Bohatá žatva medailí atlétov MAC REDOX

Mladí atléti z Lučenca získali na majstrovstvách v Bratislave tridsať umiestnení na stupni víťazov. Najúspešnejším pretekárom MAC REDOX sa stal Matúš Talán.

LUČENEC/BRATISLAVA. Naozaj husársky kúsok sa podaril atlétom MAC REDOX Lučenec na Majstrovstvách SsAZ v atletike žiactva, dorastu, juniorov a dospelých v Bratislave. V celkovom hodnotení klubov získali 30 umiestnení na stupni pre víťazov. Získali 10 majstrovských titulov, 10 strieborných a 10 bronzových medailí. Tímová práca pod vedením trénerov (Pauko, Baculík, Marčoková, Krnáč, Dórová a Hanes) prináša ďalšie výrazné ovocie. Konečne zabojovali aj starší žiaci, ktorí získali 12 medailí. Najúspešnejší boli juniori so ziskom 13 ocenení. Veľká rezerva je v kategórii dorastu, ktorý získal len 5 medailových umiestnení.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dva majstrovské tituly Andreja Kurčíka

Najúspešnejším pretekárom MAC REDOX sa stal reprezen-tant SR starších žiakov Matúš Talán, ktorý vedie vlaňajšie tabuľky v behu na 800 m. Matúš si v športovej hale Elán otestoval rýchlosť, keď zvíťazil v behu na 300 m (39,36 s), 150 m (18,85 s) a striebro získal v behu na 60 m (7,89 s).

Dva majstrovské tituly získal aj Andrej Kurčík za víťazstvá v skoku do výšky (170 cm) a skoku do diaľky (503 cm). Ďalšie zlato išlo do Lučenca zásluhou Dominika Horáčika v behu na 1 500 m (5:11,14 min). Najvyťaženejšou žiačkou sa stala Božidara Paprnáková, ktorá svoje štyri štarty premenila na zisk 4 medailí. Na jej konto išlo striebro z behu na 300 m (45,81 s) a tri bronzové – 60 m (8,52 s), 150 m (21,16 s) a skok do výšky (145 cm). Michal Talán si vybojoval striebro v behu na 800 m v novom osobnom rekorde (2:17,14 min) a Tomáš Novodomský bol tretí v skoku do diaľky (491 cm).

SkryťVypnúť reklamu

Medzi juniormi dominoval Patrik Krnáč

Najúspešnejšou dorastenkou sa stala Ingid Mužíková, ktorá zvíťazila vo svojom prvom preteku v trojskoku s výborným výkonom (10,66 m) a skoku do výšky (145 cm). V skoku do diaľky bola bronzová (450 cm). Viacbojárka Klaudia Urbančoková získala striebro v skoku do diaľky (455 cm) a trojskoku (10,11 m).

Medzi juniormi dominoval Patrik Krnáč, ktorý zvíťazil v trojskoku (12,58 m) a obsadil dve druhé miesta – 60 m pr. (9,07 s) a skok do diaľky (598 cm). Marian Krnáč zvíťazil v skoku do diaľky (632 cm) a v skoku do výšky sa postavil na druhé miesto (185 cm). Ďalší majstrovský titul si vybojoval Renáto Ľupták v behu na 3 000 m v novom osobáku (9:37,02 min). Obdivuhodnú sériu disciplín zvládol desaťbojár Matej Halaj, ktorý získal striebro vo vrhu guľou (11,75 m) a tri bronzové – 60 m pr. (9,10 s), 400 m (54,91 s) a skok do diaľky (588 cm). Lukáš Kišvince bol v behu na 400 m strieborný časom (53,72 s) a Miroslav Bodnár po zisku bronzu za výkon 180 cm v skoku do výšky zo súťaže odstúpil pre bolesť v členku. Osobný rekord 10,33 m vo vrhu guľou stačil Adriánovi Dubovskému na posledný bronz.

SkryťVypnúť reklamu

Chýbali Kascáni i Veszelka

Pochvala za predvedené výkony, bojovnosť a osobné rekor-dy patrí všetkým pretekárom 29-člennej výpravy, ktorý repre-zentovali náš klub a mesto Lučenec. Medailový sumár mohol byť ešte početnejší, keby nastúpili na štart Kačáni a Veszelka. Kačáni je stále „nezvestný“ a Veszelka nemohol štartovať pre teplotu.

