Nástroje, ktoré vyrobil sa nachádzajú na štyroch kontinentoch našej planéty.
CINOBAŇA. Tibor Kobliček z Cinobane je považovaný za najvšestrannejšiu osobnosť folklórneho života na Slovensku. Je spevák, hudobník, výrobca ľudových nástrojov a maliar. Zostrojil aj dávno zabudnutý nástroj nineru.
Ľudový umelec, ktorý má 73 rokov, sa najprv začal venovať maliarstvu. Zapojil sa aj do rôznych výtvarných súťaží. Neskôr začal vyrábať tradičné ľudové artefakty z kože, kostí, dreva, rohoviny a kovu. Výrobe úžitkových predmetov sa však venuje len okrajovo. Viac ho zaujali ľudové nástroje, ktoré zostrojuje od roku 1975. V tejto oblasti dosiahol aj najvýznamnejšie výsledky a ocenenia.
Kobliček dokáže vyrobiť asi 20 hudobných nástrojov, sú to napríklad fujary, gajdy, gajdice, husličky, basičky, píšťalky, palice, drumble, rohy, trúby, rapkáče, trombity a ninery. Tento pomerne komplikovaný stredoveký strunový trecí hudobný nástroj, ktorý sa od 19. storočia používal už len v ľudovej hudbe, práve Kobliček vrátil do ľudovej hudby ako výrobca i ako muzikant. Začal ju vyrábať na základe poznania a dôkladného štúdia originálu zo zbierok múzea v Poprade. Ninery a aj iné nástroje vyrába i jeho syn Ladislav, ktorý pokračuje v jeho šľapajach. „Už teraz je lepší ako ja,“ domnieva sa umelec, ktorý na všetkých zostrojených nástrojoch dokáže zároveň aj zahrať.
Jeho práce viackrát ocenili na Folklórnom festivale pod Poľanou v Detve i na festivaloch vo Východnej. Svoje výrobky predstavil na desiatkach zahraničných výstav a podujatí ako výrobca i inštrumentalista, z ktorých najvýznamnejšie boli svetové výstavy EXPO 1992 Sevilla a EXPO 2000 Hannover.
Kobličekove hudobné nástroje sa dostali do celého sveta. Jeho fujaru vlastní aj prezident SR Ivan Gašparovič. Najviac nástrojov je v múzeách, u súkromníkov, mnoho z nich používajú folklórne súbory.