Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Slovanistky sa proti lídrovi nepresadili

Rimavskosobotské volejbalistky nestačili na vedúce družstvo súťaže a pred záverečným kolom stále figurujú na druhej priečke. Slovanistky získali proti Slávii TU Košice v dvoch posledných domácich zápasoch v tejto sezóne iba jeden set.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V devätnástom kole prvej ligy Východ vo volejbale žien hráčky Slovana Rimavská Sobota hostili družstvo Slávie TU Košice. Stretnutia sa hrali v sobotu 19. marca.

Prvý zápas vyhrala Slávia TU Košice 3:1. Priebeh prvého a štvrtého setu si slávistky postrážili. V druhom a treťom dejstve sa rozhodovalo v koncovkách, raz boli úspešnejšie Soboťanky a raz hosťujúce volejbalistky.

Prvý set druhého stretnutia sa stal korisťou košického celku. V druhom dejstve odskočila Slávia domácemu tímu z 11:14 na 11:20 a bolo vymaľované. V treťom sete nepremenili slovanistky za stavu 24:23 setbal. Naopak, košické volejbalistky premenili následne prvý mečbal a tešili sa z výhry 3:0.

Fakty zo zápasov

VK Slovan Rimavská Sobota – VK Slávia TU Košice 1:3 (-18, -23, 27, -15), 0:3 (-22, -16, -24)

Slovan Rimavská Sobota: Kudlíková ml., Kačániová, Megelová, Drugdová Rosiarová, Žírošová – liberka Chodúrová (Rendeková).

(jg)

„Hrali sme proti prvému družstvu tabuľky, takže svoju úlohu na našej strane určite zohrala aj psychika. Najväčší problém však vidím v tom, že niektoré naše mladé hráčky jednoducho neprišli na zápasy so Sláviou. Viním tieto hráčky aj ich rodičov za to, že nemajú potrebný prístup. Myslím si, že slávistky boli zdolateľné, mali však silnejšiu lavičku. Ich trénerka mohla častejšie striedať, aby si hráčky oddýchli. Nie je tragédiou prehrať s lídrom súťaže. Dievčatám, ktoré hrali, je treba poďakovať,“ povedal prezident VK Slovan Rimavská Sobota Štefan Baláž.

Družstvo Slávie TU Košice v tejto sezóne v prvej lige Východ dominovalo a zaslúžene si vybojovalo miestenku do bojov o postup do extraligy. Soboťanky ešte musia zabojovať o konečné druhé miesto.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!