Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela

Volejbalistky Iskry vyhrali nad Prakovcami len jeden zápas

V Mestskej športovej hale v Hnúšti na seba narazili dve najslabšie družstvá v doterajšom priebehu súťaže. Prvý duel sa stal prekvapujúco korisťou volejbalistiek Prakoviec. Druhý zápas vyhrali Hnúšťanky, aj keď si ho zbytočne zdramatizovali.

HNÚŠŤA. Volejbalistky Iskry Hnúšťa hostili v siedmom kole prvej ligy Východ Prakon Prakovce. Predposledné družstvo v priebežnej tabuľke sa stretlo s posledným. Stretnutia sa hrali v sobotu 27. novembra.

V prvom dueli boli úspešnejšie hráčky z východu republiky, ktoré triumfovali 3:1. Hnúšťanky v tomto stretnutí pohreli. Úvodný set získali Prakovce, druhé dejstvo bolo jednoznačnou záležitosťou Iskry, lenže ďalšie dva sety doviedli do víťazného konca hosťujúce hráčky.

„Začali sme zápas veľmi dobre. Vinou bojazlivých zásahov a našich chýb sme však prvý set stratili. V druhom dejstve sme sa chytili. Dobre sme začali aj tretí set, ale v ďalšom priebehu sme sa dopustili mnohých chýb. Naša nepozornosť sa podpísala pod to, že súper napokon toto stretnutie vyhral. Prakovce hrali veľmi bojovne, nerobili toľko chýb," uviedol tréner družstva žien VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Fakty zo zápasov

VK Iskra Hnúšťa - ŠK Prakon Prakovce 1:3 (-22, 12, -20, -17), 3:2 (14, 22, -20, -22, 13)

Iskra Hnúšťa: Slivková, Krekáňová, Sliacka, Mrnková, Vojteková, Ďurindová - liberka Tokárová (Blahová, Bukviarová).

(jg)

Prvé dva sety druhého zápasu vyhrali Hnúšťanky, ale cestu za dvomi bodmi si v ďalšom priebehu poriadne skomplikovali. Hráčky Prakoviec totiž duel nezabalili a dokázali si vynútiť rozhodujúci piaty set. V dramatickom tajbrejku sa šťastie priklonilo na stranu domácej Iskry, ktorá tak zvíťazila 3:2.

„Druhý zápas sme začali s oveľa väčším odhodlaním a sústredenejšie. Po dvoch vyhratých setoch sme však upadli do neistoty a opäť sme produkovali chyby. Prakovce hrali kvalitne v obrane, my sme nevedeli položiť lopty. Súper vyrovnal na 2:2. Chvalabohu, že sme nakoniec v dramatickom tajbrejku vyhrali 15:13," vyjadril sa kouč Iskry Majeský.