POHÁR HONT-NOVOHRAD-GEMER 3D V LUKOSTREĽBE ODŠTARTOVAL

Prvenstvá Kubišovej vo Varíne a Želovciach

Divínski lukostrelci si na svoje kontá pripísali ďalšie úspechy.

DIVÍN. Na sklonku uplynulého mesiaca sa predstavili vo Varíne. Jún odštartovali v Želovciach.

V poslednú májovú sobotu (26. 5.) bol Varín dejiskom 4. kola GP–3D. Zišlo sa na ňom takmer 150 lukostrelcov z troch krajín.

„Počasie nám prialo. Trať bola zaujímavá, mala strednú náročnosť s 30 terčami zvierat. Kopcovitý terén vo Varíne je už mnohým lukostrelcom dobre známy. Najpočetnejšie zastúpenie bolo v divíziách HU a TRRB. Všetko prebiehalo k spokojnosti, len vyhodnotenie predĺžili ranní oneskorenci a opravy v bodovaniach,“ informoval Juraj Koreň, predseda Lukostreleckého klubu Divín, ktorý na súťaži zastupovali Dušan Binder, Tatiana Binderová, Šimon Binder, Daniela Kubišová a Pavol Kubiš.

V kategórii TRRB žien triumfovala vo farbách Divína Daniela Kubišová, ktorá si vystrieľala prvenstvo. Šimon Binder obsadil v kategórii TRRB minis 3. priečku.

Želovské vinice v prvú júnovú sobotu (2. 6.) ožili 1. kolom Pohára Hont–Novohrad–Gemer 3D, na ktorom sa zišla stovka lukostrelcov.

„Trať bola zostavená z 19+1 3D terčov. Mnohí sa zhodli na tom, že patrí medzi tie náročnejšie. Posledný 20. terč – medveď na štyroch - bol na extrémne dlhej, ale známej vzdialenosti pre všetky divízie,“ povedal J. Koreň.
Lukostrelecký klub Divín v Želovciach reprezentovali Ján Koreň, Ján Kapec, Štefan Kocúr, Aleš Kapec, Daniela Kubišová a Pavol Kubiš. K prvenstvu vo Varíne pridala ďalší triumf Daniela Kubišová v kategórii TRRB ženy, v ktorej obsadila 1. miesto. Ján Kapec sa predstavil v kategórii TRLB muži, v ktorej skončil druhý. V kategórii TRRB veteráni si 3. priečku vystrieľal Aleš Kapec.

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  8. Keď Slováci krotia morský vietor
  9. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  6. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  9. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?

Slíž junior získal na majstrovstvách Európy striebro

Silák z Rimavskej Soboty ovládol jednu z troch disciplín. Vytvoril národné rekordy vo svojej kategórii.

Mesto má v rezerve milión, opraví cesty aj ihriská

Dobré hospodárenie sa odzrkadlilo na účte.

Balciarová brala na európskej scéne bronz

Blysla sa na vrcholnom podujatí. Reprezentantka z Gemera prehrala len s kráľovnou starého kontinentu.