Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Soboťania splnili svoj cieľ, idú do baráže

Účasť v baráži majú istú. Zverenci kormidelníka HKM Rimavská Sobota Milana Patkoša si postupovú miestenku do nadstavbovej časti II. hokejovej ligy zabezpečili po sobotňajšom víťazstve nad súperom zo Sabinova.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Ani v stretnutí 18. kola základnej časti II. hokejovej ligy skupiny B Soboťania svojich fanúšikov nesklamali. Na domácom ľade zdolali aktuálne štvrtý tím tabuľky, Sabinov, presvedčivo 5:2. Manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom sa však vyjadril, že domáci podali priemerný výkon, keďže spálili niekoľko tutoviek.
Zápas sa začal vo vlažnom tempe, pričom domáci mali herne navrch. V 5. min. otvoril gólový účet stretnutia Matúš Petričko po asistencii Martina Mikluša – 1:0. Po tomto okamihu hostia pridali a v 7. min. zrovnal skóre Lukáš Miščík (asistencia Zagrapana a Kyseľa).

„Výsledok prvého dejstva mohol byť v prospech domácich priaznivejší, ale zahodili tri vyložené gólové šance,“ podotkol J. Oštrom.

Do druhej tretiny nastúpili domáci s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 27. min. sa o slovo prihlásil Michal Šagát, ktorý zachytil presnú prihrávku od Jána Slováka ml. – 2:1. V 36. min. bol pri streleckej chuti Michal Slovák, ktorý za asistencie Michala Šagáta a Ľubomíra Bačkora zvýšil na 3:1. Hosťom sa podarilo skorigovať v poslednej minúte druhého dejstva, keď Juraštíka prekonal Anton Goffa, ktorému asistoval Lukáš Miščík – 3:2.
„Aj v druhej tretine domáci nepremenili niekoľko tutoviek, takže priebežný stav bol stále tesný,“ vyjadril sa J. Oštrom.

Fakty zo zápasu

HKM R. Sobota – HK Sabinov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly za R. Sobotu: M. Šagát 2, Petričko, Bačkor, M. Slovák.

HKM R. Sobota: Juraštík – Melicherčík, M. Slovák, Bačkor, J. Slovák ml., Šagát – Maček, Pocz, Rusič, Petričko, Mikluš – Kučera, Goláň, Báti, Filipiak, Lvomský (Jánov, Malatinec – náhradný brankár). Tréner: Milan Patkoš. Divákov: 740. Vylúčení na 2. min.: 6/1. Rozhodovali: Kubovčík – Kalina, Bogdaň.

(mb)

Ani v záverečnej tretine Soboťania nenechali nič na náhodu a snažili sa pridať ďalšie góly. V 56. min. mali dôvod na radosť, keď si dal Michal Šagát (asistencia Ľubomíra Bačkora a Jána Slováka ml.) repete – 4:2. V 59. min. spečatil výsledok na konečných 5:2 Ľubomír Bačkor, ktorý pohotovo zúžitkoval prihrávku Jána Slováka ml.

„Domáci v tomto stretnutí podali priemerný výkon a získali povinné tri body. Teší ma však, že sme splnili svoj predsezónny cieľ – účasť v baráži. Keďže pred aktuálne druhou Gelnicou máme desaťbodový náskok a do konca základnej časti odohráme už len tri zápasy, je naša účasť v nadstavbovej časti istá,“ zhodnotil J. Oštrom.
Túto sobotu (28. januára) o 17.00 hod. budú hokejisti HKM Rimavská Sobota hostiť súpera z Gelnice. Všetkých svojich fanúšikov na toto stretnutie srdečne pozývajú.

1. Ich obetavá práca nezostala bez povšimnutia, pýšia sa titulom Sestra roka 1 138