Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Ingo Péter vybojoval titul a dve tretie miesta

Lučenecký pingpongista Ingemar Péter sa na majstrovstvách Slovenska v každej disciplíne prebojoval na medailové pozície. Majstrovský titul získal v štvorhre, v dvojhre a mixe bolo pre neho konečnou stanicou semifinále.

Úspešný lučenecký stolný tenista Ingemar Péter.(Zdroj: JÚLIUS GEĽO)

BRATISLAVA/LUČENEC. Tri cenné kovy si priviezol lučenecký stolný tenista Ingemar Péter z majstrovstiev Slovenska v kategórii starších žiakov. Republikový šampionát sa v tejto vekovej kategórii uskutočnil v dňoch 4. a 5. júna. Jeho dejiskom bola Bratislava. V štvorhre sa stal starší z bratskej dvojice Péterovcov majstrom Slovenska. Partnerom hráča STK Lučenec–Kalinovo bol Alexander Valuch z Kysuckého Nového Mesta.

Cesta za zlatom

Novohradsko–kysucká dvojica zdolala v úvodnom kole 3:2 na sety pár Kolenčík/Mikuš (Oravská Lesná, Martin), v druhom zápase si poradili jasne 3:0 s dvojicou Pružinec/Vancák (Trenčianska Teplá, Košice) a v semifinále zvíťazili 3:2 nad párom Bučko/Rábara (Topoľčany, Trnava). Vo finále pár Ingemar Péter/Alexander Valuch triumfoval 3:1 nad dvojicou Vlačuška/Turček (Nitra, Senec).

„Cesta za majstrovským titulom bola ťažká. Už v prvom stretnutí sme horko–ťažko pokorili outsiderov súťaže, pretože sme sa ešte len zohrávali. Našim cieľom bolo postúpiť do finále. Napokon sa nám podarilo získať zlaté medaily, čo bolo úplne super. Asi nikto nečakal, že by sme mohli zdolať našich finálových súperov, pretože je to veľmi zohratá dvojica. Výborne sme sa však dopĺňali, boli sme pri stole rýchli a nerobili sme zbytočné chyby,“ povedal Ingemar Péter. Jeho mladší brat Niklas vytvoril dvojicu s Matúšom Dikom z Námestova a skončili na 5.–8. mieste.

Mix vyústil do bronzového konca

Mix hral I. Péter po boku Zvolenčanky Petronely Cerovskej. V úvodnom kole mali voľný žreb, v druhom zvíťazili 3:1 nad dvojicou Brat/Uríková (Pezinok, Považská Bystrica). Pár I. Péter/Cerovská dobre začal aj štvrťfinálový duel proti dvojici Kaššay/Horváthová (Námestovo, Valaliky), no tá kvôli zdravotným problémom Kaššaya súboj v prvom sete vzdala. V semifinále podľahli 2:3 páru Turček/Kršiaková (Senec, Topoľčany) a umiestnili sa tak na tretej priečke. „Súperi v semifinále neboli nad naše sily. Prehru beriem na seba,“ konštatoval lučenecký hráč.
Pár Niklas Péter/Nikoleta Púchovanová (Lučenec-Kalinovo, Zvolen) sa umiestnil na 9.–16. priečke.

V dvojhre si Ingo robil zálusk na titul

V dvojhre si Ingemar Péter počínal veľmi úspešne v základnej skupine, ktorú vyhral, keď v troch dueloch nestratil ani set. V osemfinále potom zdolal presvedčivo 4:0 Matúša Robu zo Šarišských Michalian. Štrnásťročný Lučenčan triumfoval vo štvrťfinále 4:0 aj nad Bardejovčanom Dáriusom Magdziakom.

Semifinálovým súperom Inga bol Peter Turček zo Senca a tento hráč ho do finále nepustil. I. Péter prehral s Turčekom 1:4 a obsadil spoločne s Alexandrom Valuchom bronzovú priečku. Toho v boji o postup do finále zastavil Nitran Patrik Vlačuška, ktorý si aj vybojoval titul.

„Duel s Robom bola tentokrát moja jednoznačná záležitosť. Cez Magdziaka som postúpil v pohode do semifinále. Proti Turčekovi som hral v prvom dejstve super, vyhral som ho. V druhom sete som viedol 7:4, pokazil som jednu loptu, vzápätí pomohli súperovi dve „prasiatka“ a odrazu bol stav 7:7. Súper sa postupne herne chytil. Naopak, ja som začal hrať bojazlivo. Jednotlivé sety som stratil v koncovkách. Pred týmito majstrovstvami som absolvoval dobrú prípravu, aj preto ma mrzí, že som nezískal titul. Mal som na to,“ neskrýval Ingemar Péter vyššie ambície, než bola bronzová priečka. Niklas Péter obsadil v dvojhre 17. až 24. miesto.

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  5. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  6. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  7. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  8. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Samospráva rozbehla rekonštrukčné práce

V rámci opráv kompletne zrevitalizujú frekventovanú križovatku. Zmení sa z priesečnej na kruhovú.

Rácz zabojuje o titul majstra Českej republiky

Doteraz neporazený boxer z Lučenca sa opäť chystá vstúpiť do ringu.

Folklórna Rontouka prinesie vystúpenia i tkanie rekordného pokrovca

Program sa tohto roku výnimočne začína už vo štvrtok večer v kultúrnom dome v Tornali.

Deľba bodov v Uhorskom, fanúšikovia na zápase v Mýtnej videli desať gólov

Výsledkový sumár víkendových zápasov ObFZ Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.