry Profi Event.


5. júl

Strelnú zbraň použili prvý raz.


22 h

Chlapec dopadol na striešku nad vchodom, z ktorej spadol na zem.


5. júl

Dve ostatné letá zahatal koronavírus Slovákom dovolenku pri mori. Tak začali objavovať čaro dovolenky doma.


4. júl

Blogy SME

 1. Unicef Slovensko: Šťastné stretnutia rodín po odlúčení v dôsledku vojny
 2. Irena Šimuneková: Leto na poliach
 3. Ján Marton: Dáme Vás dole, odkazujú agrobaróni hospodáriacej verejnosti.
 4. Anna Miľanová: Mačka priateľkou... 2022
 5. Katarína Chudá: Obraz Reného Magritte, od ktorého neodtrhnete oči
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 7. Ján Škerko: Ruská propaganda prerazila atmosféru, dostala sa do vesmíru a i tam „pabeďíla”
 8. Ľubomír Belák: Génius v tieni outsidera (film o Dežovi Hoffmannovi)
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 991
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 307
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 10 274
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 5 422
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 907
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 089
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 337
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 614
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu