FUTBAL - 24. KOLO V. LIGY SK. D

Vedúce tímy nezaváhali

Hnúšťa suverénne ovládla domáce ihrisko, Buzitka nadelila Vinici poltucet. Vedúce tímy tentokrát nezaváhali, posledné dve kolá budú nesmierne napínavé.

Záhorce – Hajnáčka 0:3 (0:0)

Góly: Ruszó, Uhrin 2. ŽK: Pe. Novák, Ľalík, Balga – Budai, Pelle. Rozhodoval: Fábry. Divákov: 60.
Záhorce: Hromada – Balga, Ľalík, Jánošík, Datko – Filip, Majoroš, Gyalog, Pavel Novák – Kropilák, Peter Novák (Bódiš, Dudáš)
Hajnáčka: Juhász – Gáspar, Uhrin, Szókovács, Molnár – Pataky, KOvács, Balázc, Budai – Nagy, Ruszó (Balajti, Matyas, Pelle, Potocsky)

Domáci držali krok s tabuľkovým súperom z opačného konca a keby sa hralo na šance, tak prvý polčas by viedli 4:0. Vo futbale však platí, že keď nedáš, tak dostaneš. Hostia definitívne zlomili domácich v 57. min.

Tomášovce – Príbelce 0:1 (0:1)

Góly: Špaldoň ŽK: Horváth – Gajdoš, Celleng, Ďurčok ČK: I. Laššák – Gajdoš Rozhodoval: Medveď Divákov: 80
Tomášovce: Vilhan – Mišo, Fleško, Motoška, Ján Matuška - Laššák, Petik, Šupina, Horváth – J. Matuška, Kalina (Šándor)
Príbelce: Skopal – Špaldoň, M. Červoč, Prešinský, Bariak – Gajdoš, Parkáni, P. Červoč, Ďurčok – Holík, Trebuľa (Celleng, Pástor, Píš)

V Tomášovciach privítali ašpiranta na postup Príbelce. Domáci nastúpili pre chorobu a zranenia v oklieštenej zostave. Od začiatku to bol svižný futbal so šancami na oboch stranách. V 19. min. sa ujali hostia vedenia gólom zaváňajúcim ofsajdom - 0:1. Potom domáci zatlačili hostí, no v bráne bol vynikajúci Skopal. V 30. min. bravúrne vyrazil šancu hostí Vilhan. V 44. min. rozhodca prísne vylúčil Laššáka po faule, keď predtým bol hráč hostí v ofsajde a postranný neodmával. Druhý polčas nastúpili desiati domáci so snahou zvrátiť výsledok, boli hosťom vyrovnaný súper. V 54. min. Matuška hlavičkoval vedľa, šance Horvátha, Petika a Šupinu ostali nevyužité. V 78 min. po faule a druhej ŽK vylúčili Gajdoša. V poslednej minúte mal vyrovnanie na hlave J. Matuška. V dnešnom zápase domácim nebolo súdené dať gól. Najslabším článkom bola trojka rozhodcov. Hostia so šťastím ubránili víťazstvo a odniesli si tri body.

Vinica – Buzitka 1:6 (1:2)

Góly: Régi – Vilhan 2, Jačmeník, Adamec, Iskra, Malatinec. ŽK: Antal, Juhoš – Kocúr, Rubint, Adamec. Rozhodoval: Ligač. Divákov: 150.
Vinica: Mesiar – Súth, Régi, Nagy, Budi – Hlinica, Juhoš, Antal, Zolcer – Koncz, Cibuľa (Marinec, Tóth, Zigmond)
Buzitka: Gyorgy - Kocúr, Erdelac, Kováčik, Rubint – Adamec, Vilhan, Iskra, Malček – Jačmeník, Malatinec, (Malček, Lukáč, Lalík)

Domáci nastúpili na zápas s úplne pozmenenou zostavou, dali šancu novým, mladým hráčom, ktorí majú chuť hrať za Vinicu. Aj keď výsledok dopadol v neprospech domácich, bol to pozitívny zápas.

Hnúšťa – Nenince 5:1 (2:1)

Góly: Beňuš 2, Wereczký 2, Kováč – Hajtman. ŽK: Dominik – Nozdrovický. Divákov: 200.
Hnúšťa: Dominik – Miháľ, Foľko, Beňuš, Sroka – Petrok, Tavarský, Wereczký, Šagúľ – Doboš, Kováš (M. Šagúľ, R. Prečuch, M. Prečuch)
Nenince: Sebenský – Sliacky, Hajtman, Varga, Lendvai – Nozdrovický, Mihálik, Schmidt, Szabó – Miškei, Hampachel (Petrovský, Kuzma, Kati)

V 6. min. otvoril skóre pre domácich Wereczký - 1:0. V 27. min. sa hosťom podarilo vyrovnať na 1:1 a v 32. min. dali druhý gól Kováčom - 2:1. Tak skončil prvý polčas, ktorý bol vyrovnaný. V druhom polčase domáci zabrali a suverénne ovládli ihrisko, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

Sklabiná – Gemer 3:2 (2:1)

Góly: T. Žingor, M. Maslaňák, Mesároš – Zsírosz 2. ČK: Bérky. Rozhodoval: Guži. Divákov: 120.
Sklabiná: Koči – Zolnay, Karasy, D. Drieňovský, Mesároš – M. Drieňovský, Bérky, Maslaňák, Černák – Ďurica, Kalmár (Havrila, Bakoš, Žingor)
Gemer: Pelle – Gergely, Furies, Lukáč, Lenkey – Vavrek, Farkaš, Š. Gergely, Ruszó – Ulický, Zsírosz (Karasz, Gergely, Fodor)

Domáci nastúpili s odhodlaním bodovať naplno a potvrdiť svoje účinkovanie v V. lige aj v nasledujúcom ročníku. V 9. min. sa na šmykľavom teréne najlepšie zorientoval kapitán Mesároš, ktorého strela skončila v sieti hostí - 1:0. Bežala 12. min., keď Bérkyho center našiel Maslaňáka a ten dal druhý gól. V 35. min. faulovali hosťujúceho brankára a Bérky dostal červenú kartu. Domáci tak mali o jedného muža menej. V 44. min. domáci nepokryli Zsírosa a ten znížil na 2:1. Do druhého polčasu hostia nastúpili s veľkou bojovnosťou a v 49. min. po chybe domácich Zsíros trestal po druhýkrát - 2:2. Do domáceho tábora sa vkradla nervozita. V 70. min. unikom domácim Farkaš, ale pozorný zásah Kočiho aj za cenu žltej karty zachránil domácich od pohromy. V 73. min. podržal hostí Pelle, hlavičku Havrilu vytlačil na rohový kop. Hostia odpovedali v 78. min., keď strela Farkaša skončila na brvne. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 88. min. unikol Drieňovský, ktorého nezištná prihrávka našla Žingora a následne jeho prudká strela skončila v hosťujúcej bránke - 3:2.

Ostatné výsledky 24. kola:

Jesenské – Čebovce 3:0, Tornaľa – Cinobaňa 3:2

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Balciarová si podmanila Budapešť

V maďarskej metropole neokúsila trpkú príchuť prehry.

Fiľakovo bude mať elektromobil

Samospráva Fiľakova bude čoskoro vlastniť nový elektromobil. Slúžiť bude najmä zamestnancom mesta, školám či amatérskym športovcom.

Divínsky Boyard umožňuje deťom súťažiť, hrať aj vzdelávať sa

Semifinálové kolá aktuálneho 4. ročníka sa uskutočnia 20. a 21. septembra v obci Divín.

Príprava výstavby lučeneckej plavárne mešká

Posledný avizovaný termín dokončenia plavárne, stanovený na rok 2020, to však podľa vedenia mesta nemá ohroziť.