Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Michalovce doma vyprášili Lučenec

Druholigisti Michaloviec si v posledný marcový deň zaknihovali prvé jarné víťazstvo, keď na domácom ihrisku zdolali mužstvo Lučenca hladko 4:0 (1:0).

LUČENEC/MICHALOVCE. Domáce mužstvo, ktoré nastúpilo bez zraneného kapitána Róberta Ráka, si od úvodu vypracovalo prevahu a už v 14. minúte sa tešil z otváracieho zásahu, keď sa po Uškovičovej prihrávke strelou spoza obrancu presadil Hořava - 1:0. O štyri minúty Hottekov krásny priamy kop skončil na brvne Michalíkovej brány. Domáci boli pri chuti a krátko na to po Dankovom rohu sa lopty zmocnil Uškovič, ale jeho prihrávku do päťky odvrátil na roh Opiela. V ďalších minútach hry sa viac osmelili aj hostia, ale do šancí sa nedostávali. V úplnom závere prvého polčasu predsa len mali dve gólové príležitosti: Najprv Nilašovu dobrú strelu vyrazil Bréda na roh a následne Mižíkove zakončenie smerujúce do brány vyhlavičkoval na bránkovej čiare stojaci Kovaľ.

Druhý polčas odštartoval krížnou strelou Ruskovský, avšak nenamieril presne. V 59. minúte prišiel druhý domáci gólový úder. Na súperovej polovici výborne vybojoval loptu Kunca, pekne uvoľnil Uškoviča, ktorý v nájazde zoči-voči Michalíkovi nezaváhal a trafil presne k žrdi - 2:0. Tento gól Michalovčanov naštartoval ešte viac, Ruskovský po narážačke s Kovaľom na päťke našiel Kuncu, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala. V 64. minúte sa MFK Zemplín radoval po tretíkrát, po prihrávke Ruskovského poslal loptu do siete Krmpotič - 3:0. LAFC bol v týchto chvíľach zrelý na uterák a inkasoval aj po štvrtýkrát. Loptu si do vlastnej siete vkĺzačkou vrazil Mižík, gól však neplatil pre postavenie mimo hry, v ktorom stál Uškovič. V ďalších minútach trikrát ohrozil gólmana Michalíka striedajúci Gamkrelidze, ale úspešný nebol. V posledných sekundách aktívny Gruzínec vypálil iba do brvna, z následnej dorážky však dorazil loptu do siete Uškovič a stanovil konečný výsledok zápasu na 4:0.

ico

Fakty zo zápasu

MFK Zemplín Michalovce – LAFC Lučenec 4:0 (1:0)

Góly: 14. J. Hořava, 59. Uškovič, 64. Krmpotič, 90+. Uškovič. ŽK: 54. Krmpotič, 81. Mihok - 35. R. Kulík. Rozhodoval: Michlian. Divákov: 1870.

MFK Zemplín Michalovce: Bréda - Waseem, Krmpotič, Korijkov, Hottek - S. Danko (46. Ruskovský), Kovaľ (69. Gamkrelidze), J. Hořava, Škvarka (80. Mihok) - Uškovič, D. Kunca. Tréner: V. Petržela.

LAFC Lučenec: M. Michalík - M. Szabó (20. R. Kulík), Semeník, Paldan, Szöcs - J. Beňo (80. Fieber), T. Opiela, Mižík, Flyashko (60. Koliada) - Mateusz Pyrka, Nilaš. Tréner: L. Molnár.

(jg)

Vlastimil Petržela, tréner MFK Zemplín Michalovce.: „Prvý polčas stretnutia bol z našej strany dosť nervózny, najmä zo strany mladých hráčov. Potrebovali sme zvíťaziť, keďže sme predtým dvakrát remizovali. Po peknej kombinácii sa nám podarilo vsietiť šťastný gól. Ku koncu prvého polčasu sme ustáli dve ošemetné situácie, v ktorých nás podržal Bréda. Najmä Mižíkova hlavička bola veľmi nebezpečná. V druhom polčase sme sa už ukľudnili, hrali sme svoju hru, trikrát sme skórovali, pričom tých gólov sme mohli vsietiť aj viac. Dosiahli sme cenné víťazstvo a to chlapcov určite povzbudí."

Ladislav Molnár, tréner LAFC Lučenec: „O zápase rozhodla pätnásťminútovka v druhom polčase, keď sme našimi hrubými chybami a nedisciplinovanosťou posadili domácich na koňa. Svedčil o tom aj stav 3:0. Domáci hrali v pohode, v závere sa im podarilo vsietiť aj štvrtý gól, ktorý bol už čerešničkou na torte. Pre mňa je smerodajné najmä to, že domáci mi ukázali, v akom stave sa nachádza mužstvo Lučenca, pretože pri všetkej úcte nás Petržalka nepreverila. Ja viem, na čo majú hráči Lučenca a tento zápas je pre mňa dobrým poznatkom do budúcich stretnutí. Kvality súpera sú naozaj dané a ukázal nám, kde sú naše slabiny. V podstate mi tento zápas pomohol."