Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Klenovskí bedmintonisti majú za sebou októbrovú medailovú žatvu

Vstup do októbrových podujatí sa klenovským bedmintonistom vydaril. Do zbierky vzácnych kovov im pribudli trofeje z Bratislavy, Zvolena, Brna. Na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne sa Denisa Antalová prebojovala do prvej osmičky.

Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.Denisa Antalová úspešne hájila farby Slovenska na medzinárodnej súťaži v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky. (Zdroj: RICHARD BÁLINT)

KLENOVEC. V druhý októbrový víkend sa duo 17-ročná Denisa Antalová a 14-ročná Nikoleta Bálintová úspešne predstavilo na Veľkej cene dospelých v bedmintone, ktorá prebiehala v Bratislave. Pre Klenovec vybojovali dve pódiové umiestnenia.

„V štvorhre žien ovenčili dievčatá striebrom, keď postupne porazili dvojice Škultétyová/Matečná (obidve z BK MI Trenčín) 2:0, Bobálová/Raučinová (BK MI Trenčín/BK Šurany) 2:0 a Machunková/Repiská (CEVA Trenčín/Slávia TU Zvolen) rovnako 2:0 na sety," informoval tréner bedmintonistov klenovského Družstevníka Richard Bálint. Zároveň podotkol, že na finálové stretnutie, ktoré sa malo hrať v nasledujúci deň, už dievčatá nenastúpili. Iné povinnosti im nedovolili zotrvať v Bratislave, a tak sa z víťazstva bez boja tešila dvojica Orlovská/Kubíková (BC Prešov).

Skryť Vypnúť reklamu

Bronzová Antalová

Ani v dvojhre žien neobišiel Klenovec naprázdno. Bronz si totiž vybojovala Denisa Antalová.

„Denisa v 1. kole zdolala Jariabkovú (BK MI Trenčín) 2:1. V 2. kole si poradila s ďalšou zástupkyňou trenčianskeho klubu Škultétyovou 2:0 na sety. Uspela aj v ťažkom súboji o medailové umiestnenie, v ktorom porazila ďalšiu Trenčianku Halušičovú 2:1 na sety. Toto víťazstvo jej zaručilo konečné 3. miesto. O lepšie umiestnenie, bohužiaľ, nemohla z vyššie menovaných príčin bojovať," upresnil R. Bálint.

Druhá zástupkyňa Klenovca Nikoleta Bálintová skončila po výhre v 1. kole nad Fiľovou (Lokomotíva Košice) 2:0 na sety v šestnástke najlepších hráčok, keďže v zápase o postup do osmičky nestačila na Halušicovú.
Zmiešaná štvorhra bola jedinou disciplínou podujatia, do ktorej sa ani jedna Klenovčanka neprebojovala na medailovú pozíciu.

Skryť Vypnúť reklamu

„Viac sa darilo dvojici Adamčík/Antalová (Lokomotíva Košice/Klenovec), ktorá sa prebojovala do 3. kola. Znamenalo to umiestnenie v osmičke najlepších párov turnaja. Dvojica Fiľ/Bálintová (Lokomotíva Košice/Klenovec) si jednou výhrou zabezpečila miesto v šestnástke najlepších párov turnaja.

Striedavé úspechy na Grand Prix Zvolena

V sobotu 16. októbra sa na Grand Prix Zvolena juniorov do 17 rokov, ktorá prebiehala v telocvični Technickej univerzity, predstavil štvorlístok z Klenovca - Nikoleta Bálintová, Ivan Hruška, Monika Hrušková a Ivana Lásková. Na cenné kovy si tentokrát siahla len N. Bálintová.

„V zmiešanej štvorhre sa na bronzový stupienok postavila dvojica Kanás/Bálintová (ŠK BENNI Nitra/Klenovec), ktorá po víťazstvách 2:0 na sety nad dvojicami Dratva/Šariščanová (obaja ATU Košice) nestačila na zvolensko-prešovské duo Balucha/Repiská a prehrala semifinálový zápas 18:21, 10:21. Pár Hornák/Hrušková (BK GYPY Piešťany/Klenovec) porazil v 1. kole dvojicu Sedliak/Tutková (BO ZŠ A.S. Sliač/ŠG Košice) v troch setoch 21:9, 19:21, 21:15. V osemfinále však už nestačila na bratislavskú dvojicu Jurina/Kudláčková 0:2 na sety a z ďalších bojov vypadla," ozrejmil R. Bálint a doplnil, že Ivana Lásková, ktorá mala nastúpiť spolu s Ivanom Hruškom mala tentokrát smolu. Pri rozcvičovaní sa zranila a tak sa turnaj pre ňu skončil skôr ako sa začal.

Skryť Vypnúť reklamu

Zisk ďalšieho cenného kovu pre Klenovec zo štvorhry junioriek zariadila Nikoleta Bálintová. S Lenkou Knappovou z trenčianskej CEVY okúsila trpkosť prehry až vo finále. O možnosť postaviť sa na najvyšší stupienok ich obrala dvojica Repiská/Gerdová (Slávia TU Zvolen/PBA prešov), ktorá zvíťazila v dvoch setoch 21:15, 21:13.

„Monika Hrušková musela na poslednú chvíľu zmeniť partnerku. S Ondračkovou (CEVA Trenčín) sa však porúčali z kurtu hneď v 1. kole, keď nestačili na dvojicu bratislavských Spojov Kudláčová/Krakovská a tento zápas prehrali v dvoch setoch 14:21, 22:24," doplnil tréner.

Cez 1. kolo sa neprehrýzli ani Ivan Hruška s Holákom (Gymnázium Partizánske). Turnajový pavúk opustili po prehre 0:2 na sety s duom Balucha/Jesenko (obaja PBA Prešov).

„Našim hráčom dvojhry absolútne nevyšli. Ako nasadená dvojka turnaja sa cez šestnástku najlepších hráčok turnaja nedokázala presadiť Nikoleta Bálintová. V osemfinále prehrala so spoluhráčkou zo štvorhry Knappovou v dvoch setoch 18:21, 12:21. Nedarilo sa ani súrodencom Hruškovcom, ktorí neprešli sitom 1. kola," zhodnotil R. Bálint.

V slovinskej Mirne Antalová vo štvrťfinále

V dňoch 15.-17. októbra sa Denisa Antalová predstavila v reprezentačnom drese na 16. medzinárodných majstrovstvách juniorov Tom Forza Slovenia Junior International 2010, ktoré prebiehali v slovinskej Mirne. Prebojovala sa do prvej osmičky.

Denise sa najviac darilo v dvojhre junioriek, kde siahla na medailu.

„Ako nenasadená hráčka hladko zdolala v 1. kole slovinskú reprezentantku Kim Novak v dvoch setoch - 21:16, 21:12. Ani chorvátska reprezentantka Martina Skorup nebola pre mladú Klenovčanku tvrdým orieškom. S prehľadom ju porazila 21:10, 21:17. Antalovej víťazné ťaženie pokračovalo aj v 3. kole, v ktorom na ňu čakala zástupkyňa poľskej bedmintonovej školy Weronika Grudzina. Tá Slovenke podľahla v troch setoch 10:21, 21:12, 21:10.

„Nasledoval pre najťažší zápas o medailu. V ňom si sily zmerala so svojou krajankou Ivanou Kubíkovou. Tá Denisu napokon zastavila a zvíťazila v troch setoch 21:13, 13:21, 21:16. Aj napriek tejto prehre je umiestnenie v osmičke najlepších hráčok turnaja pre odchovankyňu klenovského bedmintonu najlepším umiestnením na turnaji európskeho významu," skonštatoval R. Bálint.

Štvorhra junioriek bola pre slovenskú dvojicu D. Antalová/A. Machunková trochu smoliarska. Po voľnom 1. kole im cestu skrížila tretia nasadená dvojica z Maďarska Virág Farkas/Regina Zsofia Zsigmond. Slovenky podali bojovný výkon, no maďarské duo neporazili a prehrali v troch setoch 21:19, 13:21, 17:21.

Podobne tomu bolo aj v zmiešanej štvorhre. V nej sa slovenskej dvojici M. Haring/D. Antalová nepodarilo presadiť cez maďarský pár R. Dellengach/V. Farkas a podľahla mu v 1. kole v troch setoch 22:20, 19:21, 15:21.
„Umiestnenie v prvej osmičke ma veľmi teší. Rovnako som rada, že sa mi podarilo urobiť dobrý výsledok pre slovenský bedminton. Pri troške šťastia to mohla byť aj medaila. Treba si však uvedomiť, že som nastúpila proti Ivane Kubíkovej, ktorá je aktuálne najlepšou slovenskou hráčkou nielen medzi juniorkami, ale aj v kategórii dospelých," vyjadrila sa Denisa Antalová.