Z nemedailistov ma najviac potešil výkon staršej žiačky Mišky Migátovej, ktorá sa medzi staršími žiačkami len oťukáva, ale už teraz patrí k širšej slovenskej špičke. Jej tri osobné rekordy – 60 m (8,93 s), 150 m (21,70 s) a 300 m (46,34) mi urobili veľkú radosť.

V sobotu by sa Talánovci a Migátová mali predstaviť na mítingu olympijských nádejí V 4 v behu na 600 m a kolotoč halových súťaží bude pokračovať 6. februára M–SR dorastu.

Autor: D. Pauko

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Trnavskí vinári však zmenili biznis s vínom
  2. Slovensko na nohách. Začína 10. ročník Európskeho týždňa športu
  3. Blíži sa dvanásty ročník filmovej prehliadky Be2Can
  4. Jesenné MUST-TRY dobroty, ktoré potešia vaše chuťové poháriky
  5. Spoločnosť EY Slovensko vyhlásila jubilejný 20.ročník súťaže EY
  6. Pridaj sa do komunity, ktorá ťa posunie
  7. J&T GRANT Jeden Team umožní trénovať až 15 000 deťom ročne
  8. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s
  1. Jesenné MUST-TRY dobroty, ktoré potešia vaše chuťové poháriky
  2. Blíži sa dvanásty ročník filmovej prehliadky Be2Can
  3. Slovensko na nohách. Začína 10. ročník Európskeho týždňa športu
  4. Spoločnosť EY Slovensko vyhlásila jubilejný 20.ročník súťaže EY
  5. Bez nich by elektrina netiekla.
  6. Pridaj sa do komunity, ktorá ťa posunie
  7. J&T GRANT Jeden Team umožní trénovať až 15 000 deťom ročne
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka v Katare plnom kontrastov
  1. Slováci vytvorili mlieko, ktoré nemá obdobu v celej Európe 11 349
  2. J&T GRANT Jeden Team umožní trénovať až 15 000 deťom ročne 7 295
  3. Hodnotenie profesionála: Neďaleko Hurghady sú „egyptské Benátky“ 6 074
  4. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 5 367
  5. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 4 066
  6. Z akcie pre kolegov spravil známy moderátor úspešný biznis 2 961
  7. Od dnes len 3 dni – exotika s BUBO s 55% zľavou 2 823
  8. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s 2 102
  1. Radko Mačuha: Aj hnutie Republika číta SME.
  2. Monika Albertiová: Nemusíš byť prvý, ak si najlepší v hejovaní
  3. Otilia Horrocks: Keď Monika Beňová moralizuje z miesta pre ZŤP
  4. Ľuboš Vodička: Dokonalá gotika neogotického votívneho kostola vo Viedni
  5. Ivan Lazor: Máme sa naozaj hádať s hlupákmi, ako radil Masaryk?
  6. Ernest Klotton: Dve mocnosti, jeden osud? Politické štýly Trumpa a Putina v 21. storočí
  7. Jan Pražák: Jak zkrotit nepříjemnou ženskou
  8. Miroslav Kocúr: Je Robert Fico antisemita alebo len Bombicov kamarát?
  1. Radko Mačuha: Takto sa to robí, do Šimečkovej matere. 20 707
  2. Vladimír Zervan: Ficov úpadok 14 459
  3. Ivan Mlynár: Pán Peter Tkačenko, na samozvaného šerifa sa hráte vy a nie Štefan Hamran. 11 320
  4. Ivan Čáni: Kolaborant a vlastizradca Blaha sa už aj strihá kvôli Rusom. 8 226
  5. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 7 945
  6. Ľuboslav Farkaš: Ďalšie, von oknom vyhodené peniaze Matúša Šutaja Eštoka 5 292
  7. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 4 978
  8. Věra Tepličková: Ajejeje, niečo sa dejejeje 4 740
  1. INESS: Zdravotná starostlivosť v USA: Mýtus voľného trhu
  2. Radko Mačuha: Aj hnutie Republika číta SME.
  3. Marcel Rebro: Internetová diskusia podľa SMERu: Putin svätý, Západ fašista a USA môže aj za vaše hemoroidy
  4. Dušan Koniar: Štátne sviatky a iné generálne štrajky
  5. Tupou Ceruzou: Konsolidácia na salaši
  6. Radko Mačuha: Takto sa to robí, do Šimečkovej matere.
  7. Věra Tepličková: Malí živnostníci = veľkí daromníci
  8. Věra Tepličková: Ajejeje, niečo sa dejejeje
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu