Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Strieborné medaily získali mladšie žiačky MVK Poltár

Mladšie žiačky MVK Poltár sa na majstrovstvách Slovenska prebojovali do finále. V zápase o zlaté medaily boli nad ich sily volejbalistky Bilíkovej Bratislava.

SNINA/POLTÁR. Družstvo MVK Poltár sa presadilo na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska vo volejbale štvoríc mladších žiačok. Midimax sa hrá na zmenšenom ihrisku v porovnaní so šestkovým volejbalom. Majstrovstvá Slovenska sa v tejto kategórii konali 21. mája v Snine, predstavilo sa na nich osem tímov.

Poltársky mančaft postúpil na republikový šampionát presvedčivo z prvého miesta, keďže na strednom Slovensku kraľoval. „Na začiatku sezóny sme neprikladali účinkovaniu družstva mladších žiačok veľký význam, ale v jej priebehu sme sa do toho pustili s tým, že chceme niečo dosiahnuť. Na majstrovstvá Slovenska sme cestovali s ambíciami skončiť v prvej štvorke,“ hovorí tréner MVK Poltár Jaroslav Štrba.

Cesta za medailovým úspechom

Vo svojom úvodnom zápase na M–SR Poltárčanky zvíťazili nad ŠŠK Studienka 2:1, v druhom dueli však podľahli MVK Snina 1:2. Triumf 2:0 nad DVK Komárno znamenal pre hráčky z juhu stredného Slovenska postup zo základnej skupiny do bojov o medaily. „V zápasoch základnej skupiny sme sa dosť trápili. Trvalo istý čas, kým sme sa s hrou súperiek vysporiadali. Náš postup medzi štyri najlepšie tímy bol však zaslúžený,“ poznamenal poltársky kormidelník.

V semifinále Poltár porazil volejbalistky Skóre Snina 2:0. „Stretli sme sa s veľmi dobrým družstvom, bol to pekný zápas. V náš prospech rozhodla skúsenosť a hráčska vyspelosť Balcovej i Bálintovej,“ uviedol Štrba.

Finálový duel bol záležitosťou hráčok ŠŠK Bilíkova Bratislava, ktoré zdolali Poltár 2:0 a stali sa majsterkami Slovenska. „Vo finále musela byť opakovane vystriedaná Natália Balcová, ktorá mala zdravotné problémy. Išlo pritom o našu kľúčovú hráčku v útoku. Jej absencia na ihrisku predstavovala pre tím veľký hendikep. Každopádne bola Bilíkova v tomto stretnutí lepšia. Je však ťažké povedať, či by to nedopadlo opačne, keby Balcová bola zdravotne fit. S druhým miestom však vládne veľká spokojnosť,“ nechal sa počuť tréner MVK Poltár Jaroslav Štrba. Poltárčanka Lucia Bálintová bola ocenená ako najlepšia blokárka.

Najúspešnejšia sezóna

Kouč Štrba zdôraznil, že sezóna 2010/2011 bola pre MVK Poltár doteraz najúspešnejšia. Juniorské družstvo vyhralo prvú ligu Východ, prvýkrát sa prebojovalo na majstrovstvá Slovenska a obsadilo na nich piate miesto. Poltárske staršie žiačky získali na majstrovstvách Slovenska bronzové medaily, čím si premiérovo ukoristili medaily na M–SR. Na finálový turnaj republikového šampionátu postúpili aj poltárske mladšie žiačky a umiestnili sa v midimaxe na striebornej pozícii. Na všetkých troch šampionátoch hrali v poltárskom drese Lucia Bálintová a Natália Balcová.

1. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo