RIMAVSKÁ SOBOTA. Už tretíkrát v tomto roku zdravotní klauni z o.z. Červený Nos Clowndoctors potešia detských pacientov s programom Niečo naviac, ktorý nadväzuje na tradíciu založenú v roku 2006. Vďaka tomuto programu prídu zdravotní klauni aj za deťmi do nemocníc, ktoré počas roka pravidelne nenavštevujú.
V novembri tak zdravotní klauni rozveselia a potešia aj deti v Spišskej Novej Vsi, Piešťanoch, Košiciach, Dunajskej Strede, Rimavskej Sobote, Bánovciach nad Bebravou, Michalovciach a Ružomberku.
"V súčasnosti sa z pravidelných klauniád tešia detskí pacienti, hospitalizovaní spolu v 14 nemocniciach na Slovensku," skonštatovala Zuzana Kostovčíková, projektová manažérka o.z. Červený Nos Clowndoctors. Sú to tri nemocnice v Bratislave, jedna v Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove, Martine, Liptovskom Mikuláši, Nitre a Trnave.
"Zoznam nemocníc, kde sa zdravotní klauni objavujú pravidelne, sa nám v tomto roku podarilo rozšíriť o ďalšie tri nemocnice v Komárne, Nových Zámkoch a Trenčíne, ktoré boli v minulosti práve súčasťou programu Niečo naviac," dodala Kostovčíková. Ročne zdravotní klauni prinesú humor a dobrú náladu takmer 25 tisíckam malých pacientov.