Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín
FUTBAL V. LIGA - 6. KOLO

Domáci hosťom nedarovali ani bod

Derby zápas v Sklabinej priniesol víťazstvo domácim, Veľký Blh v Tornali nepochodil, Vinica porazila Nenince trojgólovým rozdielom.

Sklabiná – Príbelce 2:1 (2:0)

Góly: Zošák, Mesároš – Parkány. ŽK: Gerbáš, Bakoš – Gajdoš. Rozhodoval: Kyzek. Divákov: 350.
Sklabiná: Koči – Zolnay, Karasy, Drieňovský, Mesároš – Gerbáč, Bakoš, Černák, Kalmár – Žingor, Zošák (Fulop, Maslaňák)
Príbelce: Skopal – Pál, Parkány, Červoč, Uramkin – Ďurčok, Holík, Bariak, Balík – Trebuľa, Gajdoš (Celleng, Macko, Prešinský)

Derby zápas začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Od úvodu sa obe mužstvá pustili do seba bez rešpektu a útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci v 9. min rozohrávali trestný kop Kalmárom a jeho milimetrová prihrávka našla hlavu Zošáka, proti ktorej výborný Skopal nemal šancu zasiahnuť – 1:0. V 13. min hostia pohrozili rýchlym protiútokom, ktorý potiahol Holík, ale domáca obrana včas zasiahla. V 23. min dlhá prihrávka Karasyho našla Drieňovského, ktorý vnikol do 16–ky, ale svoj súboj so Skopalom prehral. V 24. min Skopalom vyrazenú loptu poslal Mesároš do brány - 2:0. V 30. min. nebezpečnú strelu Trebuľu Koči vyrazil na rohový kop. Hostia hrali kombinačne a útočne v snahe dosiahnuť kontaktný gól, ale domáca obrana vedená Karasym pracovala spoľahlivo. V 65. min. váhali domáci s odkopom vo vlastnej 16–ke, k lopte sa dostal Parkány a jeho strela skončila v sieti domácich. Hostí gól povzbudil. U domácich sa začala vytrácať istota, ktorú mali v prvom polčase. V 75. min. domáci dobre zakombinovali, ale Bakošov pokus ostal nevyužitý. Domáci mali možnosť ešte raz skórovať v 85. min., ale mladý Bakoš svoju príležitosť nevyužil. Za výkon si obe mužstvá zaslúžia pochvalu, hrali slušný futbal. Skvelá bola domáca obrana vedená Karasym.

Článok pokračuje pod video reklamou

Lesenice – H. Ves 2:1 (1:0)

Góly: Vrbovkai. M. Babka – Kurčík. ŽK: Kollár, Berecký – Kúdelka. Rozhodoval: Rybár. Divákov: 200.
Lesenice: V. Babka – Galčík, Petrovič, Striho, M. Babka – Gemer, Majdán, Macko, Berecký – Lorinc, Vrbovkai (Pavlík, Kollár, R. Babka, Rusňák, Loče)
H. Ves: Kubiš – Kúdeľka, Perdík, Durec, Gibala – Novák, Dyma, Kurčík, Fízeľ – Horanský, Szabó (Oláh, Radič, Lempochner, Nosáľ, Hedvigy)

Zápas sa začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Domáci išli od prvej minúty za prvým víťazstvom v piatej lige, čo sa im nakoniec aj podarilo. Z množstva šancí využili dve a zaslúžene vyhrali.

Tornaľa - V. Blh 2:0 (1:0)

Góly: Farkaš, Juhász. ŽK: Betík, A. Juhász – Vrábeľ, M. Szabó, Pál, Domík. ČK: Domík. Rozhodoval: Katreniak. Divákov: 200.
Tornaľa: A. Szoke – Betík, Csútor, Drnaj, Váradi – A. Juhász, Č. Juhász, Švihla, Czizmadia – Jankóšik, Farkaš (Betík, Richter, Fábry, Kassai)
V. Blh: Bobek – Luka, Krahulec, Vrábeľ, Domík – Szabó, Pál, Šťavina, Kiss – Pósa, Libič (Czene, Kamenský, Šimon)

Zápas so zvučným súperom, ktorý vlani hral štvrtú ligu, začali domáci ako z veľkej knihy a vypracovali si veľké šance. V prvom polčase padol jeden gól a to v 20. min. Aj druhý polčas začali domáci vo svižnom tempe a s množstvom šancí. Druhý gól strelil Cs. Juhász v 56. min. Hostia ohrozili domácu bránu len z brejkov, ktoré domáca obrana s prehľadom odvrátila.

Hajnáčka – Tomášovce 4:2 (0:0)

Góly: Kovács 2, Szókis, Segeč – Laššák, Horváth. ŽK: Hanyus – Segeč, Laššák. Rozhodoval: Bariak. Divákov: 120.
Hajnáčka: Balajthy – Szendrei, Szókis, Ruszó, Hanyus – Urban, Námešný, Molnár, Bálint – Konček, R. Kovács (Pelle, Budai, S. Kovács, Illéš, Mede)
Tomášovce: Vilhan – Lukáš, Segeč, Mikloš, Fleško – Petik, Repka, Horváth, Matuška – Laššák, Budinec (Poliak, Barta)

V prvom polčase tlačili domáci, mali štyri veľké šance, ktoré však nepremenili. V 35. min. sa dostali do šance aj hostia, ale domáci brankár vytlačil loptu. V 40. min. Ruszó z priameho kopu takmer skóroval. V 47. min. hostia strelili svoj prvý gól - 0:1. V 50. min. domáci vyrovnali vlastencom na 1:1. V 53. min. Hajnáčka dostala druhý gól - 1:2. V 56. min. peknou akciou sa im podarilo Szókisom vyrovnať na 2:2. V 61. min. Róbert Kovács obišiel z ľavej strany obranu hostí a strelil pre domáce mužstvo tretí gól. O päť minút na to sa mu podarilo gólové repete, čím stanovil konečný výsledok stretnutia 4:2.

D. Strehová – Tachty 4:1 (2:0)

Góly: Kminiak 3, Vlačuha – Petrik. ŽK: Koreň, M. Kminiak – Nagy. ČK: Tóth – Czene. Rozhodoval: Antalík. Divákov: 250.
D. Strehová: Dohnálek – Martin Hriň, Báťka, J. Kminiak, Oláh – Drozd, Tóth, Koreň, Kupček – Matej Kminiak, Vlačuha (Sokol Abelovský, Kollár)
Tachty: Czene – Telek, Tóth, Petrik, Nagy – Šafráni, Lipták, Rácz, Molnár – Miháli, Szépeši

V 12. min. po úniku Kminiaka zastavil brankár Czene gólovú akciu domácich rukou mimo pokutového územia, za čo dostal červenú kartu. Následný priamy kop Koreňa vykopol z prázdnej brány už náhradný brankár Adam. V 30. min. Vlačuhovu strelu brankár vytlačil na roh. V 32. min. bol kuriózne vylúčený domáci hráč Tóth, keď po vulgárnej nadávke domácemu divákovi zinkasoval červenú kartu. V 42. min. sólo Koreňa cez piatich hráčov Tácht zakončil do prázdnej brány Matej Kminiak. V 45. min. sa pekne uvoľnil Vlačuha a z uhla povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. V 56. min. Dohnálek vyrazil strelu Miháliho na roh a z rohu neobsadený Petrik strelou dal kontaktný gól - 2:1. V 58. min. domáci nenechali nič na náhodu a po priamom kope Koreňa Matej Kminiak prehlavičkoval vybiehajúceho brankára a bolo 3:1. V 62. min. Dohnálek vyrazil strelu Rácza na roh. V 66. min. po úniku Kminika nedal do prázdnej brány Sokol. V 68. min. po prieniku Kminiaka prekopol bránu zblízka Kurček. V 83. min. vystihol Kminiak Sokolovu uličku, v samostatnom nájazde si položil vybiehajúceho brankára a zvýšil do prázdnej brány na konečných 4:1.

Vinica – Nenince 3:0 (1:0)

Góly: Zsigmond, Marinec, Antal. ŽK: Šúth – Krivánsky, Čepo, Lendvai, Szabó, ČK. Lendvai. Rozhodoval: Roštár. Divákov: 300.
Vinica: Gregai – Antal Šúth, Zachar, Marinec – Komoja, Budi, Zsigmond, T. Régi – Gál, K. Budi (Pobori, D. Régi, Valent, Tóth, Marinec, Cibuľa)
Nenince: Baláž – Kálazy, Nozdrovický, Hampachel, Krivánsky – Szabó, Lendvai, Mihálik, Miškei – Schmidt, Čepo (Skabela, Petrovský, Torok, Grešina, Kuzma, Varga)

