Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Klenovskí bedmintonisti majú za sebou októbrovú medailovú žatvu

Vstup do októbrových podujatí sa klenovským bedmintonistom vydaril. Do zbierky vzácnych kovov im pribudli trofeje z Bratislavy, Zvolena, Brna. Na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne sa Denisa Antalová prebojovala do prvej osmičky.

Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky. (Zdroj: RICHARD BÁLINT)

KLENOVEC. V druhý októbrový víkend sa duo 17-ročná Denisa Antalová a 14-ročná Nikoleta Bálintová úspešne predstavilo na Veľkej cene dospelých v bedmintone, ktorá prebiehala v Bratislave. Pre Klenovec vybojovali dve pódiové umiestnenia.

„V štvorhre žien ovenčili dievčatá striebrom, keď postupne porazili dvojice Škultétyová/Matečná (obidve z BK MI Trenčín) 2:0, Bobálová/Raučinová (BK MI Trenčín/BK Šurany) 2:0 a Machunková/Repiská (CEVA Trenčín/Slávia TU Zvolen) rovnako 2:0 na sety," informoval tréner bedmintonistov klenovského Družstevníka Richard Bálint. Zároveň podotkol, že na finálové stretnutie, ktoré sa malo hrať v nasledujúci deň, už dievčatá nenastúpili. Iné povinnosti im nedovolili zotrvať v Bratislave, a tak sa z víťazstva bez boja tešila dvojica Orlovská/Kubíková (BC Prešov).

Skryť Vypnúť reklamu

Bronzová Antalová

Ani v dvojhre žien neobišiel Klenovec naprázdno. Bronz si totiž vybojovala Denisa Antalová.

„Denisa v 1. kole zdolala Jariabkovú (BK MI Trenčín) 2:1. V 2. kole si poradila s ďalšou zástupkyňou trenčianskeho klubu Škultétyovou 2:0 na sety. Uspela aj v ťažkom súboji o medailové umiestnenie, v ktorom porazila ďalšiu Trenčianku Halušičovú 2:1 na sety. Toto víťazstvo jej zaručilo konečné 3. miesto. O lepšie umiestnenie, bohužiaľ, nemohla z vyššie menovaných príčin bojovať," upresnil R. Bálint.

Druhá zástupkyňa Klenovca Nikoleta Bálintová skončila po výhre v 1. kole nad Fiľovou (Lokomotíva Košice) 2:0 na sety v šestnástke najlepších hráčok, keďže v zápase o postup do osmičky nestačila na Halušicovú.
Zmiešaná štvorhra bola jedinou disciplínou podujatia, do ktorej sa ani jedna Klenovčanka neprebojovala na medailovú pozíciu.

Skryť Vypnúť reklamu

„Viac sa darilo dvojici Adamčík/Antalová (Lokomotíva Košice/Klenovec), ktorá sa prebojovala do 3. kola. Znamenalo to umiestnenie v osmičke najlepších párov turnaja. Dvojica Fiľ/Bálintová (Lokomotíva Košice/Klenovec) si jednou výhrou zabezpečila miesto v šestnástke najlepších párov turnaja.

Striedavé úspechy na Grand Prix Zvolena

V sobotu 16. októbra sa na Grand Prix Zvolena juniorov do 17 rokov, ktorá prebiehala v telocvični Technickej univerzity, predstavil štvorlístok z Klenovca - Nikoleta Bálintová, Ivan Hruška, Monika Hrušková a Ivana Lásková. Na cenné kovy si tentokrát siahla len N. Bálintová.

„V zmiešanej štvorhre sa na bronzový stupienok postavila dvojica Kanás/Bálintová (ŠK BENNI Nitra/Klenovec), ktorá po víťazstvách 2:0 na sety nad dvojicami Dratva/Šariščanová (obaja ATU Košice) nestačila na zvolensko-prešovské duo Balucha/Repiská a prehrala semifinálový zápas 18:21, 10:21. Pár Hornák/Hrušková (BK GYPY Piešťany/Klenovec) porazil v 1. kole dvojicu Sedliak/Tutková (BO ZŠ A.S. Sliač/ŠG Košice) v troch setoch 21:9, 19:21, 21:15. V osemfinále však už nestačila na bratislavskú dvojicu Jurina/Kudláčková 0:2 na sety a z ďalších bojov vypadla," ozrejmil R. Bálint a doplnil, že Ivana Lásková, ktorá mala nastúpiť spolu s Ivanom Hruškom mala tentokrát smolu. Pri rozcvičovaní sa zranila a tak sa turnaj pre ňu skončil skôr ako sa začal.

Skryť Vypnúť reklamu

Zisk ďalšieho cenného kovu pre Klenovec zo štvorhry junioriek zariadila Nikoleta Bálintová. S Lenkou Knappovou z trenčianskej CEVY okúsila trpkosť prehry až vo finále. O možnosť postaviť sa na najvyšší stupienok ich obrala dvojica Repiská/Gerdová (Slávia TU Zvolen/PBA prešov), ktorá zvíťazila v dvoch setoch 21:15, 21:13.

„Monika Hrušková musela na poslednú chvíľu zmeniť partnerku. S Ondračkovou (CEVA Trenčín) sa však porúčali z kurtu hneď v 1. kole, keď nestačili na dvojicu bratislavských Spojov Kudláčová/Krakovská a tento zápas prehrali v dvoch setoch 14:21, 22:24," doplnil tréner.

Cez 1. kolo sa neprehrýzli ani Ivan Hruška s Holákom (Gymnázium Partizánske). Turnajový pavúk opustili po prehre 0:2 na sety s duom Balucha/Jesenko (obaja PBA Prešov).

„Našim hráčom dvojhry absolútne nevyšli. Ako nasadená dvojka turnaja sa cez šestnástku najlepších hráčok turnaja nedokázala presadiť Nikoleta Bálintová. V osemfinále prehrala so spoluhráčkou zo štvorhry Knappovou v dvoch setoch 18:21, 12:21. Nedarilo sa ani súrodencom Hruškovcom, ktorí neprešli sitom 1. kola," zhodnotil R. Bálint.

V slovinskej Mirne Antalová vo štvrťfinále

V dňoch 15.-17. októbra sa Denisa Antalová predstavila v reprezentačnom drese na 16. medzinárodných majstrovstvách juniorov Tom Forza Slovenia Junior International 2010, ktoré prebiehali v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.

Denise sa najviac darilo v dvojhre junioriek, kde siahla na medailu.

„Ako nenasadená hráčka hladko zdolala v 1. kole slovinskú reprezentantku Kim Novak v dvoch setoch - 21:16, 21:12. Ani chorvátska reprezentantka Martina Skorup nebola pre mladú Klenovčanku tvrdým orieškom. S prehľadom ju porazila 21:10, 21:17. Antalovej víťazné ťaženie pokračovalo aj v 3. kole, v ktorom na ňu čakala zástupkyňa poľskej bedmintonovej školy Weronika Grudzina. Tá Slovenke podľahla v troch setoch 10:21, 21:12, 21:10.

„Nasledoval pre najťažší zápas o medailu. V ňom si sily zmerala so svojou krajankou Ivanou Kubíkovou. Tá Denisu napokon zastavila a zvíťazila v troch setoch 21:13, 13:21, 21:16. Aj napriek tejto prehre je umiestnenie v osmičke najlepších hráčok turnaja pre odchovankyňu klenovského bedmintonu najlepším umiestnením na turnaji európskeho významu," skonštatoval R. Bálint.

Štvorhra junioriek bola pre slovenskú dvojicu D. Antalová/A. Machunková trochu smoliarska. Po voľnom 1. kole im cestu skrížila tretia nasadená dvojica z Maďarska Virág Farkas/Regina Zsofia Zsigmond. Slovenky podali bojovný výkon, no maďarské duo neporazili a prehrali v troch setoch 21:19, 13:21, 17:21.

Podobne tomu bolo aj v zmiešanej štvorhre. V nej sa slovenskej dvojici M. Haring/D. Antalová nepodarilo presadiť cez maďarský pár R. Dellengach/V. Farkas a podľahla mu v 1. kole v troch setoch 22:20, 19:21, 15:21.
„Umiestnenie v prvej osmičke ma veľmi teší. Rovnako som rada, že sa mi podarilo urobiť dobrý výsledok pre slovenský bedminton. Pri troške šťastia to mohla byť aj medaila. Treba si však uvedomiť, že som nastúpila proti Ivane Kubíkovej, ktorá je aktuálne najlepšou slovenskou hráčkou nielen medzi juniorkami, ale aj v kategórii dospelých," vyjadrila sa Denisa Antalová.

