RIMAVSKÁ SOBOTA. Osobné motorové vozidlo, ktoré šoféroval opitý muž, narazilo v Rimavskej Sobote do poľského kamióna.
Dopravná nehoda sa stala v stredu (30. 3.) krátko popoludní na Potravinárskej ulici. Podľa doterajšieho vyšetrovania k nej došlo tak, že 33-ročný vodič osobného motorového vozidla Fiat Tipo išiel v smere na obec Rimavské Janovce, na rovnom úseku cesty prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil do protiidúceho ťahača s návesom, ktorý viedol 52-ročný vodič z Poľska.
Pri dychovej skúške zistila polícia u vodiča osobného motorového vozidla požitie alkoholu, pričom mu bola nameraná hodnota 1,07 mg/l alkoholu v dychu (približne 2,14 promile alkoholu v krvi). Vodičský preukaz mu na mieste zadržali. Vodič z Poľska pred jazdou nepil.
Ako uviedla TASR banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, pri dopravnej nehode utrpel ľahké zranenia vodič osobného motorového vozidla. Celková škoda bola vyčíslená na 2500 eur.