Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Sklabiná na Hajnáčku nestačila

Sklabiná doma prekvapujúco nestačila na Hajnáčku, Tachty sa dostali do mierneho trháku, Vinica nadelila Leseniciam až sedem gólov.

Sklabiná doma prekvapujúco prehrala s Hajnáčkou, Tachty sa dostali do mierneho trháku, Vinica nadelila Leseniciam až sedem gólov.

Sklabiná – Hajnáčka 0:2 (0:0)

Góly: Kovács, Ruszó. ŽK: Folop, Gerbáč – Molnár, Szokis. Rozhodoval: Havran. Divákov: 200.
Sklabiná: Koči – Folop, Karasy, D. Drieňovský, Mesároš – Žingor, Černák, Takáč, M. Drieňovský – Gerbáč, Zošák (Černoch, Bérky, Zolnay, m: Maslaňák).
Hajnáčka: Balajthy – Uhrin, Námešný, Hanyus, Molnár – Urban, Kovács, Ruszó, Tomáš Molnár – Bálint, Szokis (Pelle, Budai, Kovács, Konček).

Článok pokračuje pod video reklamou

V 12. kole sa stretla 22-bodová Sklabiná s 20-bodovou Hajnáčkou. Domáci nastúpili bez zraneného Kalmára, chýbali aj Bakoš a Havrila. Od úvodu sa obe mužstvá snažili hrať útočný futbal. Domáci mali prvú príležitosť v 10. min., kedy strelu Drieňovského Balajthy vyrazil na rohový kop. Hostia odpovedali v 25. min., keď únik Ruszoa domáca obrana včas zastavila. V 30. min. domáci spálili svoju najväčšiu príležitosť, keď hosťom unikol Zošák, ktorý v päťke našiel Mesároša, ale ten svoju šancu nevyužil. Ďalšie minúty priniesli zaujímavý futbal, na oboch stranách dominovali obranné formácie. Úvod druhého polčasu patril hosťom, keď z prvého útoku domáca obrana zabudla na Kovácsa, ktorý otvoril stav zápasu. V 49. min. nevyužili domáci ďalšiu príležitosť, keď Zošák z dobrej pozície prestrelil. V 55 min. sa neujala ani hlavička Bérkyho a do domáceho tábora sa začala vkrádať nervozita. V 62. min. domáci Zošák prehlavičkoval hosťujúceho brankára, ale loptu na bránkovej čiare vykopol obranca hostí. Potvrdilo sa známe „nedáš, dostaneš“, pretože strelu hosťujúceho útočníka Koči ešte stačil vyraziť, ale na dorážku Ruszoa už bol bezmocný. Domáci sa snažili skorigovať stav zápasu, ale ich zbrklosť im zväzovala nohy. Snaha sa im uprieť nedá, ale jednotlivci by sa mali zamyslieť na tréningovou morálkou.

D. Strehová – Tornaľa 2:0 (2:0)

Góly: Jaško, Kminiak. ŽK: Farkaš, Halász. Rozhodoval: Truban. Divákov: 150.
D. Strehová: Dohnálek – Oláh, Báťka, Žilka, Abelovský – Tóth, Koreň, Sokol, Kupček – Jaško, M. Kminiak (Vlačuha, M. Hriň, Fajčík).
Tornaľa: Szoke – Betík, Csutor, Halász, Drnaj – Kašai, Juhász, Czizmadia, Bodnár – Tóth, Farkaš (Dobias).

V 22. min. po Kminiakovom prieniku a jeho spätnej nahrávke prekopol Kupček z 5 metrov prázdnu bránu. V 25. min. sa mohli hráči Tornale ujať vedenia, keď Drnaj z podobnej príležitosti netrafil bránu. V 28. min. po ďalšom Kminiakovom prieniku a jeho spätnej nahrávke už Jaško strelil úvodný gól stretnutia. V 42. min. po Abelovského centri Kminiak hlavou zvýšil na konečných 2:0. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo.

Vinica – Lesenice 7:1 (1:1)

Góly: Gál 2, Antal 2, Gregai, Nemčok, Régi – Rusnák. ŽK: Lorincz. Rozhodoval: Jelok. Divákov: 150.
Vinica: Gregai – Zachar, Régi, Marinec, Tóth – Zsigmond, Zolcer, Antal, Gál – Budi, Nemčok (Cibuľa, Homoja, Cobolík).
Lesenice: Bartoš – Galčík, Berecký, Macko, Gemer – Petrovič, R. Babka M. Babka, Loče - Rusnák, Lorinc (Pavlík, Kollár, Majdán).

Na okresné derby domáci nastúpili v nových dresoch, za čo ďakujú sponzorovi. V 3. min. peknú prihrávku Nemčoka využil Gál, ktorý šancu premenil na vedúci gól. V 10. min. Zacharov kop skončil vedľa brány. V 15. min. Nemčok trafil tyčku, v 18. min. hostia kopali priamy kop, ktorý skončil vedľa. V 25. min. hostia opäť kopali priamy kop, domáci brankár využil svoju ješitnosť a situáciu s prehľadom vyriešil. V 29. min. Budi zastavil útok hostí, odvrátil na roh, z ktorého hostia vyrovnali na 1:1. V 46. min Antal dal na 2:1. V 49. min. Gál namiesto strely volil prihrávku. V 50. min. pekná akcia Antal – Nemčok - Zachar ostala nevyužitá. V 53. min. Zacharov center využil Gál, ktorý dal hlavičkou na 3:1. V 54. min. sa vyznamenal domáci brankár. V 56. min. Nemčok zvýšil na 4:1. V 61. min. Régiho hlavička skončila v bráne - 5:1. V 66. min. Zachara zrazili v pokutovom území a Gregai z penalty zvýšil na 6:1. Domáci potom vystriedali brankárov. V 89. min. Nemčok trafil druhú tyč. V 90 min. po peknej akcii Antala s Nemčokom dal prv menovaný na konečných 7:1.

Hnúšťa – Príbelce 2:2 (0:2)

Góly: Brož, Wereczký – Macko 2. ŽK: Foľko, Prečuch, Tavarský – Pál. Rozhodoval: Urda. Divákov: 100.
Hnúšťa: Dominik – Sroka, Foľko, Prečuch, Brož – Petrok, Tavarský, Šaliga, Hurák – Doboš, Wereczký (Kováč, Šagúl).
Príbelce: Skopal – Červoč, Prešinský, Horváth, Gajdoš – Pál, P. Pál, Balík, Červoč – Macko, Parkáni (Špaldoň, L. Parkáni).

Na oboch stranách sa hral kvalitný bojovný futbal. Prvú čistú šancu za domácich nevyužil Doboš a z následného brejku hostia skórovali - 0:1. Podobná situácia sa odohrala v 37. min, kedy po peknej hlavičke Petroka brankár zachránil istý gól a hostia opäť z brejku zvýšili na 0:2. Do druhého polčasu nastúpila Hnúšťa s cieľom skorigovať stav zápasu, čo sa im podarilo už v 50. min. po peknej hlavičke Broža. Do konca zápasu domáci tlačili hostí, no vyrovnať sa im podarilo až v 93. min. po priamom kope Wereczkého.

Čebovce – H. Ves 0:1 (0:0)

Góly: Szabo. Rozhodoval: Melicher. Divákov: 80.
Čebovce: Bojtoš – Zatyko, Knop, Mudroň, Koncz – Husár, Zaťko, Slávik, Kotian – Nozdrovický, Gemer (Ďorď, Balga, Košík, Štefan, E. Bojtoš, Bakša, P. Bojtoš).
H. Ves: Hedvigy – Radič, Kováč, Kubelka, Durec – Oláh, Novák, Marunčák, Kurčík – Szabó, Gibaľa (Horanský, Kubiš, Národa).

Prvý polčas bol bez šancí na oboch stranách, V druhom sa domáci zobudili a pritlačili súpera, no gól im nebol dopriaty.

Nenince - V. Blh 1:0 (0:0)

Góly: Mário Szabó. ŽK: Petrovský, Szabó, Skabela – Vrábel, Domík, Kiš. ČK: Kuzma – Krahulec. Rozhodoval: Melicher. Divákov: 150.
Nenince: Baláž – Petrovský, R. Varga, Hampachel, Hajtman – Krivánsky, Szabó, Lendvai, Skabela – Kálazy, Kati (Tóth, Kuzma, L. Varga, Grešina).

V. Blh: Bobek – Bystriansky, Krahulec, Vrábel, Domík – Kluka, Pál, Šťavina, Kiš – Libič, Póša (J. Šimon, Baldovský).
Domáci privítali mužstvo zo stredu tabuľky v oklieštenej zostave kvôli zraneniam a trestom. Šancu dostali mladí hráči, ktorí dreli od začiatku, ale v prvom polčase sa im nedarilo dať gól. Druhý polčas sa začal šarvátkou a padli dve červené karty. Domáci tlačili hostí do ich 16–tky, čo prinieslo ovocie v 70. min. - Krivánsky centroval loptu, ktorú spracoval Szabó a skóroval. Bolo to vydreté víťazstvo, za ktoré patrí domácim poďakovanie.

Tachty – Tomášovce 3:1 (1:0)

Góly: L. Szepesi, Nagy, Mihályi – Fleško. ŽK: Tóth, Telek, Šándor – Segeč, Mikloš, Laššák, Matuška. ČK: Matuška. Rozhodoval: Melich. Divákov: 120.
Tachty: Czene – Tóth, Telek, Šáfrany, Šándor – Nagy, Lipták, Rácz, Rapi – Petrík, L. Szepesi (D. Szepesi, Mihályi, Horváth, P. Bášti, Z. Bášti, Ádam, Molnár)
Tomášovce: Vilhan – Kralinský, Flško, Segeč, Poliak – Mikloš, Mišo, Matuška, Petík – Laššák, Horváth (Skypala, Budinec, Barta)

Obe mužstvá začali aktívne a vypracovali si šance. V 11. min. po priamom kope Telek vrátil loptu Szepesimu a jeho typická ľavačka vymietla šibenicu - 1:0. V 23. min. Segeč zákerne zrazil Rapiho, ktorému napuchlo oko a musel ísť na lavičku. V 32. min. po priamom kope Mihályi prihral Liptákovi, ktorý vypálil delovku, ale brankár vytlačil strelu na roh. V 43. min. pekne vypáli Szepesi, no lopta minula ľavú tyč. V 56. min. Fleško z 11–tky vyrovnal na 1:1. V 59. min. po prihrávke Szepesiho Nagy zvýšil na 2:1. V 67. min. pekne vypálil Rácz, no brankár bol na svojom mieste a vytlačil strelu na roh. V 79. min. Szepesiho delovku brankár Vilhan, ktorý mal svoj deň, zneškodnil. V 81. min. aj s troškou šťastia Mihályi dal na konečných 3:1. V 85. min. Nagy vypálil, ale brankár hostí opäť čaroval. Bol to živý a zaujímavý zápas.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 6. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 7. Nestarnú, ale dozrievajú
 8. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 9. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
 2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
 3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 6. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
 7. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 8. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
 9. Slováci sú chlebovým národom
 10. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 14 360
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 13 391
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 13 378
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 9 013
 5. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 8 977
 6. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 7 758
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 484
 8. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 7 423
 9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 7 021
 10. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 6 581

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pripravili sobotu plnú dobrôt

V Lehôtke sa budú stoly prehýbať pod rôznymi dobrotami.

Zemiakové placky s kyslou smotanou

Spomienky na zlaté časy pretekania mali originálny krst

Výpravnú knihu o motošporte v Novohrade vypustili za čitateľmi v kúdoli výfukového dymu.

Kniha Jula Jarábeka (na fotke uprostred) Vôňa benzínu sa krstila vskutku originálne

Kvôli zranenej chodkyni uzavreli hlavný cestný ťah

V okrajovej časti Rimavskej Soboty sa v piatok večer stala dopravná nehoda.

Nehoda. Zomrela pri nej chodkyňa z Hanušoviec.

Pod lučenecké koše príde Handlová

Na sobotný večer je naplánované štvrté extraligové kolo.

BKM Lučenec 2019/20.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladík unikal polícii, autom zrazil troch ľudí

Auto letelo niekoľko metrov a narazilo do ľudí, ktorí stáli na chodníku.

Lučenčan okúsil so svojím Ferrari pevnosť zvodidiel

Našťastie sa jeho nehoda skončila bez zranení. Škoda na jeho aute je odhadovaná na sumu okolo 151-tisíc eur.

Ďalšia zrazená chodkyňa na priechode v Nitre. Vodič opäť ušiel

V priebehu niekoľkých dní ide už o tretí prípad. Ak máte bližšie informácie, kontaktujte políciu.

Polícia zverejnila video z tragédie na THK. Malo by byť mementom

Vodička tu zrazila staršieho pána na priechode pre chodcov, zraneniam podľahol.

Vybrali SME

Už ste čítali?