K dvom striebram pridala Hrušková zlato

V predposledný októbrový víkend sa súrodenci Hruškovci predstavili na najväčšom medzinárodnom žiackom turnaji českých a slovenských bedmintonistov. Zbierku cenných trofejí Družstevníka Monika Hrušková obohatila o dve strieborné a jednu zlatú medailu.

„Zo skupinovej fázy v kategórii do 13 rokov postúpila Monika bez straty setu, keď postupne zdolala Annu Legátovú (Sokol Doubravka), Veroniku Handlovú (BC 66 Ivančice) a Danielu Hlavsovú (Polabiny-Pardubice) 2:0 na sety. Bez straty setu tak postúpila do osemčlenného finálového pavúka. Tu v 1. kole zvíťazila nad Veronikou Srncovou (Sokol Židlochovice) v dvoch setoch. Nasledovalo náročné stretnutie, v ktorom sa bojovalo o medailu. V ňom si Monika zmerala sily s Lenkou Drotárovou z košickej Lokomotívy a napokon ju porazila v troch setoch 17:21, 21:16, 21:15. Vo finále však už nestačila na Michaelu Zelínkovú (SK Prosek Praha) a prehrala v dvoch setoch 12:21, 15:21, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo zisk striebra," upresnil R. Bálint.

V zmiešanej štvorhre sa Monike Hruškovej podarilo vystúpiť na striebornú priečku spolu s Adamom Horákom (Sokol Ilava), keď až vo finálovom stretnutí našli premožiteľov.
„S dvojicou Ján Somerlík/Dominika Budzelová (obaja Sokol Klimkovice) prehrali v dvoch setoch 13:21, 15:21," podotkol tréner.

Napokon prišla „zlatá" štvorhra, v ktorej Monika Hrušková dominovala spolu s Lenkou Drotárovou. Na väčší odpor súperiek natrafili až vo finále. Dvojicu Srncová/Budzelová však napokon porazili v troch setoch 21:12, 18:21, 21:18 a zaslúžene zvíťazili.

Staršiemu zo súrodencov Hruškových Ivanovi sa už tak nedarilo. Po jednej výhre v dvojhre starších žiakov sa mu nepodarilo postúpiť zo skupiny. V štvorhre chlapcov spolu s Marekom Wildom (M-Šport Trenčín) podľahli v 1. kole duu Schwott/Marek (Deltacar Benátky nad Jizerou/Sokol České Budejovice) v dvoch setoch. Pripravili sa tak o možnosť zasiahnuť do ďalších bojov. V zmiešanej štvorhre s Michaelou Lukačínovou (Lokomotíva Košice) po výhre v 1. kole už nestačili na dvojicu Budzel/Čajová (obaja Sokol Klimkovice). Po prehre dvakrát 10:21 skončili svoje účinkovanie v šestnástke najlepších párov turnaja.

V silnej konkurencii 131 pretekárov sa Monika Hrušková so ziskom troch medailí stala jeho najúspešnejšou hráčkou.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 095
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 901
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 068
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 223
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 308
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 706
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 531
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 253
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 252
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

VÍKENDOVÝ SERIÁL: V Ľuboreči prežila detstvo a mladosť Elena Maróthy-Šoltésová

Šoltésová bola prozaičkou, redaktorkou a bola aj predsedníčkou spolku slovenských žien Živena.

Na snímke bývalá fara v obci Ľuboreč v Lučeneckom okrese, postavená na mieste staršej farskej budovy, v ktorej vyrastala Elena Maróthy-Šoltésová.

V počte nakazených padla ďalšia hranica, zareagoval na to aj premiér

Za sobotu pribudlo 3 042 prípadov nákazy koronavírusom, Nové prípady aj v našom regióne.

Ilustračná fotografia.

VÍKENDOVÝ SERIÁL: Ľuboreč má výhodnú polohu medzi dvoma okresnými mestami Novohradu

Aj vďaka dobrému dopravnému spojeniu môžu jej obyvatelia dochádzať do nich za prácou.

ilustračné foto - Starosta Ľuboreče Marcel Šupica.
BKM Lučenec.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?