Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Rabovačka hostí, z domácich tímov zvíťazili len Hajnáčka a Tornaľa

Hajnáčka porazila Gemer najtesnejším rozdielom, Cinobaňa so Sklabinou si podielili body.

Buzitka – Jesenské 1:3 (0:1)
Góly: R. Vilhan – Juhász, Figei, Trizna. ŽK: Rubint, Lukáč. Rozhodoval: Dian. Divákov: 120.
Buzitka: Malatinec – Rubint, Kováčik, Rdelac, Kelemen – J. Adamec, Iskra, Magyar, Malček – Vilhan, E. Adamec (Lukáč, Farkaš)
Jesenské: Drak – Orosz, Figei, Lukács, Singlár – Trizna, Bálint, Bari, Adrian Czene – R. Juhász, Laczko (Nagy, Lakatoš, A. Czene)
"Prvý polčas sa hral medzi 16–kami a až v jeho poslednej minúte z rohového kopu hlavičkoval Juhász a skóroval - 0:1. V úvode druhého polčasu domáci vyrovnali Vihlanom na 1:1. O dve minúty nato strelil druhý gól Figei a hostia sa ujali vedenia 1:2. Tretí gól padol v 87. min. z pokutového kopu. Jeho autorom bol Trizna. Domácim sa nemôže uprieť úsilie, ale hostia mali svoj deň," informoval Miloš Kurčík.

Príbelce – Nenince 2:2 (1:0)
Góly: Pástor, Holík – Kuzma 2. Rozhodoval: Žiak. Divákov: 120.
Príbelce: Skopal – T. Parkáni, Píš, Holík, L. Parkáni – Prešinský, Ďurčok, Gajdoš, Kollár - Bariak, Trebuľa (Červoč, Pástor, Špaldoň, Celeng, Macko)
Nenince: Sebenský – Petrovský, Schmidt, Hampachel, Sliacky – Nozdrovický, Bielik, Krivánsky, Szabó – Mihálik, Kuzma (Gereg, Barany, L. Varga, R. Varga, Sladovník)
"Zápas bol vyrovnaný na oboch stranách. Hralo sa väčšinou v strede ihriska. Prvý gól otvorili domáci po faule na Parkániho a z jedenástky ho strelil Holík. Potom sa hralo opäť v strede. V 45. min zahodil veľkú šancu hosťujúci Bielik. Na druhý polčas domáci nastúpili so zmenenou zostavou, ale lepší začiatok mali hostia, no Krivánsky zahodil veľkú šancu. V 54. min potrestal chybu obrany Kuzma a vyrovnal na 1:1. V 75. min. založil peknú akciu Kollár, na jej konci bol Pástor a zvýšil na 2:1. V 90. min. Skopala kopal trestný kop, ktorý hostia zachytili. K lopte sa dostal Kuzma, obhodil Skopala a vyrovnal na 2:2. V poslednej minúte domáci pritlačili, zvýšili tlak, ale stav sa im už nepodarilo zmeniť," informoval Parkáni.

Hajnáčka – Gemer 4:3 (1:1)
Góly: Urban, Czene, T. Molnár, Ruszó – Roštáš, Farkaš, Zsírosz.
ŽK: Czene, Pataky – Zsírosz, Farkaš, Lenkey. ČK: Lenkey. Divákov: 75.
Hajnáčka: Juhász - Kovács, Czene, Gáspar, Szokovács – Illéš, Urban, T. Molnár, Nagy - Ruszó, T. Molnár (Budai, Darabi, Pelle, Balathy, Pataki)
Gemer: Pelle - Lenkey, Zsírosz, Lukács, Gergely - Zsírosz, Ruszó, Ulický, Brindzák – Roštáš, Farkaš (S. Gergely, K. Gergely, Vavrek, Kárasz, Furies)
"Prvý polčas bol vyrovnaný, v 17. min. skóroval za domácich Urban - 1:0. V 30. min. hostia vyrovnali Roštášom na 1:1. V 50. min Czene zvýšil na 2:1. V 66. min. domáci nevedeli vykopnúť loptu z päťky, hostia to využili a vyrovnali na 2:2. V 73. min. Ruszó nevyužil jedenástku, kopol vedľa. V 78. min. T .Molnár z 30 metrov prekvapil brankára hostí a zvýšil na 3:2. V 84. min. Ruszó dal na 4:2. Hostia veľmi útočili a v 91. min. sa im podarilo dať tretí gól. Domáci hrali so štyrmi zranenými hráčmi, no napriek tomu podali skvelý výkon, za čo im vedenie mužstva ďakuje," informoval Norbert Potočný.

Cinobaňa – Sklabiná 1:1 (1:0)
Góly: Bérky – Ďurica. ŽK: Gombala. Rozhodoval: Berta. Divákov: 130.
Cinobaňa: Hrnčiar – Csaba, Gombala, Šulek, Suja – Gereg, Čaba, Bérky, Kurčík - Majkút, Klima (Kantorák)
Sklabiná: Koči – Karasy, D. Drieňovský, Mesároš, Gerbáč – Maslaňák, Černák, Ďurica, V Žingor – T. Žingor, Kalmár (Drieňovský)
"Prvý polčas mal slabú úroveň, takže divákov vzrušili len štyri momenty. V 20. min. tesne vedľa brány strieľal Kurčík, v 30. min. ponad triafal Gombala. V 33. min. kontrovali hostia, ale v 16–ke sa hráči nedohodli na strele a tak domácich konečne uspokojil až 41. min. Berky, keď z trestného kopu trafil do ľavého rohu brány - 1:0. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď po rohovom kope hlavou vyrovnal Ďurica na 1:1. Domáci sa nevedeli dostať do šance a tak skoro dali gól hostia, keď po ich centri Csaba nadvihol loptu ponad Hrnčiara a trafil brvno domácej brány. Nezáživný futbal sa skončil remízou," informoval Vladimír Dúbravec.

Čebovce – Hnúšťa 0:0 (0:0)
Rozhodoval: Havran. Divákov: 100.
Čebovce: Bojtoš – Bakša, Koncz, Zatiko, Vido - Husár, Nozdrovický, Mudroň, Čepo - Slávik, Knopp (Zaťko, Ďorď, G. Zaťko)
Hnúšťa: Dominik – Šagúľ, Foľko, Miháľ, Beňuš – Petrok, Šaliga, Ladika, Prečuch – Tavarský, Wereczký (Temiek, Prečuch, Sroka, Kováč, Buček)
"Za 90 minút domáci nemohli prekonať hosťujúcu bránku, na čom má veľkú zásluhu brankár hostí. Zápas bol bojovný, domáci mali miernu prevahu. Mali minimálne päť väčších šancí, no brankár bol na vždy na svojom mieste. Hostí dvakrát zachránila žrď," informoval Ladislav Martin.

Tornaľa – Vinica 2:0 (2:0)
Góly: Šaliga, Bláha. ŽK: Ján Betík, A. Igó. Rozhodoval: Baka. Divákov: 120.
Tornaľa: Szoke – Ján Betík, Bláha, Halász, Vaš – Gábri, Csutor, Igó, Farkaš – Šaliga, Nýíri (Kašai, Váradi)
Vinica: Czibulya – Holovic, Kelemen, Hlinica, Súth – M. Varholák, Antal, Ďorď, Miloš Varholák – M. Vlačuha, Zolcer (Koncz, Krajč)
"Hneď v úvode mali domáci päť gólových šancí, ktoré nepremenili. V 21. min. strelili úvodný gól. Tlačili na bránu hostí a v 38. min. strelili druhý gól. V druhom polčase domáci tiež tlačili, ale už nevedeli svoje šance premeniť. Hralo sa na ťažkom terénne," informoval Norbert Potočný.

Záhorce – Tomášovce 1:3 (0:1)
Góly: P. Filip – Horváth, Drugda, Laššák. ŽK: P. Filip, R. Jánošík, P. Novák – Laššák. Rozhodoval: Lupták. Divákov: 60.
Záhorce: Hromada – Balga, Ľalík R. Jánošik, Ďatko – Filip, Majoroš, Béreš, Pa. Novák - Pe. Novák, Jágerský (Gyalog, Kropilák, I. Jánošík, Šoltýs)
Tomášovce: Vilhan – Mišo, Fleško, Motoška, Šupina – Mikloš, Matuška, Filčík, Bášti – Petik, Horváth (Drugda, Laššák)
"Bola to ďalšia nešťastná prehra domácich. Hostia z minima vyťažili maximum. V druhom polčase domáci nepremenili sériu šancí, čo hostia potrestali gólmi," informoval Jaroslav Filip.

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)