Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Soboťania rozbili Gelnicu posilnenú o Ščurka

Zverenci kormidelníka HKM Rimavská Sobota naďalej surfujú na víťaznej vlne. V 12. kole II. ligy seniorov, skupina B, boli pánmi na gelnickom ľade.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Uplynulú sobotu (3. 12.) vycestovali druholigisti HKM Rimavská Sobota do Gelnice. Rovnako ako v predošlých dueloch ani tu nič nenechali na náhodu. Vydarilo sa im najmä úvodné dejstvo stretnutia, v ktorom prekonali domáceho gólmana až štyrikrát. V drese Soboťanov sa tentokrát blysol Petričko, ktorý si v kanadskom bodovaní pripísal na konto päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Na ľade v rodnej Gelnici sa tentokrát predstavil aj mediálne známy bývalý extraligista Ladislav Ščurko, ktorý je obžalovaný z vraždy rozhodcu Mareka Liptaja. Minulý mesiac rozhodol Krajský súd v Košiciach o jeho prepustení z väzby, kde strávil vyše 900 dní. Súd s L. Ščurkom bude pokračovať 22. februára 2012.

„Ščurko bol stredobodom pozornosti všetkých televíznych štábov a tiež novinárov,“ vyjadril sa manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom. Zároveň dodal, že v stretnutí Soboťania narazili na zdatného a sebavedomého súpera.

Fakty zo zápasu

HK Slovan Gelnica – HKM R. Sobota 4:9 (0:4, 2:2, 2:3)

Góly: Petričko 3, Rusič 2, J. Slovák ml., M. Slovák, Šagát, P. Filipiak ml. Vylúčení: 9:10 (2 min.). 2 x 10 min. (Gelnica). Rozhodovali: Kubuš (Poprad) – Smerek (Sabinov), Novotný (Košice). Divákov: 738.

HKM R. Sobota: Juraštík – M. Slovák, Melicherčík, Bačkor, J. Slovák ml., Šagát – Pocz, Maček, Rusič, Petričko, Mikluš – Ďuriš, Goláň, Krahulec, P. Filipiak ml., Báti. (Malatinec – náhradný brankár, Kučera, Líška). Tréner: Milan Patkoš.

(mb)

„V prvej tretine sme na domácich spustili doslova gólový uragán. Vsietili sme štyri góly, pričom množstvo ďalších šancí sme nevyužili. Napokon, svedčí o tom aj stav po prvom dejstve – 0:4,“ povedal J. Oštrom.

Ani po krátkej prestávke Patkošovi zverenci nepoľavili. Z množstva striel smerujúcich na domácu svätyňu sa ujali ďalšie dve. Domáci však tiež ožili a znížili na 2:6. Hostia bojovali aj v záverečnej tretine a snažili sa udržať si víťazstvo. Konečný výsledok ešte prikrášlili troma gólmi, domáci odpovedali dvakrát – 4:9.

„Naše víťazstvo je zaslúžené, jednoznačne sme boli pánmi ľadu. V tretej tretine sa domáci častokrát uchyľovali k neférovým zákrokom, čo neuniklo pozornosti hlavného arbitra. Po stretnutí vládla v mužstve obrovská radosť. Podelili sa o ňu i so svojimi fanúšikmi, ktorí vycestovali do Gelnice autobusom a tiež autami. Touto cestou im za ich priazeň ďakujeme a veríme, že nám ju zachovajú aj naďalej,“ zakončil J. Oštrom.
Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa túto sobotu (10. decembra) o 17.00 hod. predstavia na domácom ľade. V 13. kole privítajú súpera z Bardejova.

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí