Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Baníci doma opäť nezaváhali, aj keď ich súper vytrápil

Po minulotýždňovom prvom víťazstve na súperovom ihrisku privítali v sobotu futbalisti Ružinej doma Trebišov. Súperovi mali čo vracať, veď v minulej sezóne nad týmto súperom nedokázali zvíťaziť.

RUŽINÁ.

Od úvodu boli kvalitnejším mužstvom domáci. Prvú šanci si vypracovali hneď v 2. min., kedy Chromek uvoľnil Máča, ale jeho strelu Sudimák bravúrne vytlačil na roh. Domáci sa snažili čo najskôr načať súpera. Ďalšia možnosť na to sa im naskytla v 10. min., kedy sa do pokutového územia dostal Boháčik a bol nedovolene zastavený hosťujúcou obranou, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vaculčiak a istotou premenil - 1:0. Bránu domáceho Muchu sa hosťom podarilo ohroziť až na konci prvej štvrťhodiny, kedy Seman zakončoval rovno do rúk brankára. Na opačnej strane sa neujala kombinačná akcia Kamendyho s Máčom. Postupne hostia začali byť čoraz viac nebezpečnejší, ale domáca obrana bola pozorná.

Futbal musel zaujať prítomných divákov, hlavne nádherné kombinačné akcie domáceho mužstva. Po polhodine hry prešla lopta od Krška, Kamendyho a Kuráka na hlavu Penksu, ktorému chýbali centimetre, aby poslal loptu hlavou druhýkrát do siete. Vzápätí na to si loptu vymieňali v strede ihriska Ferenec, Kamendy a Máč, až ju posunuli Chromekovi, ktorý z 25 m opečiatkoval brvno brány Trebišova. Za nepremenené šance mohli byť domáci aj potrestaní, keď tesne pred polčasom Seman hlavou z 5 m poslal loptu nad bránu. Následne sa hostia dožadovali po faule Krška na Bajúsa pokutového kopu, ale hlavný rozhodca sa nenechal oklamať a nariadil priamy kop.

Fakty zo zápasu

Góly: 10. Vaculčiak (pok. kop), 71. Kurák (pok. kop) - 51. Rusnák. ŽK: 42. Krško – 72. Rusnák. Rozhodovali: Michlian – Berner, Kováč. Divákov: 200.

Baník: Mucha – Ferenc, Libič, Krško, Vaculčiak (85. Strelka) – Kurák, Boháčik, Kamendy, Chromek – Penksa (46. Caban), Máč (82. Liška), Tréner: Karol Praženica.

Slavoj: Sudimák ml. – Patkanóci, Capko, Takáč, Koscelník – Seman, Drobňák, Rusnák, Bajús (71. Németh) – Oláh, Toporčák. Tréner: Emil Sudimák st.

(ma)

Do druhého polčasu nastúpil domáci Baník s úmyslom zvýšiť vedenie. Lenže opak bol pravdou. V 51. min založili hostia rýchly brejk, po pravej strane ušiel Seman, zacentroval a Rusnák poslal loptu za Muchov chrbát - 1:1. Vyrovnávajúci gól bol pre domáce mužstvo signálom k zvýšeniu aktivity.

Prvý, kto sa pokúšal opäť vrátiť vedenie na domácu stranu, bol Vaculčiak, ale tentokrát nebol úspešný. Ani hostia však neboli spokojní s remízovým stavom a aj oni mali v úmysle bodovať naplno. Vo veľkej šanci sa v 65. min ocitol Bajús, ale ani na dvakrát neprekonal Muchu. Na opačnej strane zahrával roh Kurák, Krško predĺžil Libičovi, ale ten poslal loptu rovno Sudimákovi do náručia.

Najzaujímavejšie okamihy druhého polčasu sa odohrali v 70. min. Ako prvý zakončoval Máč do žrde. Následne vybojoval v strede ihriska loptu Boháčik a aj keď bol faulovaný, dokázal zakončiť. Trafil však len obrancu hostí, od ktorého šla lopta ku Kurákovi, lenže jeho nedôrazné zakončenie stihla obrana hostí poslať do bezpečia.

Kurák svoju chybu napravil o pár sekúnd neskôr, keď prenikol do pokutového územia, kde bol faulovaný a nasledoval pokutový kop. Tentokrát si loptu postavil na biely bod sám faulovaný hráč a istotou premenil - 2:1. Hostia sa nevzdávali a v 77. min. zavelil do útoku kapitán Capko. Lenže Mucha mal v tomto prípade dobre postavené žrde.

Gól na kopačke mal na začiatku poslednej desaťminútovky po akcii Boháčika s Kamendym Kurák, ale v rozhodujúcej chvíli spadol. V závere si domáci tesné víťazstvo udržali a pripísali si na svoje konto ďalšie 3 body. Treba však pochváliť aj mužstvo súpera, ktoré predviedlo veľmi dobrý výkon a neprišlo na Ružinú len brániť.