Druhý akvapark s termálnou vodou v kraji čoskoro otvoria

Moderný oddychový areál s niekoľkými bazénmi a 57-metrovým tobogánom, ponúkne návštevníkom aj nové wellnes centrum a hotel so 42 izbami.

DOLNÁ STREHOVÁ. Už o pár dní by malo otvoriť svoje brány zrekonštruované kúpalisko v Dolnej Strehovej v okrese Veľký Krtíš. Moderný oddychový areál s niekoľkými bazénmi a 57-metrovým tobogánom, ponúkne návštevníkom aj nové wellnes centrum a hotel so 42 izbami. Po Vodnom raji vo Vyhniach, ktorý otvorili pred štyrmi rokmi ide o druhý akvapark s termálnou vodou v banskobystrickom kraji.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Areál by sme chceli verejnosti sprístupniť v piatok, 17. júna, povedal počas dnešnej kolaudácie TASR starosta Dušan Mališ. Dodávateľ musí ale ešte dokončiť niektoré práce, najmä v interiéri wellnes centra.

SkryťVypnúť reklamu

Akvapark bude využívať termálnu, takmer 37-stupňovú vodu z hlbinného vrtu. Tento zdroj objavili geológovia v hĺbke 520 metrov ešte začiatkom 50. rokov uplynulého storočia, keď hľadali v regióne ložiská uhlia. Vodu využili o pár rokov neskôr, keď na kraji dediny postavili kúpalisko. V 60. až 80. rokoch uplynulého storočia bolo jedným z najväčších a najnavštevovanejších aj v rámci vtedajšieho Československa.

Kúpalisko nemalo núdzu o hostí ani v uplynulých rokoch. Vydarená bola napríklad sezóna v roku 2007, keď ho navštívilo asi 100-tisíc ľudí. O rok neskôr prišlo asi 82-tisíc ľudí. V rokoch 2009 a 2010 bolo kúpalisko kvôli stavbe zatvorené.

Značnú časť návštev tvorili rekreanti z Českej republiky a Maďarska, hranica ktorého je od D. Strehovej vzdialená len šesť kilometrov. Ubytovacia základňa neďaleko kúpaliska so 245 chatkami má kapacitu 980 lôžok.

SkryťVypnúť reklamu

Akvapark mal byť otvorený už vlani na jeseň. Pôvodné zámery investorov však oddialilo nepriaznivé počasie. Obec, ktorá je 50-percentným vlastníkom spoločnosti zastrešujúcej stavbu, získala na projekt takmer 5,18 milióna eur z eurofondov. Rovnakú sumu vynaložila samospráva prostredníctvom úveru.

Podľa riaditeľa obecných služieb Pavla Hriňa dva zo siedmich bazénov sú nerezové. Nová je celá technológia i systém čistenia termálnej vody. V interiéri sú ďalšie tri bazény. Vonku postavili aj desať stánkov občerstvenia. Po rekonštrukcii bude okrem nového vzhľadu tou najpodstatnejšou zmenou prechod zo sezónnej prevádzky na celoročnú. Zamestnanie by tam malo nájsť asi 20 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 97 670
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 077
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 764
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 000
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 266
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 951
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 790
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu