Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Buzitka ťahá víťaznú šnúru

Výsledky a komentáre z 19. kola I. triedy dospelých Oblastného futbalového zväzu Lučenec.

I. trieda dospelí

H. Zalužany – P. Dravce 4:0 (0:0)

Góly: M. Ďalog, I. Markotán, Bolčo, Sobek ŽK: Kiss (Hr.Zalužany) Rozhodoval: Kojnok Divákov: 100
H. Zalužany: Erödi – Repka, P. Markotán, V. Ďalog, Kyzek – Bolčo, Nosáľ, Slížik, M. Ďalo - I. Markotán, Kiss (Odler, Sobek, Fazekaš). P. Dravce: Imre – Bódi, Berec, Hukkel, Puntigán – Nôta, Juhás, Botoš, Vrabec – Matúška, Bara (Bednár, Balog, Molnár).

Prvý polčas boli hostia prekvapujúco iniciatívnejší. Avšak svoje gólové príležitosti nedokázali premeniť. V druhom polčase domáci otočili vývoj zápasu a dokázali sa aj strelecky presadiť.

Halič – Cinobaňa 0:1 (0:0)

Gól: Čierny ŽK: Kováč, Macko, Tóčik – Filčík, Repka, Kurčík Rozhodoval: P. Kelemen Divákov:124
Halič: Mikuš – R. Nociar, Lukáč, S. Nociar, Macko – Borovec, Horváth, Tóčik, Kováč – Stronga, Turek (Koštialik, M. Líška, Várady). Cinobaňa: Zoka – Suja, Kišš, Gereg, Palík – Nosáľ, Filčík, Kurčík, P. Gereg - Repka, Čierny.

Prvý polčas bol zaujímavý, kde sa šance striedali na obidvoch stranách, ale gól nepadol. Najväčšiu príležitosť mal v 37. min. Várady, keď trafil len brvno brány hostí. Po zmene strán sa Kováč v čistej šanci ukľučkoval a neskôr faul na Borovca penaltu neznamenal. Domáci potom poľavili a v 86. min. Čierny preloboval domáceho brankára Mikuša a zabezpečil hosťom šťastné víťazstvo. Výkon domácich v druhom polčase bol pre divákov veľkým sklamaním.

Mýtna – Boľkovce 4:2 (0:0)

Góly: Ľ. Demanko 2, S. Demanko 2 – Imrovič 2 ŽK: Fiľo, Iždinský – Lakatoš, ČK: Krupa (Boľkovce) Rozhodoval: Dobrocký Divákov: 60. Mýtna: Šoltés – Belko, Malatinec, Sopóci, Šatara – Ľ. Demanko, Karman, Psotka, Krajči – Iždinský, S. Demanko (Fiľo). Boľkovce: Krupa – Czako, Kmeť, Bášti, Kostolanský – Imrovič, J.Kelemen, Stieranka, D. Kelemen – Lakatoš, KOrponai (Vilhan).

Za ideálneho, slnečného počasia domáci aj keď oslabení, konečne pretrhli šnúru troch prehier za sebou. Proti snaživému tímu hostí si vytvorili množstvo gólových príležitostí, avšak najväčším problémom, bolo ich premieňanie – hlavne v prvom polčase. Po bezgólovom polčase sa domáci ujali vedenia po rýchlom brejku. Druhý gól nedal na seba dlho čakať, keď v 72. min. bol autorom druhého gólu S. Demanko. Hostia znížili o minútu na 2:1 a zase sa črtala dráma, nakoľko domáci mali opäť problémy s premieňaním šancí. Domáci potom zaznamenali tretí gól a následne bol vylúčený brankár hostí. Do brány nastúpil hráč, ktorého domáci útočníci prekonali ešte raz na konečných 4:2.

Santrio – Breznička 3:0 kontumačne, hostia sa na zápas nedostavili.

Buzitka – Kokava 5:1 (2:0)

Góly: Rubint, Erdelac, J. Adamec 2, Malatinec – Kamas ŽK: J. Adamec – Beracko, Škorňa. Rozhodoval: Antalík Divákov: 70. Buzitka: György – Juráš, Kováčik, Erdelac, Rubint – J. Adamec, Iskra, E. Adamec, Malček – Malatinec, Kanát (Gibala, Lukáč). Kokava: Škorňa – Kňazík, Jakub Becáni, Ján Becáni, Chromek – Repka, Hronec, Škrabák, Kamas – Bauer, Beracko (Marcinek, Šuniar).

Domáci pokračovali vo víťaznej šnúre a do presvedčivého výsledku sa zapísali i netradiční strelci. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku.

Podrečany – Radzovce 2:4 (1:2)

Góly: Sivok 2 (1 z 11m) – Ádám 3 (1 z 11m), Tóth Rozhodoval: Krahulec, Divákov: 120. Podrečany: Bella - I. Marko, O. Mišík, Vrbiniak, Lauko – Smädo, J. Marko, Zdenek Oláh, P. Mišík – Sivok, Zavadský (Z. Oláh). Radzovce: Rácz – Š. Farkaš, Balázs, R. Farkaš, Szó – Bodor, Fajd, Felsö, Titton – Tóth, Ádám (Végh, Trizna, Bóna).

Vo veľmi dobrom zápase sa hralo obojstranne útočne a tak diváci videli šesť gólov a tiež množstvo ďalších gólových príležitostí. Výsledok ovplyvnil hneď v úvode odpískaný pokutový kop proti domácim, ktorí odvtedy len doťahovali náskok súpera. Doplatili na to v závere zápasu, keď hostia využili rýchle protiútoky do odkrytej obrany domácich. Vzhľadom na priebeh zápasu, keď domáci mali viac z hry, nastrelili tri brvná a ďalšie šance nevyužili je výsledok voči domácim dosť nespravodlivý.

Rapovce – Vidiná 3:3 (1:0)

Góly: Líška 3 – Končoš, Kotman, Kučera Rozhodoval: Šmidriak Divákov: 30. Rapovce: Kanát – Marek Linduška, Milan Linduška, Majoroš, Očovay – Vilhan, Líška, Kišvince, Gaál – Balaško, Magera (Sivok, Grekčo, Zaťko). Vidiná: Bódik – Major – Miadok, M. Hronec, P. Hronec, Končoš, Špak, Miklóš, Šupina – Kotman, Kučera (Randis, Olšiak, Major).

Slušne hrané stretnutie sa skončilo spravodlivou deľbou bodov.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 992

Po víkendovom celoplošnom testovaní vo Fiľakove.

Primátor Attila Agócs pripomenul, že testovanie vo Fiľakove prebehlo bez problémov, aj napriek viacerým byrokratickým prekážkam zo strany štátu, preto, lebo nehľadali rozhovory, ale riešenia.

40m
V Ľuboreči si vyrátali koľko ušetrili tým, že nereflektovali na ponuku zastrešenia odberového miesta už existujúcimi MOM.

Pomohlo im v tom hlavne zastrešenie obcou Halič.