Džudistka Očenášová si vydolovala v Poľsku zlato

Rimavskosobotskí džudisti sa nevrátili ani tentokrát z poľskej Bochnie bez medailových úlovkov. Tohto turnaja, ktorý prebieha v soľnej bani, sa zúčastňujú už pravidelne. V kvalitnej konkurencii sa Gemerčania nestratili.

BOCHNIA/RIMAVSKÁ SOBOTA. Zuzana Očenášová (Mladosť Relax Rimavská Sobota) obsadila prvé miesto na džudistickom turnaji v poľskej Bochnii. Konal sa v dňoch 18. a 19. júna. Očenášová súťažila v kategórii starších žiačok, prvenstvo si vybojovala vo váhe do 63 kg. V krátkom čase triumfovala na dvoch zahraničných podujatiach, keďže týždeň predtým kraľovala v českom Novom Bydžove.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na striebornej pozícii sa v Poľsku umiestnila v kategórii mini Veronika Útisová (do 27 kg), Filip Zachar (nad 66 kg) skončil druhý medzi mladšími žiakmi. Štvrtým džudistom Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktorý stál na stupni pre víťazov, bol Patrik Boršoš (do 50 kg). Predstavil sa v kategórii starších žiakov a obsadil bronzovú priečku.

SkryťVypnúť reklamu

„Očenášovej to ide v súčasnosti. Mala pritom vo svojej váhe silné súperky. Predstavila sa v Bochnii vo veľmi dobrom svetle. Boršoš prehral v zápase o postup do finále s ukrajinským súperom na juko. V boji o tretie miesto následne vyhral. Musel sa teda uspokojiť s týmto umiestnením. Zachar si je sám na vine, že prehral vo finále. Mohol ten duel vyhrať. Na turnaji štartovali džudisti z desiatich krajín, silní boli najmä Estónci a Ukrajinci,“ povedal tréner Mladosť Relax Rimavská Sobota Jozef Nociar.

Na turnaji mala zastúpenie aj Lokomotíva Rimavská Sobota, pričom Karol Jakab (do 73 kg) sa umiestnil medzi staršími žiakmi na druhej priečke.

V súťaži družstiev obsadil v kategórii starších žiakov posilnený oddiel Mladosť Relax Rimavská Sobota tretie miesto. Zostavu Gemerčanov v jednotlivých zápasoch tvorili Útis, Boršoš, Klíma, Očenášová, ďalej to boli dvaja džudisti z Lučenca (Šišák, Pánik) a jeden zo Samoboru (Vukres).

SkryťVypnúť reklamu

„Vládla veľká spokojnosť s tretím miestom. Nemali sme pritom obsadenú jednu váhovú kategóriu, takže sme boli trochu hendikepovaní,“ povedal Nociar.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 97 670
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 077
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 764
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 000
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 266
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 951
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 790
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu