Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Dve víťazstvá Lučenca bez boja

Zástupcovia lučeneckého Box Teamu obsadili na juhu Slovenska dve prvé a jedno tretie miesto.

Lučeneckí borci (zľava): T. Zold, I. Lupták, D. Zold.Lučeneckí borci (zľava): T. Zold, I. Lupták, D. Zold. (Zdroj: BOX TEAM LUČENEC)

KOMÁRNO. Komárňanská športová hala pre box bola v tretí septembrový víkend dejistkom 4. kola Slovenskej ligy boxu (ročník 2011). Suta sa zúčastnilo 91 boxerov zo 16 oddielov SABA a Box klubu z maďarského Győru.
Na túto najvyššiu slovenskú súťaž cestovala aj trojica pästiarov z Box Teamu Lučenec. Okrem bratov Zoldovcov, ktorí v tejto súťaži štartujú za BCS Nitra, sa predstavil aj Ivan Lupták, ktorý získal pre Lučenec prvé body v tejto súťaži v kategórii mužov.

Naši pästiari v Komárne obsadili dve prvé a jedno tretie miesto. V kategórii st. dorastu do 69 kg si vo finále zmeral sily Tomáš Zold s borcom ŠKP Bratislava A. Pravdom. Náš boxer od začiatku boxoval v pohode a s prehľadom,kde zhodne všetky tri kolá vyhral rozdielom 5:3 a konečný verdikt znel 15:9 pre Tomáša. V kategórii mužov bol David Zold odvážený vo váhovej kategórii do 60 kg. Kedže bol v tejto skupine sám obsadil prvé miesto bez boja. Ako posledný náš boxer sa na juhu Slovenska predstavil Ivan Lupták v kategórii muži do 69 kg. V semifinálovom dueli ho čakal v ringu skúsený J. Rigo z BC Galanta. V tomto zápase bol úspešnejší galantský boxer,ale výsledok 5:7 nie je pre nás až tak nepriaznivý, kedže Ivan je v ringu ešte stále začiatočníkom. V boji o 3. miesto mal Ivan zabojovať proti M. Kissovi z Bratislavy. Keďže tento súper na stretnutie nenastúpil,náš borec zvíťazil bez boja a obsadil tretiu priečku.

Najbližšie sa z našich pästiarov predstaví David Zold. Spolu s družstvom Nitry ho čaká 1. kolo Českej extraligy v Brne.

1. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!