Tomášovce zabrali naplno a odniesli si to silné Príbelce

Tretie kolo V. ligy prinieslo tri remízy, Tornaľa v Neninciach prehrala s rozdielom jedného gólu, Tachty vysoko porazili lesenice, Tomášovciam sa doma darilo výborne - nadelili súperovi päť gólov.

Vinica – Sklabiná 2:2 (0:0)

Góly: Antal, Budi – Kalmár, Bakoš. ŽK: Antal, Súth, Régi, Zigmond, Zachar – Bakoš, Koči, Gerbáč, Mesároš. Rozhodoval: Melich. Divákov: 300.
Vinica: Geregai – Zachar, Régi, Marinec, Súth – Zigmond, Budi, Antal, Gál – Nemčok, T. Pobori (M. Pobori, Valent)
Sklabiná: Koči – Černák, Žingor, Karasy, Zolnay – Drieńovský, Gerbáč, Kalmár, Mesároš – Bakoš, Zošák (Takáč, Fulop, Havrila)

Domáci začali tlakom, z ktorého vyústila prvá veľká šanca Antala už v 3. min. Potom sa hra vyrovnala, dlho sa hralo medzi 16–tkami. Až na konci prvého polčasu v 42. min. hlavičkoval z dobrej pozície Régi tesne nad. V druhom polčase po faule na Nemčoka po ponechanej výhode zavesil Antal - 1:0. Potom to dlho vyzeralo, že ďalší gól už nepadne, ale v 72. min. po hrubej chybe domáceho obrancu hostia vyrovnali na 1:1. V 75. min. spadol hráč hostí v 16–tke a na prekvapenie všetkých rozhodca odpískal pokutový kop. Po ňom sa hostia ujali vedenia 1:2. Nakoniec však Árpi Budi svojím dôrazom vyrovnal na konečných 2:2.

Hnúšťa - D. Strehová 1:1 (1:1)

Góly: Doboš – Kminiak. ŽK: Antal – Hric, Peťka, Kminiak. Rozhodoval: Guži. Divákov: 160.
Hnúšťa: Dominik – Miháľ, Foľko, Beňuš, Sroka – Petrok, Tavarský, Wereczký, Hurák – Doboš, Waiss (Antal, Kováč, Gaštan)
D. Strehová: Dohnálek – Baťka, Drozd, Kminiak, Hriň – Tóth, Koreň, Kminiak, Jaško – Sokol, Hriň (Vlačuha, Kollár)

Prvý polčas bol vyrovnaný s minimálnym počtom šancí. V 18. min. skóroval za hostí Kminiak po štandardnej situácii a následnej skrumáži v pokutovom území Hnúšte - 0:1. V 33. min. po biliardovej kombinácii domácich vyrovnal Doboš na 1:1. Druhý polčas bol v znamení prevahy domácich, ktorí si vytvorili viacero sľubných príležitostí, ale bez úspešného zakončenia. V 76. min. mal veľkú šancu Antal, ale trafil len do brvna.

Čebovce – Hajnáčka 2:2 (1:1)

Góly: Knopp 2 – Bálint, Szókis. Rozhodoval: Kučera. Divákov: 150.
Čebovce: Bojtoš – Vido, Bakša, Zaťko, Balga – Štefan, Ďorď, Slávik, Kotian – Knopp, Gemer (Jakab, Bojtoš, Husár, Košík, Balga)
Hajnáčka: Balajthy – Gášpar, Hanyus, Uhrin, Molnár – Bálint, Ruszó, Molnár, Urban – Konček, Szókis (Pelle, Budai, Kováč, Sendei)

Hneď v úvode hostia zaskočili domácich, keď už v tretej minúte dali gól - 0:1. Domáci rýchlo odpovedali hneď o minútu - 1:1. V druhej polovici prvého polčasu si obe mužstvá vypracovali množstvo šancí, no triafali len brvná a tyče. V druhom polčase mali väčšiu prevahu a iniciatívu na kopačkách hostia a v 65. min sa Szókisom zaslúžene ujali vedenia 1:2. Domáci však opäť reagovali včas a upravili na konečných 2:2.

Nenince – Tornaľa 4:3 (3:1)

Góly: Mihálik, Miškei, Skabela, Čepo – Drnaj, Kašai, Juhász. ŽK: Hampachel – Váradi, Drnaj. Rozhodoval: Kaliňák. Divákov: 150.
Nenince: Baláž – Čepo, Miškei, Hampachel, Schmidt – Krivánsky, Szabó, Mihálik, Skabela – Kálazy, Lendvai (Tóth, Grešina, Kati, Torok, Hajtman)
Tornaľa: Szoke – Váradi, Drnaj, Halász, Jankúšik – Dobias, Juhász, Švihla, Betík – Kašai, Farkaš (Nýíry, Tóth)

Zápas sa začal vyrovnane, akcie sa striedali na oboch stranách. V 15. min. sa do 16–tky dostal Mihálik, nezávahal a skóroval - 1:0. V 18 min. do žrde vypálil Skabela a odrazenú loptu trafil do siete Miškei - 2:0. V 20. min. prebral loptu Skabela a technickou strelou zvýšil na 3:0. V 29. min. nikým nekrytý hráč hostí presnou strelou k tyčke znížil stav na 3:1. V 50. min. pre zranenie opustil ihrisko Skabela, nastúpil Kati. V 68. min. hráč hostí vypálil a vsietil gól - 3:2. V 73. min. sa centrovaná lopta dostala do 16–ky a Čepo dal svoj premiérový gól - 4:2. V 79. min. hostia kopali priamy kop a kapitán hostí nedal šancu brankárovi a znížil stav na konečných 4:3. Domáci nakoniec zabojovali o výsledok, ale mali namále, lebo hostia v 90. min. trafili žrď.

Tachty – Lesenice 8:1 (2:1)

Góly: Szepeši 3, Rapi, Šafrány, Molnár 2, Mihályi - Babka ŽK: Galčík Rozhodoval: Gonda Divákov: 150
Tachty: Czene – Horváth, Tóth, Petrik, Nagy – Šafrány, Mihályi, Rácz, Molnár – Rapi, Szepeši (R. Czene, Bášti, Šándor, Adam, D. Szepeši, T. Bášti)
Lesenice: Bartoš – Galčík, Lorinc, Petrovič, Balga – Gemer, Babka, R. Babka, Loče – Rusňák, Vrbovkai (Pavlík)

V prvom polčase domáci nastrelil dvakrát tyčku. Potom sa impodarilo dať dva góly a keby bolo možné tak sa ihrisko prevráti na jednu stranu. Hostia mali len jeden útok a v 46. min. sa im podarilo dať hlavičkou na 2:1. V druhom polčase hostia ožili, no v 57. min. už domáci trseili tretí gól a od tej doby už bolo všetko v ich réžii. V 65. min. Mihályi nepremenil pokutový kop, streli tyč. Hostia v 81. min. po prvýkrát vystrelil na bránu.

Tomášovce – Príbelce 5:0 (1:0)

Góly: Horváth 2, Petik, M. Laššák, Mikloš. Rozhodoval: Machiniak. Divákov: 100.
Tomášovce: Vilhan – Mikloš, Fleško, J. Matuška, Segeč – Mišo, Šándor, Petik, Repka – Horváth, J. Matuška (Laššák, Motoška, Skypala)
Príbelce: Skopal – Kollár, Ďurčok, P. Červoč, M. Červoč – Bariak, Trebuľa, Prešinský, Parkáni – Holík, Chalupka (Celleng, Pál)

Za pekného počasia Tomášovčania privítali súpera z Príbeliec. Po úvodom oťukávaní prebrali iniciatívu domáci. Zatlačili hostí a vypracovali si územnú prevahu. V 20. min. po rohu domácich otvoril skóre Petik - 1:0. Tomášovčania si v ďalšom priebehu vypracovali množstvo šancí, ktoré však nevyužili. V 39. min. mal tutovku Jožo Matuška, no trafil len brániaceho hráča. V 44. min. vynikajúco vychytal brankár hostí Skopal sólo domáceho Horvátha a tak sa prvý polčas skončil iba 1:0. Aj v druhom polčase sa domáci s chuťou pustili do hostí. V 56. min. ušiel obrane Príbeliec útočník Horváth a zvýšil na 2:0. V 57. min. hlavičkoval hráč hostí tesne vedľa brány. V 76. min. Horváth po prihrávke Fleška upravil na 3:0. V 86. min. po prihrávke Repku zvýšil Laššák na 4:0. V 89. min. dal Mikloš na konečných 5:0 pre domácich, ktorí v tomto zápase zabrali naplno a zaslúžene vysoko zvíťazili nad silným súperom.