Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Hnúšťanské volejbalistky v Košiciach neuspeli

Prvoligová súťaž vo volejbale pokračovala po prestávke štvrtým kolom. Iskra Hnúšťa cestovala na pôdu Komety Košice len so šiestimi hráčkami, na čo v konečnom efekte doplatila. Prehrala obidva zápasy, ten druhý kontumačne.

HNÚŠŤA/KOŠICE. V prvej lige - Východ vo volejbale žien sa predstavili hráčky Iskry Hnúšťa v sobotu 6. novembra na palubovke Komety Košice, kde si ale bodové konto nevylepšili. Hnúšťanky boli v úvodnom dejstve prvého zápasu blízko k tomu, aby sa stal ich korisťou, ale koncovku setu napokon lepšie zvládli Košičanky. V ďalšom priebehu stretnutia Iskra svojimi chybami uľahčila domácemu tímu cestu za výhrou. V druhom dejstve Kometa dominovala a bez komplikácií triumfovala aj v treťom sete, vďaka čomu zvíťazila v prvom dueli 3:0.

„Kvôli chorobám a zraneniam vycestovalo na zápas šesť hráčok. Začali sme zápas veľmi dobre. Prvý set sme mohli vyhrať, ale v koncovke sme ho prehrali. V druhom dejstve sme urobili veľmi veľa nevynútených chýb. Do polovice tretieho setu sme hrali s domácimi vyrovnanú partiu, ale potom nám Košičanky bodovo odskočili," povedal tréner VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Fakty zo zápasov

ŠŠK Kometa Košice - VK Iskra Hnúšťa 3:0 (24, 15, 17), 3:0 kontumačne (0,0, 0)

Zostava Iskry: Slivková, Blahová, Sliacka, Ďurišová, Tokárová, Mrnková.

(jg)

Pri rozcvičke pred druhým stretnutím sa zranila Zuzana Blahová, ktorá si podvrtla členok. Keďže kouč Iskry mal k dispozícii iba poltucet dievčat, stala sa veľmi ojedinelá vec. Hnúšťanky síce nastúpili na druhý duel, ale ten mal mimoriadne krátke trvanie, pretože rozhodca ho rýchlo ukončil. Kometa Košice zvíťazila 3:0 kontumačne.

„Nastúpili sme na zápas aj so zranenou Blahovou, ktorú sme postavili na ihrisko, nebola však schopná hrať a po prvých loptách rozhodca ukončil stretnutie, keďže sme nemali kompletné družstvo, neboli sme schopní dokončiť duel. Prehrali sme kontumačne 3:0 a v jednotlivých setoch 25:0. Som veľmi sklamaný, že sme takýmto spôsobom prehrali," uviedol Majeský.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?