Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA - 6. KOLO

Domáci hosťom nedarovali ani bod

Derby zápas v Sklabinej priniesol víťazstvo domácim, Veľký Blh v Tornali nepochodil, Vinica porazila Nenince trojgólovým rozdielom.

Sklabiná – Príbelce 2:1 (2:0)

Góly: Zošák, Mesároš – Parkány. ŽK: Gerbáš, Bakoš – Gajdoš. Rozhodoval: Kyzek. Divákov: 350.
Sklabiná: Koči – Zolnay, Karasy, Drieňovský, Mesároš – Gerbáč, Bakoš, Černák, Kalmár – Žingor, Zošák (Fulop, Maslaňák)
Príbelce: Skopal – Pál, Parkány, Červoč, Uramkin – Ďurčok, Holík, Bariak, Balík – Trebuľa, Gajdoš (Celleng, Macko, Prešinský)

Derby zápas začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Od úvodu sa obe mužstvá pustili do seba bez rešpektu a útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci v 9. min rozohrávali trestný kop Kalmárom a jeho milimetrová prihrávka našla hlavu Zošáka, proti ktorej výborný Skopal nemal šancu zasiahnuť – 1:0. V 13. min hostia pohrozili rýchlym protiútokom, ktorý potiahol Holík, ale domáca obrana včas zasiahla. V 23. min dlhá prihrávka Karasyho našla Drieňovského, ktorý vnikol do 16–ky, ale svoj súboj so Skopalom prehral. V 24. min Skopalom vyrazenú loptu poslal Mesároš do brány - 2:0. V 30. min. nebezpečnú strelu Trebuľu Koči vyrazil na rohový kop. Hostia hrali kombinačne a útočne v snahe dosiahnuť kontaktný gól, ale domáca obrana vedená Karasym pracovala spoľahlivo. V 65. min. váhali domáci s odkopom vo vlastnej 16–ke, k lopte sa dostal Parkány a jeho strela skončila v sieti domácich. Hostí gól povzbudil. U domácich sa začala vytrácať istota, ktorú mali v prvom polčase. V 75. min. domáci dobre zakombinovali, ale Bakošov pokus ostal nevyužitý. Domáci mali možnosť ešte raz skórovať v 85. min., ale mladý Bakoš svoju príležitosť nevyužil. Za výkon si obe mužstvá zaslúžia pochvalu, hrali slušný futbal. Skvelá bola domáca obrana vedená Karasym.

Skryť Vypnúť reklamu

Lesenice – H. Ves 2:1 (1:0)

Góly: Vrbovkai. M. Babka – Kurčík. ŽK: Kollár, Berecký – Kúdelka. Rozhodoval: Rybár. Divákov: 200.
Lesenice: V. Babka – Galčík, Petrovič, Striho, M. Babka – Gemer, Majdán, Macko, Berecký – Lorinc, Vrbovkai (Pavlík, Kollár, R. Babka, Rusňák, Loče)
H. Ves: Kubiš – Kúdeľka, Perdík, Durec, Gibala – Novák, Dyma, Kurčík, Fízeľ – Horanský, Szabó (Oláh, Radič, Lempochner, Nosáľ, Hedvigy)

Zápas sa začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Domáci išli od prvej minúty za prvým víťazstvom v piatej lige, čo sa im nakoniec aj podarilo. Z množstva šancí využili dve a zaslúžene vyhrali.

Tornaľa - V. Blh 2:0 (1:0)

Góly: Farkaš, Juhász. ŽK: Betík, A. Juhász – Vrábeľ, M. Szabó, Pál, Domík. ČK: Domík. Rozhodoval: Katreniak. Divákov: 200.
Tornaľa: A. Szoke – Betík, Csútor, Drnaj, Váradi – A. Juhász, Č. Juhász, Švihla, Czizmadia – Jankóšik, Farkaš (Betík, Richter, Fábry, Kassai)
V. Blh: Bobek – Luka, Krahulec, Vrábeľ, Domík – Szabó, Pál, Šťavina, Kiss – Pósa, Libič (Czene, Kamenský, Šimon)

Skryť Vypnúť reklamu

Zápas so zvučným súperom, ktorý vlani hral štvrtú ligu, začali domáci ako z veľkej knihy a vypracovali si veľké šance. V prvom polčase padol jeden gól a to v 20. min. Aj druhý polčas začali domáci vo svižnom tempe a s množstvom šancí. Druhý gól strelil Cs. Juhász v 56. min. Hostia ohrozili domácu bránu len z brejkov, ktoré domáca obrana s prehľadom odvrátila.

Hajnáčka – Tomášovce 4:2 (0:0)

Góly: Kovács 2, Szókis, Segeč – Laššák, Horváth. ŽK: Hanyus – Segeč, Laššák. Rozhodoval: Bariak. Divákov: 120.
Hajnáčka: Balajthy – Szendrei, Szókis, Ruszó, Hanyus – Urban, Námešný, Molnár, Bálint – Konček, R. Kovács (Pelle, Budai, S. Kovács, Illéš, Mede)
Tomášovce: Vilhan – Lukáš, Segeč, Mikloš, Fleško – Petik, Repka, Horváth, Matuška – Laššák, Budinec (Poliak, Barta)

Skryť Vypnúť reklamu

V prvom polčase tlačili domáci, mali štyri veľké šance, ktoré však nepremenili. V 35. min. sa dostali do šance aj hostia, ale domáci brankár vytlačil loptu. V 40. min. Ruszó z priameho kopu takmer skóroval. V 47. min. hostia strelili svoj prvý gól - 0:1. V 50. min. domáci vyrovnali vlastencom na 1:1. V 53. min. Hajnáčka dostala druhý gól - 1:2. V 56. min. peknou akciou sa im podarilo Szókisom vyrovnať na 2:2. V 61. min. Róbert Kovács obišiel z ľavej strany obranu hostí a strelil pre domáce mužstvo tretí gól. O päť minút na to sa mu podarilo gólové repete, čím stanovil konečný výsledok stretnutia 4:2.

D. Strehová – Tachty 4:1 (2:0)

Góly: Kminiak 3, Vlačuha – Petrik. ŽK: Koreň, M. Kminiak – Nagy. ČK: Tóth – Czene. Rozhodoval: Antalík. Divákov: 250.
D. Strehová: Dohnálek – Martin Hriň, Báťka, J. Kminiak, Oláh – Drozd, Tóth, Koreň, Kupček – Matej Kminiak, Vlačuha (Sokol Abelovský, Kollár)
Tachty: Czene – Telek, Tóth, Petrik, Nagy – Šafráni, Lipták, Rácz, Molnár – Miháli, Szépeši

V 12. min. po úniku Kminiaka zastavil brankár Czene gólovú akciu domácich rukou mimo pokutového územia, za čo dostal červenú kartu. Následný priamy kop Koreňa vykopol z prázdnej brány už náhradný brankár Adam. V 30. min. Vlačuhovu strelu brankár vytlačil na roh. V 32. min. bol kuriózne vylúčený domáci hráč Tóth, keď po vulgárnej nadávke domácemu divákovi zinkasoval červenú kartu. V 42. min. sólo Koreňa cez piatich hráčov Tácht zakončil do prázdnej brány Matej Kminiak. V 45. min. sa pekne uvoľnil Vlačuha a z uhla povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. V 56. min. Dohnálek vyrazil strelu Miháliho na roh a z rohu neobsadený Petrik strelou dal kontaktný gól - 2:1. V 58. min. domáci nenechali nič na náhodu a po priamom kope Koreňa Matej Kminiak prehlavičkoval vybiehajúceho brankára a bolo 3:1. V 62. min. Dohnálek vyrazil strelu Rácza na roh. V 66. min. po úniku Kminika nedal do prázdnej brány Sokol. V 68. min. po prieniku Kminiaka prekopol bránu zblízka Kurček. V 83. min. vystihol Kminiak Sokolovu uličku, v samostatnom nájazde si položil vybiehajúceho brankára a zvýšil do prázdnej brány na konečných 4:1.

Vinica – Nenince 3:0 (1:0)

Góly: Zsigmond, Marinec, Antal. ŽK: Šúth – Krivánsky, Čepo, Lendvai, Szabó, ČK. Lendvai. Rozhodoval: Roštár. Divákov: 300.
Vinica: Gregai – Antal Šúth, Zachar, Marinec – Komoja, Budi, Zsigmond, T. Régi – Gál, K. Budi (Pobori, D. Régi, Valent, Tóth, Marinec, Cibuľa)
Nenince: Baláž – Kálazy, Nozdrovický, Hampachel, Krivánsky – Szabó, Lendvai, Mihálik, Miškei – Schmidt, Čepo (Skabela, Petrovský, Torok, Grešina, Kuzma, Varga)

Okresné derby sa hralo za pekného počasia. V 8. min. kopali hostia priamy kop, lopta však skončila tesne vedľa domácej brány. V 10. min. Zacharovu hlavičku vyrazil brankár hostí pred Zsigmonda a ten nekompromisne dal na 1:0. V 15. min. domácich podržal brankár a z protiútoku mal Zsigmond ďalšiu možnosť zvýšiť skóre, no jeho strela skončila nad bránou. V 25. min. strelu hostí istil brankár. V 40. min. pekne vystrelil Budi, no lopta skončila v rukách brankára. V 42. min. to bol opäť brankár hostí, ktorý vyrazil Régiho priamy kop. V 44. min. odkopol brankár Antalovu loptu. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá po striedaniach. V 55. min. domáci kopali priamy kop a Régiho ďalšia nepresná hlavička skončila vedľa. V 56. min. Antal prehodil brankára a lopta skončila na pravej tyči. V 59. min. hostia vykopli loptu z prázdnej brány. V 60. min. Čepo vystriedal Kuzmu, následne Lendvai dostal žltú kartu, za čo rozhodcovi zatlieskal a ten mu dal ďalšiu žltú. Týmto krokom oslabil svoje mužstvo, čo mu jeho spoluhráči oprávnene vyčítali. Následne Marinec strelil svoj prvý gól v novom mužstve - 2:0. V 70. min. zvýšil Antal na konečných 3:0. Na budúci týždeň cestuje Vinica na pôdu lídra do Tácht.

Hnúšťa – Čebovce 3:0 (2:0)

Góly: Hurák, Doboš, Sroka. Rozhodoval: Dado. Divákov: 100.
Hnúšťa: Dominik – Miháľ, Foľko, Beňuš, Brož – Petrok, Tavarský, Šaliga, Hurák – Doboš, Kováč (Prečuch, Sroka, Šagúľ)
Čebovce: Bojtoš – Bakša, Koncz, Gemer, Balga – Ďorď, Slávik, Mudroň, Husár – Kotian, Štefan (Zaťko, Košík)

Domáci začali aktívne a vytvorili si hneď na začiatku veľa gólových šancí. V 26. min. skóroval Doboš z piatich metrov - 1:0. V 44. min. dal gól na 2:0 Hurák po dlhom aute Doboša. Hostia hrozili nepríjemnými protiútokmi, no domáci mali po celý čas územnú prevahu. V 84. min. uzavrel Sroka skóre zápasu na 3:0.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 4. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 5. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 6. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Hygge ako životný štýl
 10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 42 762
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 421
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 209
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 175
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 741
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 668
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 349
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 329
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 237
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 097
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Podľa aktuálne nastavených parametrov by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

15m
ilustračné foto

Stále mobilné odberové miesta sú k dispozícii naďalej, jedno sa presťahovalo.

1 h

Auto narazilo do betónového priepustu.

2 h
ilustračné foto

Finálna pozitivita v Revúcej bude možno ešte vyššia, tvrdí primátor.

6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

23 h

Policajti prosia verejnosť o pomoc.

23 h

Skríningové testovanie na Kysuciach prebehlo bez problémov.

21 h

Testovanie pokračuje aj v nedeľu. V okrese Púchov je priebežná pozitivita pod pol percenta.

24. jan

Už ste čítali?