K dvom striebram pridala Hrušková zlato

V predposledný októbrový víkend sa súrodenci Hruškovci predstavili na najväčšom medzinárodnom žiackom turnaji českých a slovenských bedmintonistov. Zbierku cenných trofejí Družstevníka Monika Hrušková obohatila o dve strieborné a jednu zlatú medailu.

„Zo skupinovej fázy v kategórii do 13 rokov postúpila Monika bez straty setu, keď postupne zdolala Annu Legátovú (Sokol Doubravka), Veroniku Handlovú (BC 66 Ivančice) a Danielu Hlavsovú (Polabiny-Pardubice) 2:0 na sety. Bez straty setu tak postúpila do osemčlenného finálového pavúka. Tu v 1. kole zvíťazila nad Veronikou Srncovou (Sokol Židlochovice) v dvoch setoch. Nasledovalo náročné stretnutie, v ktorom sa bojovalo o medailu. V ňom si Monika zmerala sily s Lenkou Drotárovou z košickej Lokomotívy a napokon ju porazila v troch setoch 17:21, 21:16, 21:15. Vo finále však už nestačila na Michaelu Zelínkovú (SK Prosek Praha) a prehrala v dvoch setoch 12:21, 15:21, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo zisk striebra," upresnil R. Bálint.

V zmiešanej štvorhre sa Monike Hruškovej podarilo vystúpiť na striebornú priečku spolu s Adamom Horákom (Sokol Ilava), keď až vo finálovom stretnutí našli premožiteľov.
„S dvojicou Ján Somerlík/Dominika Budzelová (obaja Sokol Klimkovice) prehrali v dvoch setoch 13:21, 15:21," podotkol tréner.

Napokon prišla „zlatá" štvorhra, v ktorej Monika Hrušková dominovala spolu s Lenkou Drotárovou. Na väčší odpor súperiek natrafili až vo finále. Dvojicu Srncová/Budzelová však napokon porazili v troch setoch 21:12, 18:21, 21:18 a zaslúžene zvíťazili.

Staršiemu zo súrodencov Hruškových Ivanovi sa už tak nedarilo. Po jednej výhre v dvojhre starších žiakov sa mu nepodarilo postúpiť zo skupiny. V štvorhre chlapcov spolu s Marekom Wildom (M-Šport Trenčín) podľahli v 1. kole duu Schwott/Marek (Deltacar Benátky nad Jizerou/Sokol České Budejovice) v dvoch setoch. Pripravili sa tak o možnosť zasiahnuť do ďalších bojov. V zmiešanej štvorhre s Michaelou Lukačínovou (Lokomotíva Košice) po výhre v 1. kole už nestačili na dvojicu Budzel/Čajová (obaja Sokol Klimkovice). Po prehre dvakrát 10:21 skončili svoje účinkovanie v šestnástke najlepších párov turnaja.

V silnej konkurencii 131 pretekárov sa Monika Hrušková so ziskom troch medailí stala jeho najúspešnejšou hráčkou.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 264
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 218
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 9 892
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 941
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 940
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 105
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 612
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 498
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 459
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 608
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Sociálne slabšej rodine kúpili elektrospotrebiče aj detský kočík.

Drevené obydlie ľahlo popolom, ľudia neváhali a ochotne pomáhali

Požiarom postihnutá rodina už má strechu nad hlavou.

Na mieste požiaru.

FOTO + VIDEO: Ak sa ocitnete v trojuholníku obcí naskytne sa vám jedinečný pohľad

Musíte mať však aj šťastie v podobe dobrého počasia.

Keď sa postavíte medzi tri obce naskytne sa vám aj pohľad na Nízke aj Vysoké Tatry

Župa má plán na rýchle a efektívne očkovanie, jej iniciatívu víta aj primátorka Lučenca

Vicežupan Ondrej Lunter predstavil manuál, ktorý môže poslúžiť aj iným krajom. Na ťahu je štát.

Podpredseda BBSK Ondrej Lunter predstavil konkrétny manuál rýchlej a efektívnej vakcinácie.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Kam na Liptove počas lockdownu

Nápady na výlety sme rozdelili podľa okresov.

Už ste čítali?