Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Soboťania nadelili Liptákom poltucet

Zverenci kormidelníka HKM Rimavská Sobota Milana Patkoša potvrdzujú svoje barážové ciele. Dôkazom toho je aj ich minulotýždňové predstavenie na Liptove. Domácim nadelili poltucet.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Po perfektne zvládnutom boji o špicu druholigovej tabuľky, v ktorom Soboťania zdolali súpera z Oravy vysoko 6:1, sa uplynulý štvrtok (17. 11.) Patkošova družina predstavila na Liptove. Domáci, v radoch ktorých nechýbali ani bývalí extraligisti, boli na Gemerčanov prikrátki. Naopak, v hosťujúcom tíme chýbali hráči zo základnej zostavy. Pre pracovné povinnosti absentoval Juraj Rusič a pre zranenia Erik Lvomský a Filip Krahulec. Priestor na ľade tak dostali Líška s Jánovom. Tí sa svojej úlohy zhostili na výbornú, Vlado Jánov z Lučenca sa dokonca blysol dvoma gólmi.

„Rovnako ako v predošlých víťazných dueloch chlapci ani tentokrát nenechali nič na náhodu. Prvá tretina sa niesla v réžii hostí, ktorí z množstva sľubných šancí vyťažili dva góly," informoval Jozef Oštrom, manažér HKM Rimavská Sobota.

V druhom dejstve sa o slovo prihlásili aj domáci strelci, ktorí využili chybu hosťujúcej obrany na zníženie. Síce sa im podarilo pridať aj druhý gól, no rovnako dvakrát odpovedali aj hostia - 2:4. V záverečnom dejstve boli opäť na koni Soboťania, ktorí pridali ďalšie dva góly a zápas dotiahli do zasluženého víťazstva.

„V tretej tretine sme už mali opraty pevne v rukách. Domácich sme doslova prekorčuľovali. Naše víťazstvo v súboji s kvalitným súperom, ktorý vynikal najmä dobrou organizáciou hry a kombinačnými akciami a ktorého dres obliekajú bývalí extraligisti Droppa, Bruncko, Pleva a iní, bolo naozaj zaslúžené" vyjadril sa J. Oštrom a vyslovil poďakovanie fanúšikom, ktorí prišli Soboťanov povzbudiť aj na Liptov. „Hráči a vedenie klubu im ďakujú, pretože boli šiestym hráčom na ľade. Ich podporu si veľmi vážime a verím, že ich priazni sa budeme tešiť aj v nasledujúcich dueloch.“

Fakty zo zápasu

MHk 32 L. Mikuláš B – HKM R. Sobota 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly za HKM R. Sobota: J. Slovák ml. 2, Jánov 2, Šagát, Mikluš. Vylúčení: 3/7 (2 min.), 1/0 (10 min.). Strely na brány: 21/66. Rozhodovali: Kubovčík (L. Mikuláš) - Paulíny (Poprad), Neuzer (Brezno). Divákov: 85.

HKM Rimavská Sobota: Juraštík - Pocz, Kučera, Bačkor, J. Slovák ml., Šagát - Maček, Melicherčík, Petričko, Mikluš, Jánov - Ďuriš, Goláň, Filipiak ml., Báti, Líška. Tréner: Milan Patkoš.

(mb)

Manažér J. Oštrom tiež potvrdil, že nové posily Soboťanov, ktoré prišli v priebehu sezóny, sú platnými posilami tímu, na ľade odvádzajú dobrú prácu a dohoda s nimi bola pre klub dobrou voľbou. Tiež podotkol, že záujem o účinkovanie na Gemeri prejavili aj ďalší kvalitní hráči.

„Mal som niekoľko telefonátov, no príchody ďalších hráčov nateraz neriešime. Ak sa nám podarí prebojovať sa zo základnej časti do baráže, tak to bude aktuálne. Je však potešiteľné, že Rimavská Sobota si získava svoje pevné miesto na hokejovej mape. V klube vládne pohoda, spolupráca trojuholníka funkcionári – hráči - sponzori funguje perfektne, takže je veľký predpoklad, že tunajší hokej bude napredovať," zakončil J. Oštrom.
Hokejistov HKM Rimavská Sobota čaká najbližšie zápas v Sabinove. Odohrajú ho v sobotu 26. novembra o 17.00 hod.