Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA - 6. KOLO

Domáci hosťom nedarovali ani bod

Derby zápas v Sklabinej priniesol víťazstvo domácim, Veľký Blh v Tornali nepochodil, Vinica porazila Nenince trojgólovým rozdielom.

Sklabiná – Príbelce 2:1 (2:0)

Góly: Zošák, Mesároš – Parkány. ŽK: Gerbáš, Bakoš – Gajdoš. Rozhodoval: Kyzek. Divákov: 350.
Sklabiná: Koči – Zolnay, Karasy, Drieňovský, Mesároš – Gerbáč, Bakoš, Černák, Kalmár – Žingor, Zošák (Fulop, Maslaňák)
Príbelce: Skopal – Pál, Parkány, Červoč, Uramkin – Ďurčok, Holík, Bariak, Balík – Trebuľa, Gajdoš (Celleng, Macko, Prešinský)

Derby zápas začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Od úvodu sa obe mužstvá pustili do seba bez rešpektu a útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci v 9. min rozohrávali trestný kop Kalmárom a jeho milimetrová prihrávka našla hlavu Zošáka, proti ktorej výborný Skopal nemal šancu zasiahnuť – 1:0. V 13. min hostia pohrozili rýchlym protiútokom, ktorý potiahol Holík, ale domáca obrana včas zasiahla. V 23. min dlhá prihrávka Karasyho našla Drieňovského, ktorý vnikol do 16–ky, ale svoj súboj so Skopalom prehral. V 24. min Skopalom vyrazenú loptu poslal Mesároš do brány - 2:0. V 30. min. nebezpečnú strelu Trebuľu Koči vyrazil na rohový kop. Hostia hrali kombinačne a útočne v snahe dosiahnuť kontaktný gól, ale domáca obrana vedená Karasym pracovala spoľahlivo. V 65. min. váhali domáci s odkopom vo vlastnej 16–ke, k lopte sa dostal Parkány a jeho strela skončila v sieti domácich. Hostí gól povzbudil. U domácich sa začala vytrácať istota, ktorú mali v prvom polčase. V 75. min. domáci dobre zakombinovali, ale Bakošov pokus ostal nevyužitý. Domáci mali možnosť ešte raz skórovať v 85. min., ale mladý Bakoš svoju príležitosť nevyužil. Za výkon si obe mužstvá zaslúžia pochvalu, hrali slušný futbal. Skvelá bola domáca obrana vedená Karasym.

Skryť Vypnúť reklamu

Lesenice – H. Ves 2:1 (1:0)

Góly: Vrbovkai. M. Babka – Kurčík. ŽK: Kollár, Berecký – Kúdelka. Rozhodoval: Rybár. Divákov: 200.
Lesenice: V. Babka – Galčík, Petrovič, Striho, M. Babka – Gemer, Majdán, Macko, Berecký – Lorinc, Vrbovkai (Pavlík, Kollár, R. Babka, Rusňák, Loče)
H. Ves: Kubiš – Kúdeľka, Perdík, Durec, Gibala – Novák, Dyma, Kurčík, Fízeľ – Horanský, Szabó (Oláh, Radič, Lempochner, Nosáľ, Hedvigy)

Zápas sa začal minútou ticha za tragédiu v Jaroslavli. Domáci išli od prvej minúty za prvým víťazstvom v piatej lige, čo sa im nakoniec aj podarilo. Z množstva šancí využili dve a zaslúžene vyhrali.

Tornaľa - V. Blh 2:0 (1:0)

Góly: Farkaš, Juhász. ŽK: Betík, A. Juhász – Vrábeľ, M. Szabó, Pál, Domík. ČK: Domík. Rozhodoval: Katreniak. Divákov: 200.
Tornaľa: A. Szoke – Betík, Csútor, Drnaj, Váradi – A. Juhász, Č. Juhász, Švihla, Czizmadia – Jankóšik, Farkaš (Betík, Richter, Fábry, Kassai)
V. Blh: Bobek – Luka, Krahulec, Vrábeľ, Domík – Szabó, Pál, Šťavina, Kiss – Pósa, Libič (Czene, Kamenský, Šimon)

Skryť Vypnúť reklamu

Zápas so zvučným súperom, ktorý vlani hral štvrtú ligu, začali domáci ako z veľkej knihy a vypracovali si veľké šance. V prvom polčase padol jeden gól a to v 20. min. Aj druhý polčas začali domáci vo svižnom tempe a s množstvom šancí. Druhý gól strelil Cs. Juhász v 56. min. Hostia ohrozili domácu bránu len z brejkov, ktoré domáca obrana s prehľadom odvrátila.

Hajnáčka – Tomášovce 4:2 (0:0)

Góly: Kovács 2, Szókis, Segeč – Laššák, Horváth. ŽK: Hanyus – Segeč, Laššák. Rozhodoval: Bariak. Divákov: 120.
Hajnáčka: Balajthy – Szendrei, Szókis, Ruszó, Hanyus – Urban, Námešný, Molnár, Bálint – Konček, R. Kovács (Pelle, Budai, S. Kovács, Illéš, Mede)
Tomášovce: Vilhan – Lukáš, Segeč, Mikloš, Fleško – Petik, Repka, Horváth, Matuška – Laššák, Budinec (Poliak, Barta)

Skryť Vypnúť reklamu

V prvom polčase tlačili domáci, mali štyri veľké šance, ktoré však nepremenili. V 35. min. sa dostali do šance aj hostia, ale domáci brankár vytlačil loptu. V 40. min. Ruszó z priameho kopu takmer skóroval. V 47. min. hostia strelili svoj prvý gól - 0:1. V 50. min. domáci vyrovnali vlastencom na 1:1. V 53. min. Hajnáčka dostala druhý gól - 1:2. V 56. min. peknou akciou sa im podarilo Szókisom vyrovnať na 2:2. V 61. min. Róbert Kovács obišiel z ľavej strany obranu hostí a strelil pre domáce mužstvo tretí gól. O päť minút na to sa mu podarilo gólové repete, čím stanovil konečný výsledok stretnutia 4:2.

D. Strehová – Tachty 4:1 (2:0)

Góly: Kminiak 3, Vlačuha – Petrik. ŽK: Koreň, M. Kminiak – Nagy. ČK: Tóth – Czene. Rozhodoval: Antalík. Divákov: 250.
D. Strehová: Dohnálek – Martin Hriň, Báťka, J. Kminiak, Oláh – Drozd, Tóth, Koreň, Kupček – Matej Kminiak, Vlačuha (Sokol Abelovský, Kollár)
Tachty: Czene – Telek, Tóth, Petrik, Nagy – Šafráni, Lipták, Rácz, Molnár – Miháli, Szépeši

V 12. min. po úniku Kminiaka zastavil brankár Czene gólovú akciu domácich rukou mimo pokutového územia, za čo dostal červenú kartu. Následný priamy kop Koreňa vykopol z prázdnej brány už náhradný brankár Adam. V 30. min. Vlačuhovu strelu brankár vytlačil na roh. V 32. min. bol kuriózne vylúčený domáci hráč Tóth, keď po vulgárnej nadávke domácemu divákovi zinkasoval červenú kartu. V 42. min. sólo Koreňa cez piatich hráčov Tácht zakončil do prázdnej brány Matej Kminiak. V 45. min. sa pekne uvoľnil Vlačuha a z uhla povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. V 56. min. Dohnálek vyrazil strelu Miháliho na roh a z rohu neobsadený Petrik strelou dal kontaktný gól - 2:1. V 58. min. domáci nenechali nič na náhodu a po priamom kope Koreňa Matej Kminiak prehlavičkoval vybiehajúceho brankára a bolo 3:1. V 62. min. Dohnálek vyrazil strelu Rácza na roh. V 66. min. po úniku Kminika nedal do prázdnej brány Sokol. V 68. min. po prieniku Kminiaka prekopol bránu zblízka Kurček. V 83. min. vystihol Kminiak Sokolovu uličku, v samostatnom nájazde si položil vybiehajúceho brankára a zvýšil do prázdnej brány na konečných 4:1.

Vinica – Nenince 3:0 (1:0)

Góly: Zsigmond, Marinec, Antal. ŽK: Šúth – Krivánsky, Čepo, Lendvai, Szabó, ČK. Lendvai. Rozhodoval: Roštár. Divákov: 300.
Vinica: Gregai – Antal Šúth, Zachar, Marinec – Komoja, Budi, Zsigmond, T. Régi – Gál, K. Budi (Pobori, D. Régi, Valent, Tóth, Marinec, Cibuľa)
Nenince: Baláž – Kálazy, Nozdrovický, Hampachel, Krivánsky – Szabó, Lendvai, Mihálik, Miškei – Schmidt, Čepo (Skabela, Petrovský, Torok, Grešina, Kuzma, Varga)

Okresné derby sa hralo za pekného počasia. V 8. min. kopali hostia priamy kop, lopta však skončila tesne vedľa domácej brány. V 10. min. Zacharovu hlavičku vyrazil brankár hostí pred Zsigmonda a ten nekompromisne dal na 1:0. V 15. min. domácich podržal brankár a z protiútoku mal Zsigmond ďalšiu možnosť zvýšiť skóre, no jeho strela skončila nad bránou. V 25. min. strelu hostí istil brankár. V 40. min. pekne vystrelil Budi, no lopta skončila v rukách brankára. V 42. min. to bol opäť brankár hostí, ktorý vyrazil Régiho priamy kop. V 44. min. odkopol brankár Antalovu loptu. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá po striedaniach. V 55. min. domáci kopali priamy kop a Régiho ďalšia nepresná hlavička skončila vedľa. V 56. min. Antal prehodil brankára a lopta skončila na pravej tyči. V 59. min. hostia vykopli loptu z prázdnej brány. V 60. min. Čepo vystriedal Kuzmu, následne Lendvai dostal žltú kartu, za čo rozhodcovi zatlieskal a ten mu dal ďalšiu žltú. Týmto krokom oslabil svoje mužstvo, čo mu jeho spoluhráči oprávnene vyčítali. Následne Marinec strelil svoj prvý gól v novom mužstve - 2:0. V 70. min. zvýšil Antal na konečných 3:0. Na budúci týždeň cestuje Vinica na pôdu lídra do Tácht.

Hnúšťa – Čebovce 3:0 (2:0)

Góly: Hurák, Doboš, Sroka. Rozhodoval: Dado. Divákov: 100.
Hnúšťa: Dominik – Miháľ, Foľko, Beňuš, Brož – Petrok, Tavarský, Šaliga, Hurák – Doboš, Kováč (Prečuch, Sroka, Šagúľ)
Čebovce: Bojtoš – Bakša, Koncz, Gemer, Balga – Ďorď, Slávik, Mudroň, Husár – Kotian, Štefan (Zaťko, Košík)

Domáci začali aktívne a vytvorili si hneď na začiatku veľa gólových šancí. V 26. min. skóroval Doboš z piatich metrov - 1:0. V 44. min. dal gól na 2:0 Hurák po dlhom aute Doboša. Hostia hrozili nepríjemnými protiútokmi, no domáci mali po celý čas územnú prevahu. V 84. min. uzavrel Sroka skóre zápasu na 3:0.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Home (ale aj) Office
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Zelená Bratislava
 7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
 1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Zelená Bratislava
 4. Ruža zmeny
 5. Úpravy automobilov pre ZŤP
 6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 688
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 23 106
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 157
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 872
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 707
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 504
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 775
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 142
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 958
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 620
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pečatidlo bolo úplne prvým darom pre oslavujúce múzeum

Novohradské múzeum a galéria v Lučenci oslávi svoje 65. výročie veľkou výstavou.

Pečatidlo obuvníckeho cechu bolo prvým darom čo dostalo Novohradské múzeum a galéria v Lučenci

Na mestskom úrade v Lučenci obmedzili prevádzku klientskeho centra

Samospráva odporúča zvážiť osobnú návštevu úradu

ilustračné foto

V knižnici v Rimavskej Sobote bude pamätná izba Mateja Hrebendu

Stane sa tak v rámci projektu jej obnovy a interiérového vybavenia priestorov knižnice ktorého meno zariadenie nesie.

Budova knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

V Nitre pribudli hospitalizovaní aj mŕtvi. Ohniská na Borovej stráži polícia

Viac ako dve tretiny reprofilizovaných lôžok pre COVID pacientov sú obsadené. Vytvoria ďalšie.

Nedeľný rekord. V Trenčianskom kraji pribudlo 104 pozitívne testovaných

Laboratóriá na Slovensku otestovali 5 025 vzoriek, celkový počet pozitívnych bol 860.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

Už ste čítali?