Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Iskra podľahla favorizovanej Slávii Košice

Volejbalistky Slávie TU Košice splnili v Hnúšti úlohu favorita. Líder súťaže si ľahko poradil s posledným tímom tabuľky. Slávistky prehrali v tomto súťažnom ročníku doteraz iba jedno stretnutie. Hnúšťa čaká na štvrté víťazstvo.

HNÚŠŤA. V prvej lige Východ vo volejbale žien bolo v sobotu 5. februára na programe trináste kolo. Hráčky VK Iskra Hnúšťa utrpeli dve prehry so Sláviou TU Košice.

Iskre síce vyšiel úvod prvého stretnutia, ale postupne Košičanky zlikvidovali jej náskok. Chlieb sa lámal na konci napínavého prvého setu. Ten sa napokon stal korisťou Slávie TU. Druhé dejstvo, ktoré poznačilo prerušenie duelu na dlhý čas, bolo bezproblémovou záležitosťou hosťujúceho tímu. Slávistky zvíťazili aj v treťom sete a vyhrali tak stretnutie 3:0.

„Prvý set sme začali fantasticky. Vyhrávali sme 7:1, 9:2 i 10:4. Hráčky súpera sa však na nás dotiahli a v koncovke sme tento set prehrali. V druhom sete bol zápas na hodinu prerušený, lebo nám začala tiecť zo stropu na palubovku voda. Hra pokračovala na improvizovanom ihrisku,“ povedal tréner VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Fakty zo zápasov

VK Iskra Hnúšťa – VK Slávia TU Košice 0:3 (-25, -15, -20),
0:3 (-22, -10, -17)

VK Iskra Hnúšťa: Krekáňová, Národová, Sliacka, Vojteková, Kvetková, Mrnková - liberka Tokárová (Bukviarová).

(jg)

Hnúšťanky na kvalitnejšie družstvo košickej Slávie nemali ani v druhom zápase, ktorý tiež prehrali hladko 0:3. Iskra dokázala najdlhšie držať krok s východniarkami opäť v prvom sete. V druhom dejstve slávistky zmietli domáci tím z ihriska a veľa im toho nedovolili ani v treťom sete.
„Aj druhé stretnutie sme začali celkom slušne. V ďalšom priebehu stretnutia sme však hrali slabšie a nepresnejšie. Celkovo sme v určitých momentoch podali proti Slávii veľmi dobrý výkon. V rozhodujúcich chvíľach sme sa však opäť nevyvarovali chýb. Prejavila sa neskúsenosť našich mladých hráčok. Slávia TU však bola objektívne nad naše sily,“ uviedol hnúšťanský kouč Majeský.