Okresné derby sa hralo za pekného počasia. V 8. min. kopali hostia priamy kop, lopta však skončila tesne vedľa domácej brány. V 10. min. Zacharovu hlavičku vyrazil brankár hostí pred Zsigmonda a ten nekompromisne dal na 1:0. V 15. min. domácich podržal brankár a z protiútoku mal Zsigmond ďalšiu možnosť zvýšiť skóre, no jeho strela skončila nad bránou. V 25. min. strelu hostí istil brankár. V 40. min. pekne vystrelil Budi, no lopta skončila v rukách brankára. V 42. min. to bol opäť brankár hostí, ktorý vyrazil Régiho priamy kop. V 44. min. odkopol brankár Antalovu loptu. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá po striedaniach. V 55. min. domáci kopali priamy kop a Régiho ďalšia nepresná hlavička skončila vedľa. V 56. min. Antal prehodil brankára a lopta skončila na pravej tyči. V 59. min. hostia vykopli loptu z prázdnej brány. V 60. min. Čepo vystriedal Kuzmu, následne Lendvai dostal žltú kartu, za čo rozhodcovi zatlieskal a ten mu dal ďalšiu žltú. Týmto krokom oslabil svoje mužstvo, čo mu jeho spoluhráči oprávnene vyčítali. Následne Marinec strelil svoj prvý gól v novom mužstve - 2:0. V 70. min. zvýšil Antal na konečných 3:0. Na budúci týždeň cestuje Vinica na pôdu lídra do Tácht.

Hnúšťa – Čebovce 3:0 (2:0)

Góly: Hurák, Doboš, Sroka. Rozhodoval: Dado. Divákov: 100.
Hnúšťa: Dominik – Miháľ, Foľko, Beňuš, Brož – Petrok, Tavarský, Šaliga, Hurák – Doboš, Kováč (Prečuch, Sroka, Šagúľ)
Čebovce: Bojtoš – Bakša, Koncz, Gemer, Balga – Ďorď, Slávik, Mudroň, Husár – Kotian, Štefan (Zaťko, Košík)

Domáci začali aktívne a vytvorili si hneď na začiatku veľa gólových šancí. V 26. min. skóroval Doboš z piatich metrov - 1:0. V 44. min. dal gól na 2:0 Hurák po dlhom aute Doboša. Hostia hrozili nepríjemnými protiútokmi, no domáci mali po celý čas územnú prevahu. V 84. min. uzavrel Sroka skóre zápasu na 3:0.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 4. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 6. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 7. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 8. Nestarnú, ale dozrievajú
 9. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Pripojte sa na nový internet už aj v oblasti Gemera a Novohradu
 2. Na Kysuciach budete môcť surfovať na internete rýchlejšie
 3. Na Orave dobre aj s novým optickým internetom
 4. Aj do Liptovského Mikuláša dorazí nová optická sieť
 5. Najnovšia ponuka optického internetu na Spiši
 6. V oblasti Prešova budete môcť využiť nový optický internet
 7. V okolí Levíc budete mať možnosť využiť nový, rýchly internet
 8. Moderný a spoľahlivý internet aj na Hornom Zemplíne
 9. Surfujte na novej optickej sieti aj na Dolnom Zemplíne
 10. Už aj v Košiciach sa pripojíte do modernej optickej siete
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 15 496
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 14 665
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 14 085
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 8 089
 5. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 088
 6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 7 772
 7. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 7 745
 8. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 7 378
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 7 372
 10. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 6 402

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Lučenec zaznamenal výhru aj proti Handlovej

BKM potvrdil pozíciu favorita.

BKM Lučenec.

Rimavská Sobota zaskočila Lučenec, padli tri góly aj tri červené

Výsledky sobotných zápasov Tipos III. ligy Stred.

Zo zápasu MŠK Rimavská Sobota - MŠK Novohrad Lučenec.

Gemer-Malohont je jedným z archeologicky najbohatších regiónov

Zároveň aj najmenej preskúmaným podľa archeológa Andreja Botoša.

Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ

FOTO: Mladík unikal polícii, autom zrazil troch ľudí

Auto letelo niekoľko metrov a narazilo do ľudí, ktorí stáli na chodníku.

Vážna nehoda na obchvate, motocyklista bol v bezvedomí

Dnes dopoludnia sa na severnom obchvate stala vážna nehoda s účasťou motocyklistu.

Sadenie stromov v mestách je v móde. Problémom je ale voda

Mnohé mestá avizovali, že idú vysádzať desiatky či dokonca stovky stromov. Aj takouto formou chcú pomôcť v boji s klimatickými zmenami. Stačí to však?

Vybrali SME

Už ste čítali?