Priamy predaj od farmárov spotrebiteľom bude jednoduchší

Na rozdiel od dnešnej praxe budú môcť farmári konečnému spotrebiteľovi okrem hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec a kôz ponúkať aj hydinu, králiky či pštrosy za oveľa jednoduchších hygienických štandardov.

LUČENEC/R. SOBOTA/POLTÁR/V. KRTÍŠ. Farmári budú môcť opäť výhodne predávať svoje produkty priamo spotrebiteľom alebo na trh. Vyplýva to zo zámeru právneho riešenia výroby a predaja prvotných produktov a potravín rastlinného pôvodu alebo živočíšneho pôvodu konečnému spotrebiteľovi, ktoré na svojom stredajšom rokovaní schválila vláda. Nariadenie umožní farmárom predávať svoje produkty nielen priamo spotrebiteľom, ale aj zariadeniam spoločného stravovania a reštauráciám, a to bez zbytočných medzičlánkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Návrh z dielne rezortu pôdohospodárstva zároveň znižuje administratívnu záťaž a rozširuje škálu produktov, ktoré môžu poľnohospodári predávať takouto Okrem rastlinných produktov a potravín tak budú môcť farmári predávať aj produkty živočíšneho pôvodu.

Na rozdiel od dnešnej praxe bude možné konečnému spotrebiteľovi okrem hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec a kôz ponúkať aj hydinu, králiky či pštrosy za oveľa jednoduchších hygienických štandardov. Nariadenie sa bude týkať rovnako fyzických ako aj právnických osôb v závislosti od obratu. V prípade podnikateľov a právnických osôb však nesmie objem tovarov ročne presiahnuť výšku 49 790 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Účinnosť nariadenie stanovilo ministerstvo pôdohospodárstva od 1. novembra tohto roku. Zvýhodnenie predaja produktov od prvovýrobcov priamo spotrebiteľovi v novembri minulého roka odstránil vládny kabinet Ivety Radičovej. Poslanci koalície vtedy schválili zvýšenie DPH a zároveň zrušil zvýhodnenú 6-percentnú sadzbu DPH na tzv. predaj z dvora.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 423
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 588
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 356
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 414
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 011
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 581
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 074
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu