Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

Šesť medailí z Majstrovstiev Slovenska v džude

Džudisti z Judoklubu Junior Lučenec sa zúčastnili Medzinárodnej Veľkej ceny žiakov a žiačok v džude i Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov, žiačok a družstiev starších žiakov.

Úspešné družstvo mladších žiakov.(Zdroj: MIBO)

LUČENEC/RIMAVSKÁ SOBOTA. Mesto Rimavská Sobota bolo dejiskom hneď dvoch významných džudistických podujatí. V sobotu 7. 5. sa tu konala Medzinárodná Veľká cena žiakov a žiačok v džude. Tento turnaj sa považuje čo sa týka medzinárodnej účasti za najkvalitnejší na Slovensku. Nebolo tomu inak ani tentokrát, organizátori súťaže zase posunuli latku kvality turnaja o niečo vyššie.

Lučenčania sa súperov nezľakli

Na rimavskosobotskom zimnom štadióne sa na šiestich „tatami“ zišlo 395 pretekárov zo 6 krajín Európy. Nechýbali medzi nimi ani džudisti z Judoklubu Junior Lučenec. Tí svojimi výkonmi dokázali, že džudo v Lučenci sa trénuje nielen na domácej, ale aj na európskej úrovni. Svojich súperov zo zahraničia sa vôbec nezľakli a dokázali poraziť aj vyššie technické stupne, čo je v tomto športe poriadne náročné.

V kategórii mini na svojom prvom medzinárodnom turnaji v hmotnosti do 30 kg skončila Halajová Alexandra druhá, v kategórii mladších žiakov do 30 kg bol Spurný Adam tretí, do 32 kg Bokorová Patrícia tretia a do 42 kg Šišák Adam tiež tretí. Kategória starších žiakov: do 42 kg: 5. Spurný Patrik 5., do 50 kg: 5. Krutek Róbert, do 52 kg: 2. Gréčová Martina, do 60 kg: 5.Kurák Lukáš, do 66 kg: 5. Pánik Martin a nad 73 kg: 2. Gonda Maroš.

Vynikajúce umiestnenia

Ďalším dôležitým podujatím, ktoré sa konalo v sobotu 14. 5. v Rimavskej Sobote, boli Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov, žiačok a družstiev starších žiakov. Tohto turnaja, kde svoje džudistické kvality prišli predviesť žiaci zo všetkých klubov Slovenska, sa zúčastnilo aj osem mladších žiakov z Lučenca.

Aj napriek kvalitnej konkurencii dokázali, že džudo v Lučenci sa rozvíja správnym smerom a že tréningová drina pod vedením trénera Michala Bokora nebola zbytočná. Všetkých svojich súperov porazili, obsadili prvé miesta a titul majstra Slovenska pre rok 2011 si vybojovali: v hmotnosti do 32 kg Bobáľová Alexandra a do 42 kg Šišák Adam.

Ďalšie umiestnenia: hmotnosť do 30 kg: 2. Spurný Adam, do 32 kg: 2. Balogová Alexandra, 3. Bokorová Patrícia, do 34 kg: 3. Halaj Matej, do 42 kg: 5. Kočiš Nikolas. Ziskom šiestich medailí sa v hodnotení klubov spomedzi 22 oddielov z celého Slovenska Judoklub Junior Lučenec umiestnil na prvom mieste.

V súťaži starších žiakov štartovali za usporiadateľské družstvo dvaja naši borci - v hmotnosti do 66 kg Pánik Martin a nad 66 kg Gonda Maroš. Svojimi kvalitnými výkonmi výrazne dopomohli domácemu družstvu k zisku strieborných medailí a pootvorili si tak dvierka do centra talentovanej mládeže.

K dosiahnutým výsledkom našim pretekárom gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov na domácich, ale aj na zahraničných „tatami“. Trénerom Lucii Krakovskej a Michalovi Bokorovi prajeme veľa trpezlivosti, pretože úspechy našich džudistov sú výsledkom ich kvalitnej práce s mládežou.