Veľký Blh inkasoval desiatku

Oslabený Divín zdolal tabuľkového suseda, v dobrom a bojovnom štvrtoligovom stretnutí si mladé pušky z Poltára s Banskou Štiavnicou podelili body.

D. Strehová – Brusno 3:5 (2:2)

Góly: Tóth (11 m), Matej Kminiak 2 – Švidráň 2 (1 z pok. kopu), Púchy, Chrenovský, Miškuf. ŽK: Jakub Kminiak, Fajčík, Dohnálek – Chrenovský, Pipich, Balík, Demeter. Rozhodoval: Holas. Divákov: 200.

D. Strehová: Dohnálek – Abelovský, Báťka, Jakub Kminiak, Drozd – Tóth, Matuška, Kupček, Fajčík – Martin Hriň, Matej Kminiak (Marek Hriň, Hudec, Kollár).

„V 4. min., po prvom rýchlom brejku, sa hostia Švidráňom ujali vedenia – 0:1. V 54. min., po faule Jakuba Kminiaka na Báboľa v pokutovom území, nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Švidraň premenil – 0:2. V nasledujúcich minútach Brusno zahodilo sériu gólových šancí a mohlo byť po zápase. V 19. min. fauloval v pokutovom území Chrenovský Martina Hriňa a Tóth nariadenú jedenástku premenil – 2:1. Domáci sa tak vrátili do zápasu. V 28. min., po Kupčekovej nahrávke obišiel Matej Kminiak vybiehajúceho brankára hostí a zrovnal skóre na 2:2. Následne na opačnej strane Švidráň obišiel vybiehajúceho domáceho gólmana Dohnáleka, ale Báťka vykopol z prázdnej brány. V 56. min. Matej Kminiak prehlavičkoval brankára Brusna, ale aj prázdnu prázdnu bránu. Z protiútoku v 57. min. futbalisti Brusna zo skrumáže zvýšili Púchym – 2:3. V 64. min., po Kollárovej „českej uličke“ zbehol za chrbát obrany Brusna Matej Kminiak a po samostatnom nájazde upravil na 3:3. Ešte v tej minúte po hrubej chybe Abelovského poslal do vedenia hostí Chrenovský – 3:4. V 90. min. po centri Sojáka Miškuf do prázdnej brány stanovil na konečných 3:5. V nedeľu sa futbalisti dolnostrehovského Prameňa predstavia v Žiari nad Hronom,“ informoval Ján Hriň, manažér dolnostrehovského Prameňa.

Poltár – Š. Bane 0:0

ŽK: T. Šulaj (za Poltár). ČK: Rozhodoval: Dodok. Divákov: 400.

Poltár: Rusnák – Michal Ondrášik, Radič, Segeč, Pagáč – Poliak, Marcinek, P. Šuľaj, Kurčík – Lörinčík, T. Šulaj (Kelement, Marcel Ondrášik).

„Zápas sa začal minútou ticha za dlhoročného fanúšika poltárskeho futbalu Pavla Krňana. Mladé pušky začali šibať B. Štiavnicu hneď od 1 min., keď T. Šulaj z rohu preveril kvality hosťujúceho gólmana Pažouta. V 3. min. ušiel po ľavej strane Lörinčík, prihral Kurčíkovi, ale ten mieril do brankára. Hostia začali hroziť rýchlymi protiútokmi Kminiakom, ale domáca obrana statočne odolávala. V 13. min. centroval Lörinčík na Pagáča, ale brankár hostí bol pozorný. V 17. min. pohrozili hostia nebezpečnou strelou, ale lopta preletela ponad. Následne mladé pušky zaútočili, ale Marcinek mieril do brankára. V 23. min. prihrával Poliak Lörinčíkovi, ale Ľubo z voleja prestrelil bránu hostí. V 30. min. B. Štiavnica rozohrala rohový kop nakrátko a útočník hostí netrafil z otočky bránu Sklotatranu. V 32. min. sa rozbehol cez stred ihriska T. Šulaj, z hranice 16-tky vystrelil, ale Pažout bol rozchytaný veľmi dobre. V 43. min. ukázal svoje kvality aj domáci gólman Rusnák, keď vytlačil na žrď nebezpečnú strelu útočníka B. Štiavnice. Prvé dejstvo sa napokon skončilo zmierlivo. V druhom polčase Poltár pridal a Segeč v 47. min. mieril nad bránu hostí. V 56. min. šiel do rýchleho brejku útočník hostí Kminiak, ale Michal Ondrášik si s ním poradil. V 57. min. hostia faulovali Kurčíka, T. Šulaj centroval, ale Lörinčík minul bránu hostí. Následne prešiel slalomom stredom ihriska T. Šulaj, ale v poslednej chvíli mu stopér hostí loptu vypichol. V 67. min. Marcinek z otočky vystrelil vedľa brány. V 72. min. Marcinek opäť vybojoval roh, ale Segeč zle zakončil. V 74. min. hostia faulovali Kurčíka na hranici 16-tky a z priameho kopu Marcinek trafil múr. Nápor mladých pušiek narastal. Hostia sa však nevzdávali a hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 83. min. hosťujúci Kminiak ušiel, nastrelil žrď a následnú dorážku zázračne chytil domáci gólman Rusnák. V 90. min. mohol rozhodnúť Segeč, ale Pažout bol nepriestrelný. V dobrom a bojovnom štvrtoligovom stretnutí si mladé pušky s B. Štiavnicou podelili body. V nedeľu sa Poltár predstaví na pôde Š. Baní, kde svojich fanúšikov a priaznivcov pozýva,“ informoval Igor Melicher, futbalový činovník FK Sklotatran Poltár.

Divín – Š. Bane 1:0 (0:0)

Gól: Jakubove. ŽK: Michalek. ČK: Sojka. Rozhodoval: Mačuda. Divákov: 350.

Divín: Šoltés – Jakubove, Klimo, Marian Marko, P. Tomašik – Sekula, Koreň, S. Marko, Šuška – Haranza, I. Tomašik (Martin Marko, Čierny, Jozefík).

„Hráči Divína išli do zápasu oslabení po minulotýždňovom zápase v B. Štiavnici, kde im arbitri udelili 6 žltých a dve červené karty. V ich radoch chýbali Rutkaj, Čonka a gólman Beran. Napriek tomu prejavili veľkú túžbu po víťazstve. V prvom polčase im však takmer nič nevychádzalo. Hral sa nezáživný a veľmi slabučký futbal. Bol to najslabší polčas Divína v tomto súťažnom ročníku. Našťastie ani hosťujúci Michálek a ani Pavlík nepremenili svoje šance a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. Domáci mali v I. polčase len jednu priamu strelu na súperovu bránu, čo je jasným dôkazom o jeho hre. Po polčasovom umývaní hláv a niektorých striedaniach už na ihrisko vyšlo úplne iné mužstvo Divína. Pre hráčov už nebol problém žiadny súboj a začali hrať tvrdo, nekompromisne. V 50. min. mal šancu Martin Marko, po ňom Čierny, ale neskórovali. V týchto fázach opäť vystrájal divínsky uragán, ktorý krútil súpera v jednom kolotoči. Šance mali Šuška, Koreň, S. Marko, ale až po rohovom kope Čierneho nádhernou hlavičkou Jakubove vsietil v 62. min. úvodný a ako sa neskôr ukázalo aj rozhodujúci gól stretnutia – 1:0. Divín mal ešte obrovskú šancu, keď v samostatnom nájazde unikal Šuška, bol však stiahnutý za dres, za čo Sojka uvidel červenú kartu. V 64. min. nastúpil po zranení na ihrisko Jozefík a okamžite bolo vidieť oživenie v útoku, keď nádherne trikrát prihral Šuškovi a ten z bezprostrednej blízkosti v 86. min. nastrelil brvno Sekulovej brány. Ďalšie šance mali Martin Marko, S. Marko, Čierny a v 93. min. aj hostia, keď zahrávali nepriamy kop vo vnútri domácej 16-tky, ale bez úspechu v zakončení. Poďakovanie patrí najmä Jakubovemu, Klimovi, Koreňovi, S. Markovi a za druhý polčas aj Šuškovi, Martinovi Markovi, Čiernemu a Jozefíkovi. Všetci si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a túžbu po víťazstve. Poďakovanie patrí aj fanúšikom Divína, pretože atmosféru, akú vytvoril fanklub, by nám mohli závidieť aj extraligové mužstvá. Na záver by som chcel poďakovať a popriať všetko najlepšie oslávencom Slavomírovi Markovi, ktorý mal meniny a dnes svoje meniny Juraj Jakubove oslávil gólom,“ informoval Peter Ďurica, prezident FC Slovan Divín.
Miroslav Šuška, tréner FC Slovan Divín: „So zápasom môžem vysloviť spokojnosť. Pred chlapcami, ktorí majú svoje zamestnania a nie je možnosť trénovať tak, ako by sa malo, možno len dať klobúk dole. Celému mužstvu ďakujem za ich snahu a bojovnosť, ktorú preukázali bez akéhokoľvek nároku na odmenu. Tiež ďakujem fanklubu, ktorý ich povzbudzoval a tak vyburcoval k dobrému výkonu. Najmä v druhom polčase aj napriek už spomínaným problémom chlapci vydali zo seba maximum.“

Ostatné výsledky 18. kola:

Kováčová – Málinec 3:0, Jupie BB – Revúca 2:1, Hliník n. Hr. – V. Blh 10:0, Žiar n. Hr. – Č. Balog 3:2.